Cuma , Temmuz 10 2020
Fıkra -Karikatür -Mizah paylaşım platformu...

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: her güne bir fıkra...

#4419054  gönderen napsakacaba
 25.06.2020 - 12:46:48
Tilki ormanda gezerken bir ağacın dalında asılı bir geyik budu görür.
Açtır, ama şüphelenir; çevreyi kontrol etmeye başlar ve bir tuzakla karşı karşıya olduğunu anlar. Geyik budu iple bombaya bağlıdır. Uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar. Biraz sonra kurt gelir, budu görür ve tabii ki tilkiyi de görür.
Ona sorar:
- Ne yapıyorsun dostum?
- Hiç... yatıyorum.
- Burada bir but var.
- Evet var.
- Neden yemedin?
- Ben bugün oruçluyum.
- Ben yiyeyim o zaman.
- Buyur afiyet olsun!
Kurt, geyik buduna uzanır uzanmaz bir patlama... Ortalık toz duman! Kurt yaralı, hareketsiz 10 metre uzakta perişan halde yatarken, tilki sükunet içinde budu yemeye başlar. Bunu gören kurt, "Alçak tilki!!! Hani oruçluydun??!!" diye sorar. Tilki pişkin pişkin cevap verir: "Biraz önce top patladı duymadın mı?"
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4420550  gönderen napsakacaba
 30.06.2020 - 08:53:56
Bir papaz, bir sarhoş ve bir mühendis giyotinle idam edileceklermiş. İlk papaz idam edilecekmiş. Cellat papaza sormuş :

- İnfaz edilirken yüzünün yere mi göğe mi dönük olmasını tercih edersin ?

Papaz cevap vermiş :

- Yukarı bakmak isterim. En azından ölürken yüzüm Tanrı' ya dönük olur.

Papazın isteği yerine getirilir, giyotin bıçağı havaya kaldırılır ve bırakılır. Bıçağın hızı kesilir kesilir ve tam papazın boynuna santimetreler kala duruverir. Bu Tanrı' dan bir işaret olarak görülür ve papaz serbest bırakılır.

Sıra sarhoşa gelmiştir. Bir umutla sarhoş da Tanrı' nın kendisini affedebileceğini düşünerek yukarı dönük olmak istediğini söyler. Aynı şekilde giyotin bıçağı tam sarhoşun boynuna yaklaşmışken yavaşlar ve durur. Bu da Tanrı' nın bir işareti olarak kabul edilir ve sarhoş da serbest bırakılır.

En son sıra mühendistedir. Mühendis de yukarı dönük infaz edilmek istediğini belirtir. Tam bıçak havaya kalkmışken mühendis sevinçle haykırır :

- Durun!! Durun bir dakika! Giyotin mekanizmasındaki problemin nereden kaynaklandığını anladım!

her doğru her yerde her zaman söylenmez :)
Kullanıcı avatarı

#4420983  gönderen napsakacaba
 01.07.2020 - 12:27:05
Önemli bir iş için mülakat yapılacakmış. Bir matematikçi, bir fizikçi ve bir de avukat başvurmuş. Önce matematikçiyi içeriye almışlar ve bir masaya oturtup sormuşlar:
”2 kere 2 kaç eder?”

Matematikçi bir süre düşünmüş, önüne kağıt kalemi almış, 10-15 sayfa doldurduktan sonra demiş ki:
”Eminim ki dört eder.”

Sonra fizikçiye aynı soruyu sormuşlar. Fizikçi de önce düşünmüş, sonra bir deney düzeneği kurmuş, sağa sola toplar fırlatmış. Yarım saat sonra:
”Yaptığım deneylere göre 3,9 ama 0,2’ lik bir hata payı olabilir.”

