Salı , Kasım 13 2018
Türkiyemiz'den güncel ve sıcak haberler burada...

Kullanıcı avatarı

Re:

#3258600  gönderen dr_samsa
 11.07.2015 - 15:16:27
bir başka insanlık ayıbı daha.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Srebrenitsa Katliamı 11 Temmuz 1995

#4138850  gönderen NK_007
 11.07.2018 - 19:25:40
Murid yazdı:
11.07.2018 - 18:42:18
Resim
İnsan nisyandan gelir demiş eskiler. Unutmak almış başını gitmiş simdilerde, dert ile bas etmede daim yol tutulmuş hatta. Unutmak da nimet elhamdülillah, ama unutulmanin yakismadiklari var. Unutursak, belki ebedi hayatta unutulacagimiz durumlar var. Ayırdına varmak lazım hocam.
Kullanıcı avatarı

#4138852  gönderen Murid
 11.07.2018 - 19:38:31
NK_007 yazdı:
11.07.2018 - 19:25:40
Murid yazdı:
Resim
İnsan nisyandan gelir demiş eskiler. Unutmak almış başını gitmiş simdilerde, dert ile bas etmede daim yol tutulmuş hatta. Unutmak da nimet elhamdülillah, ama unutulmanin yakismadiklari var. Unutursak, belki ebedi hayatta unutulacagimiz durumlar var. Ayırdına varmak lazım hocam.
Kimliğini bilmeli insan. Müslüman bir kimliğin ne demek olduğunu, neyi ifade ettiğini.
Yaşananlar unutulabilir pek tabii ama kimliğini ve bu kimliğin dışarıdan bakıldığında ne anlama geldiğini bilmeli Müslüman. Dost kimdir düşman kim, bilmeli.

#4138857  gönderen naturele
 11.07.2018 - 19:53:02
Murid yazdı:
Resim
Yazmayacağım dedim, duramıyorum. Bu söz, çerçevelenip her yere asılası gerçekten.
Silah endüstrisinde başı çeken İsveç'in Malmö meydanında namlusuna düğüm atılmış silah anıtı bulunur "barış"ı temsilen.
Hollanda, Afrika tarlalarında üretim yapıp yerel halka bir kasa bile koklatmadan uçaklarla ülkesine götürür.
Petrol, maden, işçi sömürülerinin zaten neresinden tutsak elimizde kalır.
Sözde "yardım" için giden Batılı doktorlar, Afrika'da, Hindistan'da el becerilerini geliştirmek için kimini sakat bırakıp kimini öldürerek ameliyatlar yaparlar. O derecede ki, Afrika'ya Türkiye'den giden ilk tıbbi ekiplerden pırnak pırnak kaçmış, muayene olmak istememiştir Afrikalılar "beyaz adam geldi" diyerek. Bizim niyetimizi, ehilliğimizi, dürüstlüğümüzü görünce de "Türkler geldi!" diye sevinçle karşılamışlardır sonraki ekipleri.
Bugün o özendiğimiz refahın, paranın, yaşam koşullarının hepsinin altında bu kan, gözyaşı, masum insanların canları yatar gerçekten. Bu refah düzeyi bir başarı mıdır? Tartışılır. Ama ahlaklı mıdır? Bu konuda hiçbir soru işareti olamaz.
Bizim işte bu yüzden çok çalışmamız ve güçlü olmamız gerek. Bizim bu yüzden, koşullar ne olursa olsun, Gençliğe Hitabe'de bize söylendiği gibi her türlü ahval ve şerâit içinde dahi, muhtaç olduğumuz kudreti damarlarımızdaki asil kandan bularak mücadele etmemiz, önce yurdumuza sonra bize el açanlara sahip çıkmamız gerek.
Kullanıcı avatarı

#4138862  gönderen NK_007
 11.07.2018 - 20:12:06
Bilmek tek basina yetmiyor insana, altini hatirlamakla doldurmak lazim. Bilmede istikrar hatirlamakla mümkün. Bizlere atfedilen sorumluluk cok büyük gercekten. Allah altindan hakkiyla kalkabilmeyi nasip etsin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4138878  gönderen Murid
 11.07.2018 - 20:57:04
naturele yazdı:
11.07.2018 - 19:53:02
Murid yazdı:
Resim
Yazmayacağım dedim, duramıyorum. Bu söz, çerçevelenip her yere asılası gerçekten.
Silah endüstrisinde başı çeken İsveç'in Malmö meydanında namlusuna düğüm atılmış silah anıtı bulunur "barış"ı temsilen.
Hollanda, Afrika tarlalarında üretim yapıp yerel halka bir kasa bile koklatmadan uçaklarla ülkesine götürür.
Petrol, maden, işçi sömürülerinin zaten neresinden tutsak elimizde kalır.
Sözde "yardım" için giden Batılı doktorlar, Afrika'da, Hindistan'da el becerilerini geliştirmek için kimini sakat bırakıp kimini öldürerek ameliyatlar yaparlar. O derecede ki, Afrika'ya Türkiye'den giden ilk tıbbi ekiplerden pırnak pırnak kaçmış, muayene olmak istememiştir Afrikalılar "beyaz adam geldi" diyerek. Bizim niyetimizi, ehilliğimizi, dürüstlüğümüzü görünce de "Türkler geldi!" diye sevinçle karşılamışlardır sonraki ekipleri.
Bugün o özendiğimiz refahın, paranın, yaşam koşullarının hepsinin altında bu kan, gözyaşı, masum insanların canları yatar gerçekten. Bu refah düzeyi bir başarı mıdır? Tartışılır. Ama ahlaklı mıdır? Bu konuda hiçbir soru işareti olamaz.
Bizim işte bu yüzden çok çalışmamız ve güçlü olmamız gerek. Bizim bu yüzden, koşullar ne olursa olsun, Gençliğe Hitabe'de bize söylendiği gibi her türlü ahval ve şerâit içinde dahi, muhtaç olduğumuz kudreti damarlarımızdaki asil kandan bularak mücadele etmemiz, önce yurdumuza sonra bize el açanlara sahip çıkmamız gerek.
Kullanıcı avatarı

#4138912  gönderen mhurkan
 11.07.2018 - 23:06:37
Aliye İZZETBEGOVİÇ, takip ettiğim nadir müslüman kişiliklerdendir. TÜm müslüman aydınlar bu adam gibi olsa ya da bırak bu adam gibi olmayı yarısı kadar olsa dünya çok daha farklı bir yer olurdu. Özellikle "batıya sömürülen, kafalarını birbirlerinin kanlarını dökmekten kaldıramayan, gelişemeyen, modernleşemeyen, antidemokrat" müslüman ülkeler.

Bu katliam ise Modern insanlığın kalbinde kara bir hançerdir. Sözde modern dünyanın gözü önünde işlenmiş bir cinayet.....