İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kullanıcı avatarı
Doktorponcik yazdı:
12.10.2020 - 19:58:27
bethune yazdı:
12.10.2020 - 19:46:16
Doktorponcik yazdı:
12.10.2020 - 19:22:07

Biyokimya uzmani misiniz? Merak ettim de zamaniniz bol mu gercekten. Hayir diger klinisyenlerle mesai saatimiz ayni. Tum sonuclari gecikmeden onaylamak için zaten masa basından 15 dk ayrilamiyoruz. Neye fazla bos vaktimiz var anlamadim...
bu konuyu 2013 yılında açan benim zaten. Sence biyokimya uzmanı mıyımdır?
mesai saatinin aynı olması, bir dahiliyeci ile aynı yoğunlukta çalışıyoruz anlamına gelmez.
senin bulunduğun hastane çok yoğun sanırım, 15 dk bile masa başından ayrılamıyorsan.
ben ne asistanlığımda, ne de uzmanlığımda (9 yıldır uzmanım), böyle bir yoğunluk yaşamadım.
Bunun dışında sadece mesai olarak düşünmemek lazım, akşam 5 oldu mu benim işim bitiyor, icabım yok, hafta sonları tamamen boşum. Telefonumu kapatıp, İstediğime yere gidebilirim. Bunları da zamanı kullanmak açısından değerlendirmek lazım.
Uzunca birsey yazmistim ama silinmiş. 1 saatte vermeniz gereken acil sonucunu 15 dk uzaklasinca suresi gectigi icindir ayrilamamak masa basindan. Hele de sonucu tekrarlayacaksaniz.. klinisyenler hastasını bitirip saatlerce kantinde oturuyor su an hersey lab ve goruntuleme oldugundan sınırsız hasta bakma kapasitesine sahip bazilari. Icap konusunda katılıyorum ama icabi olmayan yada az aranan doluuuuu bolum var. (Bazi biyokimyalarda cok yogun gecen icap da var) asistanligim benim de daha rahatti evet. Ama burdan cok rahat gibi seyler yazilip sonra katsayimiz dusuruluyor dogal sonuc. Ustune biyokimya yazanlar da istifa ediyor bekledigim gibi rahat deil vs.. asistanlik yerden yere degisen bisi. Hastanenize de tayin olmak isterim =))
çok rahat demedim, kafam rahat, zamanım bol oluyor dedim ki gerçekten böyle.
biyokimya yazanların çoğu boşluğa düştüğü için istifa ediyor benim gördüğüm, yani çok yoruluyoruz diye biyokimyadan istifa edeni duymadım hiç. her bölümün kendine göre zorlukları elbette var. katsayı meselesi, performans denen garabet sistemin bir getirisidir, en başından yeterince karşı çıkılmadı, sağlıkta performans olmaz dedik dinletemedik, gücümüz yetmedi diyelim. Bu sistem gelirken bu sorunların hepsi öngörülmüştü, yani biz branşımız rahat dedik diye katsayı düşürülmedi.
pdc biyokimya kadromuz 1 ama gelirim dersen başhekimle görüşürüm :mrgreen:
muscl3 yazdı:
21.07.2021 - 12:00:49
Ben heralde bırakıcam biyokimyayı sıkıldım
kolay bir karar değil, herkesin ortami şartları bir degil tabi ama genellersek
bk bırakmak buyuk ihmalle pişmanlıkla sonuçlanır, en azından suanki tr şartlarında,

profilin özel mesaja kapalı yazamadım konusmak istersen telini bana mesaj atabilirsin, aynı şekilde bkyı bırakmayı düşünen kararsızlık yaşayan varsa özelden yazabilir
flyin99ekko yazdı:
21.07.2021 - 18:21:04
muscl3 yazdı:
bk bırakmak buyuk ihmalle pişmanlıkla sonuçlanır, en azından suanki tr şartlarında,

profilin özel mesaja kapalı yazamadım konusmak istersen telini bana mesaj atabilirsin, aynı şekilde bkyı bırakmayı düşünen kararsızlık yaşayan varsa özelden yazabilir
Biyokimya +45 yaş branşı.Evli çocuklu olsam bırakmazdım da nispeten yeni mezun aktif biri olarak fazla asosyal ve hipofonksiyone bir branş.Para kazanabildiği tek şey tıp olmayanlar için tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
muscl3 yazdı:
22.07.2021 - 14:24:52
flyin99ekko yazdı:
21.07.2021 - 18:21:04
muscl3 yazdı:

Biyokimya +45 yaş branşı.Evli çocuklu olsam bırakmazdım da nispeten yeni mezun aktif biri olarak fazla asosyal ve hipofonksiyone bir branş.Para kazanabildiği tek şey tıp olmayanlar için tavsiye ederim.
kısmen haklısın ama birgün 45 yaşına geleceksin, evleneceksin ve çocugun olacak (istiyorsan tabi), bunları da hesap etmek gerekir. Asosyal kısmına katılmıyorum veya yanlış kullanım var burada.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11