Çarşamba , Ocak 27 2021
Tus ile ilgili kategori harici tum tum paylasimlari bu baslik altinda yapabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Sağlık bakanlığı atama yönetmeliğinde sizi ilgilendiren 2 durum var, biri engelli mazereti, diğeri sağlık mazereti. Eşiniz atamaya girdiğinde sizin için durum bildirir sağlık kurul raporu alarak sizin üzerizden sağlık mazereti isteyebilir ancak kabul şartları ağır. Sizin başkasına muhtaç olduğunuz konusunda ikna edici rapor almanız gerekir bu da çok uğraştırıcıdır. Bir diğer seçenek de engelli mazereti. Eşiniz sizin engelli raporunuzla yanınıza tayin isteyebilir ancak raporunuzun AĞIR engel olması şart, derecesine bakılmıyor, yönetmelik AĞIR engel istiyor. Bu şartları karşılıyorsanız engelli mazereti istesin. Engelli mazeretinde yeniden durum bildirir raporuna gerek yok, engelli raporunuzun süresi geçerliyle bu yeterli. Başka bir seçenek ise eşiniz mecburi hizmete gider. Siz mezun olduğunuzda kendiniz için engelli tayini isteyebilirsiniz. Kendiniz için istediğinizde Ağır engel olması şart değil, %40 üstü kabul ediliyor. Kendiniz için kendinizin belirleyeceği istediğiniz bir ile tayin isteyebilirsiniz. Sağlık mazereti gibi şartları ağır ve kabul edilmesi zor işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Engelli mazereti madde 16 isteğe bağlı yerdeğiştirme bölümünde geçmektedir. Şartları sağladığınız takdirde atamanız kabul edilir. Sağlık komisyonu olayı da yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
değişken galiba sartlar.sunu merak ettim.
anne bab sağlık durumu mazaret tayinnde baska kardes in varsa ataman olmaz deniliyomus mesela o kardes anne babya bakmıyosa nolcak.yada babada ki sorunda erkek çocugun yada annede sorunun kız cocugunun hem etik hem uygunluk anlamında bakması gerekiyorsa. nolcak.
Arkadaşlar son 6 ay içinde alınmış rapor diyor. " Surekli" bir rapor olsa 3.basamak üniversite hastanesinden bu şart yine de geçerli mi bilginiz var mı? Çünkü hastayı tekrar dolastirip rapor almak tam bir eziyet olacak. Zaten sürekli raporu var
95.DHY bir devlet hastanesi aciline atandım. Sağlık raporu alabilecek bir tanım var iken bu hakkımı bir şey olmaz herhalde diyerek kullanmadım, ancak şuan nöbetlerde sağlık sorunu çekiyorum. Sağlık raporu alarak yeniden atanabilir miyim, yahut görev yeri değişikliği talebinde bulunabilir miyim ? CPR yaparken hipokalsemiden dolayı tetaniye giriyorum, acil servis dışı görev almak istiyorum. Teşekkürler