Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

• 1
  • 5288
  • 5289
  • 5290
  • 5291
  • 5292
  • 5294

Re: İçinden geleni söyle

#4631537  gönderen Tıbbiyeli matmazel
 15.05.2022 - 18:37:34
Uzun zamandır beklediğim an geldi. 12345. meşazımı yazmak nasipmiş :) Neyse zirvedeyken bırakmak en iyisi yoksa sittin sene bırakamıycam ben burayı. Allah’a emanet, dikkat edin kendinize🙋🏻‍♀️

#4631585  gönderen kutsaclirapunzel
 15.05.2022 - 21:22:16
Sıradan bir hayatım olmasın diye çocukluğumdan beri çok çalıştım, çok okudum, kendimi geliştireyim diye didindim durdum. Şimdi sıradan bir hayatım bile yok. Her şeyi çok düşündüğüm için, çok kafama taktıgım için asla diğerleri gibi mutlu olamayacağım. Onları mutlu eden şeyler bana öyle boş geliyor ki..
Kullanıcı avatarı

#4631624  gönderen yamukprenses
 16.05.2022 - 00:33:35
ben de terk edicem buraları, red kitin atina binip gun batımına dogru gittigi gibi gidicem bi gün. hadi bakim.
Kullanıcı avatarı

#4631629  gönderen the_dr
 16.05.2022 - 00:46:48
İnalizm hakkında bir içerik hazırlamak istiyorum.

kurbanlar , mağdurlar özelden ulaşırsa röportaj yapmak isterim.
Kullanıcı avatarı

#4631742  gönderen Drmerry
 16.05.2022 - 21:04:07
Belki ben yanlış düşünüyorumdur bilmiyorum ama mevcut durumda maaşlarımızı alakalı alakasız başka mesleklerin kazançlarıyla kıyaslamanın yanlış bi düşünce paterni olduğunu ve bu şekilde dert anlatmaya çalışmanın ters teptiğini düşünüyorum. Kuaförüm, kaportacım benden iyi kazanıyor demek pek mantıklı değil bana göre çünkü bu insanlar özel hizmet veriyorlar, kazandıkları parayı bizim cebimizden çalmıyorlar en nihayetinde ve aynı kulvarda değiliz. Evet yaptığımız onca riskli işleme ve emeğe rağmen aldığımız (alamadığımız) ücret ile misalen bir saç kesimine biçilen fiyat karşılaştırılınca çok adaletsiz geliyor istemsiz olarak ama bu bizim sorunumuz maalesef. Biz bunu dillendirdikçe insanlar bunu kuaförün kaportacının sorunu gibi göstermek istediğimizi düşünüp kendilerini savunmaya ve bizi suçlamaya başlıyorlar. Kendi koşullarımızı, en azından bize benzer yoğunlukta hizmet veren diğer ülke hekimleriyle karşılaştırmadığımız sürece hem kendi değerimizi düşürdüğümüzü hem de gördüğümüz tepki ile daha çok demoralize olduğumuzu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı

#4631764  gönderen berildr
 16.05.2022 - 22:27:10
Drmerry yazdı:
16.05.2022 - 21:04:07
Belki ben yanlış düşünüyorumdur bilmiyorum ama mevcut durumda maaşlarımızı alakalı alakasız başka mesleklerin kazançlarıyla kıyaslamanın yanlış bi düşünce paterni olduğunu ve bu şekilde dert anlatmaya çalışmanın ters teptiğini düşünüyorum. Kuaförüm, kaportacım benden iyi kazanıyor demek pek mantıklı değil bana göre çünkü bu insanlar özel hizmet veriyorlar, kazandıkları parayı bizim cebimizden çalmıyorlar en nihayetinde ve aynı kulvarda değiliz. Evet yaptığımız onca riskli işleme ve emeğe rağmen aldığımız (alamadığımız) ücret ile misalen bir saç kesimine biçilen fiyat karşılaştırılınca çok adaletsiz geliyor istemsiz olarak ama bu bizim sorunumuz maalesef. Biz bunu dillendirdikçe insanlar bunu kuaförün kaportacının sorunu gibi göstermek istediğimizi düşünüp kendilerini savunmaya ve bizi suçlamaya başlıyorlar. Kendi koşullarımızı, en azından bize benzer yoğunlukta hizmet veren diğer ülke hekimleriyle karşılaştırmadığımız sürece hem kendi değerimizi düşürdüğümüzü hem de gördüğümüz tepki ile daha çok demoralize olduğumuzu düşünüyorum.
Bizim dışımızda bizi anlayan yok ki zaten toplumda kabul görmüş bir dr nefreti var.
Bunu değiştirmek için olumlu/olumsuz yönde zaten herhangi bişey yapmamıza gerek yok.
Ben yapılan eylem/tw hashtag/ bordro paylaşma gibi olaylardan bı kazanım sağlayabileceğimiz sanmıyorum. Bunlar mağduriyetleri dile getirme olarak kalıyor.
Halkın zaten bizi düşündüğü olmamıştı olmayacak da.
Kullanıcı avatarı

