Salı , Ekim 22 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
dr_demirci yazdı:
08.08.2019 - 21:50:36
Patoloo yazdı:
04.08.2019 - 19:08:32
dr_demirci yazdı:
27.05.2012 - 19:01:31
Devlet Memurluğunda atama yerine hareket ve işe başlama süresi 657 sayılı kanunun 62. maddesinde belirlenmiştir. Bu maddede: “İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;
a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,
b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,
İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir.

Demirci hocam, ben şu an YÖK kadrosundayım, farklı bir ilde TUSla bakanlık kadrosuna geçeceğim. Mehil müddetim üniversiteden ayrılışımı tamamlayınca mı başlıyor, bölüm sekreteri bana tebliğ edince mi? Süresi 15 gün değil mi? Bir de yolluğu almak için üniversiteye mi başvuruyorum, yoksa gideceğim bakanlık hastanesi mi?
tebliğ ile başlar. iki kurumdan biri verir
Hocam bana sekreter yazimin geldigini soyledi ancak ben bana teblig edildigine dair herhangi bir evrak imzalamadim. Sozel bildirim teblig sayiliyor mu? Surem baslamis midir?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Patoloo yazdı:
19.08.2019 - 05:00:51
dr_demirci yazdı:
08.08.2019 - 21:50:36
Patoloo yazdı:
04.08.2019 - 19:08:32

Demirci hocam, ben şu an YÖK kadrosundayım, farklı bir ilde TUSla bakanlık kadrosuna geçeceğim. Mehil müddetim üniversiteden ayrılışımı tamamlayınca mı başlıyor, bölüm sekreteri bana tebliğ edince mi? Süresi 15 gün değil mi? Bir de yolluğu almak için üniversiteye mi başvuruyorum, yoksa gideceğim bakanlık hastanesi mi?
tebliğ ile başlar. iki kurumdan biri verir
Hocam bana sekreter yazimin geldigini soyledi ancak ben bana teblig edildigine dair herhangi bir evrak imzalamadim. Sozel bildirim teblig sayiliyor mu? Surem baslamis midir?
tebliğ yazılı olur
Kullanıcı avatarı
Arwen3535 yazdı:
15.09.2019 - 12:01:16
İlk kez atanan pratisyen hekimler için bir çok yerde yolluk verilmez yazıyor bu kanun mu değişti şu an veriliyor mu verilmiyor mu yanıtlarsanız çok sevinirim.
verilmez
Hocam merhaba,eşimle farklı branşlarda uzman hekimiz,eşim açıktan atamayla atandı ve eş durumu için dilekçe yazacağım,eşim çkys ye düştükten sonra mehil müddeti süresi içerisinde başvuruda bulunabilir miyim, yoksa başvuru yapabilmem için eşimin atandığı kuruma başlangıç yapması gerekli mi?
Kullanıcı avatarı
Zongidr yazdı:
15.09.2019 - 23:38:53
Hocam merhaba,eşimle farklı branşlarda uzman hekimiz,eşim açıktan atamayla atandı ve eş durumu için dilekçe yazacağım,eşim çkys ye düştükten sonra mehil müddeti süresi içerisinde başvuruda bulunabilir miyim, yoksa başvuru yapabilmem için eşimin atandığı kuruma başlangıç yapması gerekli mi?
başlangıç yapması gerekir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Gecici gorevlendirme ile istanbuldan kilise gidiyorum. Mutemetten yolluk parami istedim gecici goreve harcirah verilmedigini iddia etti ben de kanunda var verilmesi gerekiyor diye itiraz ettim. Arastirip donus yapicaz dediler. Daha onceden bu sekilde gorevlendirilenlere ucak vs biletlerinizi getirin sonradan odeme yapicaz denmis ama bunun hesaplanip yevmiye + yol şeklinde peşin odenmesi gerekmiyor mu ?
emingurlu yazdı:
19.09.2019 - 15:56:08
Gecici gorevlendirme ile istanbuldan kilise gidiyorum. Mutemetten yolluk parami istedim gecici goreve harcirah verilmedigini iddia etti ben de kanunda var verilmesi gerekiyor diye itiraz ettim. Arastirip donus yapicaz dediler. Daha onceden bu sekilde gorevlendirilenlere ucak vs biletlerinizi getirin sonradan odeme yapicaz denmis ama bunun hesaplanip yevmiye + yol şeklinde peşin odenmesi gerekmiyor mu ?
Merhabalar emin bey.gecici görevlendirmeyi siz mi talep ettiniz beni bilgilendirebilir misiniz lütfen
emingurlu yazdı:
Demirci hocam bir de yollugu taşıt masrafiyla karistiriyorlar, sadece tasit masrafini vermeye calisiyorlar. Halbuki ikisi farklı kalem. Yolluk km başına 1.95tl gibi birsey yanlis mi biliyorum ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
emingurlu yazdı:
19.09.2019 - 18:35:55
emingurlu yazdı:
Demirci hocam bir de yollugu taşıt masrafiyla karistiriyorlar, sadece tasit masrafini vermeye calisiyorlar. Halbuki ikisi farklı kalem. Yolluk km başına 1.95tl gibi birsey yanlis mi biliyorum ?
fazladır hocam ya
Yer Değiştirme Masrafı
Yurtiçinden yer değiştirme masrafı: Madde 45 – (Değişik: 11/12/1981 - 2562/19 md.) Yurtiçinde yer değiştirme masrafı memur veya hizmetlinin;
a. Kendisi için yurtiçi gündeliğinin yirmi katı,
b. Harcıraha müstehak aile fertlerinin her biri için yurtiçi gündeliğinin on katı (Bu miktar yurtiçi gündeliğinin kırk katını aşamaz),
c. Her kilometre veya denizmili başına, yalnız kendisi için yurtiçi gündeliğinin yüzde beşi, Olarak hesaplanır.
(…) (1) , 13, 15, 16 ve 17 nci maddelerde yazılı olup aile fertlerinin memur veya hizmetli ile birlikte olmaksızın başka bir mahalle gitmeleri veya bu mahalden dönüşleri dolayısıyla harcırah verilmesi kabul edilen hallerde, aile fertlerine verilecek yer değiştirme masrafı, bunlardan birisinin memur veya hizmetli olarak nazarı itibara alınması suretiyle hesaplanır.
(Ek: 16/6/1983 - 2851/4 md.) Bu maddeye göre harcıraha müstehak memur veya hizmetlinin eski görev mahallinden yeni görev mahalline atanan memur veya hizmetli eşine (c) bendi uyarınca hesaplanacak miktarın yarısı ödenir.

Bunu gecici goreve gidenler alabiliyor mu ???
Kullanıcı avatarı
emingurlu yazdı:
ödenmesi gerekir. dilekçe ile isteyin.
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107