Salı , Ocak 26 2021
Hastaliklar ve tedavileri....
Kullanıcı avatarı

#2574348  gönderen venividivici
 28.08.2013 - 20:43:52
Toplum kökenli mi, risk faktörü var mı? Yatış endikasyonu var mı?
Bilmiyom dersen 1.basamaktaysan herhangi bir kontrendikasyon yoksa klaritromisin reçete edilebilir...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2574350  gönderen venividivici
 28.08.2013 - 20:44:41
Hortlatmaya katkıda bulunmuşum farketmedim
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574354  gönderen dr_itachi
 28.08.2013 - 20:46:25
I-eritromisin 500 mg
S:2X1

II-parasetemol

#2574415  gönderen halilo
 28.08.2013 - 21:33:28
eritromisin preparatı piyasada ben yok diye biliyorum ??
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574775  gönderen ellidokuznoktayetmis
 29.08.2013 - 01:12:31
dr_itachi yazdı:I-eritromisin 500 mg

II-parasetemol
Erythrocin'in piyasada olmadığını okulda öğretmediler,mecburide telefonda eczacıdan öğrendim.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574780  gönderen inamore
 29.08.2013 - 01:17:19
ellidokuznoktayetmis yazdı:

II-parasetemol
Erythrocin'in piyasada olmadığını okulda öğretmediler,mecburide telefonda eczacıdan öğrendim.
:D :D yalnız değilsin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574787  gönderen inamore
 29.08.2013 - 01:24:02
son yıllarda yapılan araştırmalarda klaritromisin direnci geliştiği vurgulanmakta. hasta genç ek hastalığı olmayan ve kontrole gelebilkecek biri ise klaritromisin yazılabilir, fakat diğer türlü yaşlı ek hastalığı olan bir kişi ise moxifloksasin 400 mg 1*1 yazabilirseniz daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574805  gönderen alangova
 29.08.2013 - 01:43:00
inamore yazdı:

II-parasetemol
aynen. eczacıdan öğrensem yine iyi. kalfa geri getirdi reçeteyi görevimin ilk gününde.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574808  gönderen inamore
 29.08.2013 - 01:57:08
alangova yazdı:
inamore yazdı:
ellidokuznoktayetmis yazdı: Erythrocin'in piyasada olmadığını okulda öğretmediler,mecburide telefonda eczacıdan öğrendim.
aynen. eczacıdan öğrensem yine iyi. kalfa geri getirdi reçeteyi görevimin ilk gününde.
benim de ilk günlerimden biriydi geceleri biyokimyası çalışmayan bi yerdeydim ateşli kusmalı cocuk hastanın tit ini santrifüj etmiştim lama yayıp baktığımda bol lokosit görmüştüm. dünyayı kurtarmışım gibi hissetmiştim. iye olmuş diye suprax yazmıştım. sonra eczacı aradı siz yazamazsınız ödemiyor diyordu bir saat adamla kavga etmiştim nasıl yaaa nasıl olur cocuk hasta ıye= suprax okulda böyle gördük nasıl yazamazmışım ne yazacam ya amoksisilin-klavulanık asitten başka bişey yazamıyorsam ne diye okudum 6 sene diye bağırıp yüzüne kapatmıştım.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574811  gönderen alangova
 29.08.2013 - 02:06:00
inamore yazdı:
alangova yazdı:
inamore yazdı: :D :D yalnız değilsin.
benim de ilk günlerimden biriydi geceleri biyokimyası çalışmayan bi yerdeydim ateşli kusmalı cocuk hastanın tit ini santrifüj etmiştim lama yayıp baktığımda bol lokosit görmüştüm. dünyayı kurtarmışım gibi hissetmiştim. iye olmuş diye suprax yazmıştım. sonra eczacı aradı siz yazamazsınız ödemiyor diyordu bir saat adamla kavga etmiştim nasıl yaaa nasıl olur cocuk hasta ıye= suprax okulda böyle gördük nasıl yazamazmışım ne yazacam ya amoksisilin-klavulanık asitten başka bişey yazamıyorsam ne diye okudum 6 sene diye bağırıp yüzüne kapatmıştım.
ama yazıyor pratisyenler onu diye biliyorum... bu listeler sürekli değişiyor gerçi... yani mayıs haziran temmuz ayı boyunca aile hekimi olarak yazdım.. çok da kullanmışımdır.. yeni kazandım tus.u
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574816  gönderen eftelya16
 29.08.2013 - 02:33:04
alangova yazdı:
inamore yazdı:
alangova yazdı: aynen. eczacıdan öğrensem yine iyi. kalfa geri getirdi reçeteyi görevimin ilk gününde.
ama yazıyor pratisyenler onu diye biliyorum... bu listeler sürekli değişiyor gerçi... yani mayıs haziran temmuz ayı boyunca aile hekimi olarak yazdım.. çok da kullanmışımdır.. yeni kazandım tus.u
aile hekimleri yazıyor. ama acilde yazılınca ödenmiyor diye biliyorum.acilde ben yazıyordum valla zaten suprax süsp çok ucuz 5-6 tl .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574865  gönderen selowar
 29.08.2013 - 09:22:22
Acil hekimliginin boyle bi problemi var evet .. Hocam onu ailehekimleri yaziyor da siz yazamazsiniz. Arkadas aile hekimi ile aramdaki fark ne? Sirf benden uc ay once gelip aile hekimligi kurasina katildi diye mi bu iltimas? Aile hekimi uzmanligi bitirenleri tenzih ediyorum bu arada hadi onlar bi sinav kazandilar derim ki e tamam adam tus u kazandi ondan dolayi aldigi egitim fazlasi var benden. Hayir aradan bir hafta gecip aile hekimi oldugum zaman niye birden super yetkilerle donatiliyorum onu anlayabilmis degilim . frp oyunu mu la bu birden kicindan basindan isik huzmeleri cikip level up mu oluyo
Kullanıcı avatarı

Re:

#2574934  gönderen sistermary
 29.08.2013 - 10:40:38
aile hekiminin bi sertifika var 1 haftalık eğitim sonunda onu veriyorlar ondan sonra yazabiliyor. ben aile hekimi olduğumda hemen katılamadım,eğitim yoktu,bir süre öyle çalıştım çok problem oluyor. raporlu ilaçların bazılarını, psikiatrinin bazı ilaçları -ketiapin falan-işte 3. kuşak oral sefalosporin vs alfa blokerler bissürü şey yazamıyosun. tabi acil hekimi de yazabilmeli. ama aile hekimi yazmazsa kan çıkar valla.

eritromisin her yeni doktorun başına geliyor kaçınılmaz olarak.klaritromisinde de hasta çok uyumsuz oluyor tedaviye tadı çok acı olduğundan sanırım "bu haplar beni zehirledi hocam"
Kullanıcı avatarı

Re:

#2575041  gönderen dr_itachi
 29.08.2013 - 13:09:34

II-parasetemol
:D

piyasa isimlerini yazacaktım ama tırstım :)
acaba reklama girer mi diye :roll:

ben m harfiyle başlayıp ol ile bitenini yazıyorum :)