Pazartesi , Ağustos 3 2020
Fıkra -Karikatür -Mizah paylaşım platformu...

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kullanıcı avatarı

Re: her güne bir fıkra...

#4427554  gönderen napsakacaba
 27.07.2020 - 08:13:12
Afrika' ya ilaç yardımı için bir çok ülkede çok yüksek miktarlarda para toplamış ve çeşitli hastalıkların tedavisi için tırlar dolusu ilaç gönderilmiş.
Ancak ilaçlar bir ay sonra olduğu gibi geri gönderilmiş, iade nedeni ilaçların hepsinin tok karına içilmesinin gerekmesiymiş.
Kullanıcı avatarı

#4427839  gönderen napsakacaba
 28.07.2020 - 08:31:14
Hayırsever vakıflardan birindeki çalışanlar şehrin en başarılı avukatından henüz herhangi bir bağış almamış olduklarını fark ettiler. Bağış toplama görevindeki kişi avukatı bağışta bulunması için ikna etmeye çalışıyordu:

– Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500.000 $. Ancak bugüne kadar hiç bir hayır işine bir kuruş bağışta bulunmamışsınız. O paranın bir kısmını bir şekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?
Avukat açtı ağzını;
– Önce, araştırmalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin bir kaç kat üstünde olduğunu da gösterdi mi? Sonra, kardeşimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkûm olduğunu? Ya da kız kardeşimin kocasının bir trafik kazasında öldüğünü ve onu üç çocuğuyla beş parasız bıraktığını?
Görevli yerin dibine geçmişti.
Sadece:
– ”Hayır, hiç bir bilgim yoktu…” diye mırıldanabildi.
Avukat onun sözünü keserek devam etti:
– Pekâlâ, ben onlara zerre kadar para vermezken size niçin vereyim?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4428084  gönderen napsakacaba
 29.07.2020 - 08:21:57
Bir gazeteci, ülkenin en zenginlerinden, 65 yaşlarında bir iş adamıyla röportaj yapmaktadır. Sorar:

- Efendim, bize bugünlere nasıl geldiğinizi, bu serveti nasıl oluşturduğunuzu anlatır mısınız?

- Zevkle… 1920' lerin sonuydu. 1. Dünya Savaşı' nın etkileri yeni yeni siliniyordu, benimse cebimde birkaç sentten başka bir şey yoktu. Cebimdeki 5 sentimle, bir elma aldım. Akşama kadar onu parlatıp, 10 sente sattım. O gece sabahı zor ettim. Ertesi sabah, 10 sentimle 2 elma aldım ve onları da sattım. Böyle çalışarak, bir ay sonunda, 10 dolardan fazla para kazanmış oldum. Sonraki ayın başında, sevgili eşimin halası vefat etti ve bize 20 milyon dolar miras bıraktı…
Kullanıcı avatarı

#4428390  gönderen napsakacaba
 30.07.2020 - 08:08:55
Ziraat mühendisi bilgi vermek için gittiği köyün birinde:

- ''Sizin toprağınızı tahlil ettirdim...'' demiş.

- ...O kadar verimli toprağınız var ki ne ekerseniz bire yirmi verir…''

Köylülerden biri:

- ''Aman deme mühendis bey.'' diye ayağa fırlamış:

- ''Geçen hafta bizim kayınvalideyi gömdük de..!''
Kullanıcı avatarı

#4428672  gönderen napsakacaba
 31.07.2020 - 10:37:44
İki çocuk karar vermişler ki, bütün büyüklerin hayatlarında sakladıkları en azından bir büyük sır var.

Çocukların biri bu varsayımı denemeye kalkmış...

"Anne ben her şeyi biliyorum." demiş, annesine. "Tamam anladım, al şu 10 lirayı, babana hiçbir şey söyleme!" demiş, kadın.

Ufaklık çok memnun, babasına gitmiş bu defa: "Baba, ben her şeyi biliyorum."
Babası da "Sus tamam, al şu 50 lirayı annene hiçbir şey söyleme!" demiş.

