Cumartesi , Eylül 26 2020
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
Merhaba ben dhy ile başka bir ile atandın ama çkysye düştüm 15 gün içinde başlamanız gerekiyor diyor kurumumdan ayrılma sürem bu 15 güne dahil mi yoksa ayrıldıktan sonra mı 15 gün mehil müddetim var ve de hastanemden ayrılma sürem ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim
Merhaba ben dhy ile başka bir ile atandın ama çkysye düştüm 15 gün içinde başlamanız gerekiyor diyor kurumumdan ayrılma sürem bu 15 güne dahil mi yoksa ayrıldıktan sonra mı 15 gün mehil müddetim var ve de hastanemden ayrılma sürem ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kbrylmz yazdı:
13.01.2020 - 20:28:30
tebligata imza atmak ile mehil müddeti başlar ve toplam 15 gün.
Demirci hocam cevabınız için şimdiden teşekkürler. Mecburi hizmetteyken tus ile yök kadrosuna geçtim. Ayrılışımı yaparken yolluk ücretinin üniversite tarafından verileceği söylendi. Ben asistanlığa başlayalı 7 ay oldu ama hala üniversitede ödenek olmadığı gerekçesiyle yolluğum ödenmedi. Yolluk ödemeleri için yasal bir süre kısıtlaması var mı? Bu konuda yasal yollara başvurulabilir mi?
Kullanıcı avatarı
2111986 yazdı:
15.01.2020 - 15:47:57
Demirci hocam cevabınız için şimdiden teşekkürler. Mecburi hizmetteyken tus ile yök kadrosuna geçtim. Ayrılışımı yaparken yolluk ücretinin üniversite tarafından verileceği söylendi. Ben asistanlığa başlayalı 7 ay oldu ama hala üniversitede ödenek olmadığı gerekçesiyle yolluğum ödenmedi. Yolluk ödemeleri için yasal bir süre kısıtlaması var mı? Bu konuda yasal yollara başvurulabilir mi?
dilekçe ile isteyin. en kısa sürede vermek zorundalar normalde.
Demirci hocam merhaba. Ben müstafi iken farklı bir ilde Yök kadrosu kazandım. Bugün kazandığım üniversiteden arayıp atama kararnamemin çıktığı ve 15 gün içinde başlangıç yapmam gerektiği söylendi. Telefon ile arama tebligat yerine geçer mi ? Yoksa elime posta veya e-mail yoluyla tebligat gelmesi mi gerekir ?

Re: YOLLUK ve MEHİL MÜDDETİ ile ilgili herşey...

#4347507  gönderen qazz42
 28.01.2020 - 18:35:52
Demirci Hocam merhaba,
Asistanim. Eahdan eah a mazeretsiz yatay geçiş icin ismim ckys ye dusmus. 15 gun mehil sürem vardir diye tahmin ediyorum siz ne dersiniz? (farklı sehirdeyim) ve bana yolluk verilir mi? Mazeretsiz gecisde bi farklılık var mi bu konularda. Bilgilendirirseniz sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Sinem1234 yazdı:
16.01.2020 - 22:09:26
Demirci hocam merhaba. Ben müstafi iken farklı bir ilde Yök kadrosu kazandım. Bugün kazandığım üniversiteden arayıp atama kararnamemin çıktığı ve 15 gün içinde başlangıç yapmam gerektiği söylendi. Telefon ile arama tebligat yerine geçer mi ? Yoksa elime posta veya e-mail yoluyla tebligat gelmesi mi gerekir ?
tebligat yazılı olur.

#4358829  gönderen drmix
 13.03.2020 - 09:10:29
Demirci hocam merhaba.. mehil müddeti ile ilgili sorum olacak. İl dışı naklen atamam yapilacak.
1. Çarşamba günü mesai bitiminde ayrılışı yapılmıştır diye ayrılsam persembeden mi başlıyor sürem? Ve 16. Gün başlasam olur mu?
2. Perşembe mesai bitiminde ayrılış yapsam 15. Gün cuma ya denk gelse ve ben de pazartesi başlangıç yapsam olur mu?
3. Cuma mesai bitiminde ayrılış yapsam cumartesi mi yoksa pazartesi mi mehil muddetim başlıyor?
Kafamda deli sorular :roll: çok teşekkürler şimdiden hocam
Kullanıcı avatarı
drmix yazdı:
13.03.2020 - 09:10:29
Demirci hocam merhaba.. mehil müddeti ile ilgili sorum olacak. İl dışı naklen atamam yapilacak.
1. Çarşamba günü mesai bitiminde ayrılışı yapılmıştır diye ayrılsam persembeden mi başlıyor sürem? Ve 16. Gün başlasam olur mu?
2. Perşembe mesai bitiminde ayrılış yapsam 15. Gün cuma ya denk gelse ve ben de pazartesi başlangıç yapsam olur mu?
3. Cuma mesai bitiminde ayrılış yapsam cumartesi mi yoksa pazartesi mi mehil muddetim başlıyor?
Kafamda deli sorular :roll: çok teşekkürler şimdiden hocam
ertesi gün dahil 15 gün süre var. bu sürenin bitimi tatile denk gelir ise tatil bitimi başlanır.
Kullanıcı avatarı
02adnan yazdı:
24.03.2020 - 10:24:47
Demirci hocam merhaba, mehil müddetinde eski çalıştığım kuruma geri dönebilir miyim?Ayrılışımı yaptım ama böyle bişey mümkün mü?teşekkürler.
sanmıyorum. hiç örneğini duymadım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
demirci hocam saygılar, bugün ikametimin bulunduğu yere sba kadrosundan kazandım. 28.10.2019 da bulunduğum devlet hastanesinden ayrılış yaptım, ama istifamın kabulu 10.10.2019 tarihli. 6 aylık memuriyete başlama cezam hangi tarihten başlar? ayrıca şu an ikametimi değiştirsem 15 gün mehil müddeti kullanabilirmiyim?

#4369469  gönderen aysakc
 04.04.2020 - 10:57:06
merhabalar, 91.dhy ile farklı bir ile atanıp 27.03.2020'de üniversite hastanesinden ayrılış yaptım. bana verilen belgede ayrılış tarihi 27.03.2020, tebliğ tarihi 25.03.2020 olarak bahsediliyor. mehil müddetini tebliğ tarihinden mi yoksa ayrılış tarihinden mi hesaplamam gerekiyor? atandığım hastaneyi aradığımda ayrılış tarihi denildi fakat mevzuatlarda hep tebliğ tarihi olarak bahsediliyor. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
irfan197 yazdı:
03.04.2020 - 16:30:25
demirci hocam saygılar, bugün ikametimin bulunduğu yere sba kadrosundan kazandım. 28.10.2019 da bulunduğum devlet hastanesinden ayrılış yaptım, ama istifamın kabulu 10.10.2019 tarihli. 6 aylık memuriyete başlama cezam hangi tarihten başlar? ayrıca şu an ikametimi değiştirsem 15 gün mehil müddeti kullanabilirmiyim?
görevden ayrılınca ceza başlar. 6 aylık süre dolmadan başlayamazsınız. atama işlemleri sonrasındaki değişiklikler dikkate alınmaz.
  • 1
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113