En son avukatı almışlar içeri, sormuşlar soruyu. Avukat hiç düşünmeden etrafına sinsi sinsi bakmış ve sormuş:
”Kaç olmasını istersiniz? :twisted:
Kullanıcı avatarı

#4422598  gönderen napsakacaba
 07.07.2020 - 13:56:23
Şarap fabrikasının emektar çeşnicisi ölür. Yenisi için ilan verirler.
İlana perişan kılıklı, ayyaşın teki olduğu her halinden belli bir berduş başvurur.

Fabrika müdürü, biraz da bu ayyaşı başından savmak düşüncesi ile, test için ona bir kadeh şarap verir.
Berduş şarabı içer; ''Kırmızı bir Muscatel, 3 yıllık, Kuzey Yamaç' ta yetişmiş, çelik varillerde yıllanmış. '' cevabını verir.
Müdür şaşkınlıkla ''Bildin'' der, bir başka şarabı tattırır; aldığı yanıt ''Kırmızı, Cabarnet, 8 yıllık, Güneybatı Yamaç mahsulü ve meşe fıçılarda yıllanmış. ''.

Berduşun doğru cevabı üzerine iyice şaşıran müdür, sekreterinin yanına gider ve ona bir bardak suya kendi idrarından biraz karıştırarak getirmesini söyler, karışımı adama beyaz şarap niyetine içirir.
Berduş yanıtlar:
'' Sarışın, 26 yaşında, 3 aylık hamile, eğer beni işe almazsan babasını da söylerim! ''
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4422775  gönderen napsakacaba
 08.07.2020 - 14:46:31
Trump şoförüne sorar:
''Söyle bakalım, eşek ile şoför arasında ne fark vardır?''
Şoför bir süre düşündükten sonra mahcup bir şekilde yanıtlar;
''Maalesef bilemedim bay başkan.''
Trump' un cevabı:
''Eşeğe çüş diyince, şoföre ise dur diyince durur.''
Bunun üzerine şoför çok içerlemiş ama muhatabı koskoca başkan olduğu için bir şey söyleyememiş.
Bir süre sonra bu defa şoför Trump' a:
''Bir soru sorabilir miyim bay başkan?'' der, ''Sor bakalım.'' yanıtını alır.
''45. başkanımız ile şempanze arasındaki fark nedir?''
Trump bir süre düşünüp cevap verir:
''Bulamadım şoför, sen söyle bakalım.''
Bunun üzerine şoför taşı gediğine koyar:
''Tanrı biliyor ya bay başkan, ben de çok düşünmeme rağmen bulamadım...''
Kullanıcı avatarı

#4422920  gönderen napsakacaba
 09.07.2020 - 08:35:21
Bir gün bilgisinden ve zekasından emin bir adam, gözüne kestirdiği, cahil olduğunu düşündüğü bir adam ile iddiaya tutuşmaya karar vermiş. Avının yanına varıp seslenmiş:

- Bak şimdi, seninle bir oyun oynayacağız. İkimiz de birbirimize soru soracağız. Sen benim sorduğum soruyu bilemezsen bana 5 $ vereceksin, ben senin sorduğun soruyu bilemezsem sana 5000 $ vereceğim. Anlaştık mı?

- Tamam.

- O halde sorumu soruyorum : Dünyada kaç kıta var?

Adam düşünmüş, taşınmış fakat cevabı bulamayıp sonunda 5 $ uzatmış:

- Peki, şimdi ben soracağım: Dünyada iki ayağı üzerinde dolaşan fakat uyurken üç ayağını kullanan hayvan hangisidir?

Bu sefer düşünme sırası kendinden emin adamdaymış, o da düşünmüş, bilgisini yoklamış fakat soruyu yanıtlayamamış, bir taraftan 5000 $ kaybetmenin üzüntüsü, bir taraftan da küçük gördüğü adama karşı bilgisiyle üstünlük kuramamanın hırsıyla;

- Hay lanet! Neyse, peki, al bakalım şu 5000 papeli. Neydi sorunun cevabı söyle bakalım.

Cahil (olduğu düşünülen) adam, mağrur adama hiç duraksamadan çıkartıp 5 $ daha vermiş.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9