Ertesi sabah kapı çalınmış postacı gelmiş. Ufaklık açmış kapıyı:

"Postacı amca, ben artık her şeyi biliyorum."

Postacı dizleri üzerine çöküp, kollarını iki yana açmış: "Madem öyle gel bakalım, baban sana bir sarılsın!"
Kullanıcı avatarı

#4428733  gönderen dr_yusufbugra
 31.07.2020 - 16:40:08
Ya bu cooo gomihti gercekten gulmekten kizilirmak gibi yarildin Allah seni inandirsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4428975  gönderen napsakacaba
 01.08.2020 - 15:11:17
Adamın biri bir gün yolda giderken bir dilenciye rastlar. Dilenciye bir miktar para verir ve “Al, bununla bir sigara alırsın.” der.
Dilenci “Beyefendi ben hiç sigara içmem ki.” der. Bunun üzerine adam “O zaman bir bira içersin“ der.
Dilenci “Ama ben ağzıma içki koymam.” der. “Sen de o zaman bir altılı oynarsın.” yanıtını alır.
Dilenci “Beyim ben hiç kumar da oynamam.” deyince adam “O zaman al bu parayı ve bizim eve gel.” der.
Dilenci nedenini sorar. Adam “Eşim seni bir görsün, içki ve sigara içmeyen, kumar oynamayan bir adamın hali ne oluyor anlasın.”
Kullanıcı avatarı

#4429255  gönderen napsakacaba
 02.08.2020 - 10:20:59
Yaz zamanı karınca gece gündüz ağır çalışırken ağustos böceği vur patlasın çal oynasın şarkı türkü söyleyip takılmış.

Hikâye gereği tabi kış gelmiş, karınca sıcacık evinde keyif ve güven içinde yaşıyorken bir gün kapısı çalmış. Bakmış ağustos böceği.

“Tamam” demiş, “Bütün yaz boyunca saz çaldın şimdi aç kaldın ve benden yemek istemeye geldin değil mi? Saz çalacağına biraz çalışmış olsaydın böyle aç kalmazdın.”

Ağustos böceği yanıtlamış:

“Yo. Yanlış anladın.’’ demiş. “Biz yaz boyunca saz çalınca, ayıptır söylemesi biraz para yaptık da. Hatta meşhur da oldum, şimdi Avrupa turnesine çıkıyorum. Belki oralardan istediğin bir şeyler vardır, diye sormaya geldim.” demiş.

Karınca bir bakmış ağustos böceğinin hiç öyle aç bir hali yok. Üzerinde bir kürk var, arkada da kocaman bir limuzin, önünde şoförü ile onu bekliyor.

- “Yok, bir şey istemiyorum.” demiş. “Ama Fransa’ya uğrayacaksın değil mi?”

- Evet

- “İyi o zaman.” demiş, karınca, “Paris’e gidince orada La Fontaine diye biri var, onun yüzüne bir tükür benim için, oldu mu?”
Kullanıcı avatarı

#4429534  gönderen napsakacaba
 03.08.2020 - 10:31:23
Bir rahip, bir doktor ve bir mühendis golf sahasının boşalmasını beklemektedirler.
Mühendis:
-Bu adamlar ne yapıyor böyle, 15 dakikadır bitirmelerini bekliyoruz.
Doktor:
-Bilmiyorum ama hiç böyle bir saçmalık görmedim.
Rahip: -İşte görevli geliyor, onunla konuşalım.

-Merhaba, şu anda sahada olan grup ne zaman çıkacak, neden bu kadar yavaşlar?
-Onlar kör itfaiyeciler. Kulübümüzde geçen sene çıkan yangında gözlerini kaybettiler. Bu yüzden istedikleri zaman burada ücretsiz oynamalarına izin verildi.

Rahip:
-Ne kadar üzücü, bu akşam onlar için dua edeceğim.
Doktor:
-Çok güzel bir fikir. Ben de hastanedeki doktor arkadaşlarla konuşup onlar için bir şeyler yapabilir miyiz diye bakacağım.
Mühendis:
-Bu adamlar neden geceleri oynamıyorlar ki?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11