Salı , Temmuz 23 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
İyi günler ; birkaç sayfa önce raporlu Memur ya da aday memur ikamet ettiği yerde bulunmak zorundadır yazılmış ,
Şöyle bir site var ; https://memurunyeri.com/memur/izin/1149 ... ir-mi.html

bu zorunluluğu bildiren maddenin kalktığına dair bir yazı
Ne kadar güvenilir bilmiyorum , ayrıca bu durumda raporlu iken yurt dışına çıkmanın önünde bir engel yok mu acaba ? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar, iyi günler. 4924'lü olarak bir doğu ili acilinde çalışmaktayım. Eğer mümkünse bu ay ki nöbetlerimi bitirdikten sonra Ağustosun 15 inden sonraya kadar rapor alıp, sonrasında kadrolu görevime geçmeden usülsüz istifa edip 2020 şubat tusuna çalışmayı planlıyorum. 40 günlük tek hekim raporu alma hakkımız varmış sanırım. 2 kere 10 ar günlük 20 gün rapor alsam bana yetiyor zaten. Sorum şu: iki kere 10 ar günlük tek hekim raporu alsak bu geçerli olur mu yoksa arada en az bir nöbet tutma zorunluluğu var mı? Arada bir gün boşluk bırakmalı mıyız raporlar arasında? İki raporun hekimleri ve tanıları farklı olabilir mi? Bir de çalıştığımız il değil de başka bir ilden rapor alabilir miyiz acilde çalışırken. Teşekkür ederim.
Ünide asistanlığa başlayacağım. İstifalıyım açıktan atamam yapıldı. Tebligat bana verilme tarihi 8temmuz. Birinci sorum başlangıcı en son 22sinde mi 23ünde mi yapabilirim?
İkincisi ise ayın 20sinde 10 günlük rapor alırsam başlama tarihimi ileri alabilir miyim? Ve bunun için ne yapmam gerekir? Sadece üniversiteyi arayıp raporluyum demem yeterli mi? Teşekkürler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sensei35 yazdı:
01.06.2019 - 17:56:42
İyi günler ; birkaç sayfa önce raporlu Memur ya da aday memur ikamet ettiği yerde bulunmak zorundadır yazılmış ,

Ne kadar güvenilir bilmiyorum , ayrıca bu durumda raporlu iken yurt dışına çıkmanın önünde bir engel yok mu acaba ? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim

@demirci hocam siz aydınlatabilir misiniz biliyorsanız cevabı ?
Sensei35 yazdı:

Kullanıcı avatarı
Sensei35 yazdı:
13.07.2019 - 13:21:52
Sensei35 yazdı:

rapor amir tarafından hastalık iznine çevrilince şehir dışına çıkabilir. hastalık iznine çevrilmemiş ise ikametinde bulunması gerekir.
Cevabınız için teşekkür ederim , peki bu hastalık iznine çevrilmesini amir kendi yapıyor mu bir talep üzerine mi oluyor ? Ve bununla ilintili olarak heyet raporlarında da böyle bir onaya ihtiyaç var mı ? Son sorumda hastalık iznine çevrilmiş raporu olan bir memur yurt dışına çıkabilir mi ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Cevabınız için teşekkür ederim , peki bu hastalık iznine çevrilmesini amir kendi yapıyor mu bir talep üzerine mi oluyor ? Ve bununla ilintili olarak heyet raporlarında da böyle bir onaya ihtiyaç var mı ? Son sorumda hastalık iznine çevrilmiş raporu olan bir memur yurt dışına çıkabilir mi ?
Kullanıcı avatarı
Sensei35 yazdı:
13.07.2019 - 17:02:50
her rapor için bu işlem yapılır. izne çevrildiği zaman istediği yere gider ancak yurtdışına izinsiz gittiğinizde başınıza bir şey gelirse sosyal güvenlik haklarınız geçersizdir
Kullanıcı avatarı
Yaw bu tus için rapor alanlar tamamen usulsüz birşey yaptıklarının farkındalar sonra yok başhekim şöyle yaptı böyle yaptı. Acilde ki her pratisyen rapor alıp boş kalıp çalışmak ister herkes rapor alsa o acil nasıl dönecek. Sen rapor aldın diye 7 nöbet tutan arkadaşın mecbur 10 nöbet tutup calisamazsa bu kul hakkı değil midir. Kul hakki önemsiz mi sizin için
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39