#4631775  gönderen Drmerry
 16.05.2022 - 23:09:34
berildr yazdı:
Bizim dışımızda bizi anlayan yok ki zaten toplumda kabul görmüş bir dr nefreti var.
Bunu değiştirmek için olumlu/olumsuz yönde zaten herhangi bişey yapmamıza gerek yok.
Ben yapılan eylem/tw hashtag/ bordro paylaşma gibi olaylardan bı kazanım sağlayabileceğimiz sanmıyorum. Bunlar mağduriyetleri dile getirme olarak kalıyor.
Ben birbirmizi de anladığımızı sanmıyorum açıkçası; kıdemli, hoca, başhekim vs mobbingi artarak devam ediyor, meslek içinde yerleşik bi sıkıntı var, halk da sosyal medya sayesinde daha çok tanık oluyor buna ve birbirimizi tutmadığımızın farkında. Biz kendimize bunu yapıyorken başkaları daha kolay cesaret bulur haliyle. Birlik olamadığımızın farkındalar.
Kullanıcı avatarı

#4631798  gönderen berildr
 16.05.2022 - 23:32:34
Drmerry yazdı:
16.05.2022 - 23:09:34
berildr yazdı:
Ben birbirmizi de anladığımızı sanmıyorum açıkçası; kıdemli, hoca, başhekim vs mobbingi artarak devam ediyor, meslek içinde yerleşik bi sıkıntı var, halk da sosyal medya sayesinde daha çok tanık oluyor buna ve birbirimizi tutmadığımızın farkında. Biz kendimize bunu yapıyorken başkaları daha kolay cesaret bulur haliyle. Birlik olamadığımızın farkındalar.
Evet o açıdan bakarsak kesinlikle haklısınız.
Gördüğü hastaya " ya sana bu ilacı kim yazmış, ya seni kim nasıl ameliyat etmiş böyle tedavi olmaz vs" deyip kendini yüceltmek için hastayı kışkırtanlar da içimizde ne yazikki.(ki bu saçmalıkları en çok hocalarimizda görüyoruz).
Bizim uzmanlar, asistanlar kaç nöbet tuttu ne kadar aldı bı olay olsa da başhekimliğe şikayet etsek aman biz donerden fazla alalım bunlar almasın derdindeler. Hastalara inanılmaz defansif yaklaşıyoruz kimse kendiyle alakalı olan acile gelen hastayı yatırmak istemiyo. Kitaplardan ogrendiklerimizle uyguladıklarımiz farklılaşmaya basladi.Ben mutlu ve istekli bı şekilde işimi yapamıyorum.
Neresinden tutsanız elinizde kalıyo.
Tüm bu olan biteni toplarsak halkin var olan nefreti değişmeyecek . Yarın yalandan bile olsa drlara1000tl zam haberi yayınlansa ortalık ayağa kalkar :D
Benim inanın hiç beklentim kalmadı.
Saygılar size, içimi dökmüş oldum :D
  • 1
  • 5288
  • 5289
  • 5290
  • 5291
  • 5292
  • 5294