Salı , Kasım 13 2018
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 427
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431
Kullanıcı avatarı

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4200039  gönderen dr_demirci
 08.12.2018 - 09:52:47
Dr-Taha489 yazdı:
06.12.2018 - 21:22:21
Hocam kusura bakmayın kafama takılan bir nokta olduğu için aynı şeyi soruyorum.Ben 657 li iken 1 aylık yasal süreyi beklemeden usulsüz istifa etmek istiyorum şeklinde dilekçe verdim ama başhekim 10 gün kadar valilik onayını bekle dedi.Beklemeden ayrılınabiliyor diye biliyorum.Zaten dilekçe verdikten sonra askere gittim ama kuruma askerlik durum belgesi vermedim.Başhekim yardımcılığı yapan bir tanıdığım dilekçeyi verip ayrılabilirsin demişti.Bir sorun yoktur değil mi?
işe gelmeyen biri 9 gün beklenir sonra müstafi kabul edilir. dilekçe verip vermemenin bir önemi yok
Kullanıcı avatarı

#4200040  gönderen dr_demirci
 08.12.2018 - 09:54:41
kadmiyum yazdı:
07.12.2018 - 11:32:49
dr_demirci yazdı:
04.12.2018 - 09:55:34
kadmiyum yazdı:
03.12.2018 - 16:59:43
MERHABA DEMİRCİ HOCAM. BEN DHY Mİ TAMAMLAMADAN İSTİFA ETMİŞTİM. EYLÜL AYINDAN BU YANA İSTİFALIYIM. 84. DHY NİN ATAMA KURA TAKVİMİ BELLİ OLMUŞ VE 27 ARALIKTA KURASI OLACAKMIŞ. BEN DE 85. DHY KURASINA KATILMAK İSTİYORUM AMA 84 İÇİN OLAN İLAN METNİNE BAKTIĞIMDA SADECE İSİMLER AÇIKLANDIKTAN SONRA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLERİ BELİRTMİŞLER KURAYA KATILABİLMEK İÇİN... 85.DHY NİN İSİM LİSTESİNE KATILABİLMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR ? DİLEKÇE Mİ YAZMAM GEREKİYOR SAĞLIK BAKANLIĞINA ? ÖYLE BİR DİLEKÇE ÖRNEĞİ VAR MI? BİR DE 84. DHY NİN KURASI OLDUKTAN SONRA MI YOLLAMALIYIM ?ADRES OLARAK DA SAĞLIK BAKANLIĞINDA HANGİ BİRİME GÖNDERMELİYİM?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM.
sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne kuraya katılmak istediğinize dair dilekçe gönderebilirsiniz. veya sağlık müdürlüğüne verirseniz onlar gönderir
çok teşekkür ederim hocam. sağlık müdürlüğü ile görüştüm ısrarla beni anlamıyorlar.. sağlık bakanlığının sitesinde istifa sonrası yeniden dönüş için açıktan kuralar oluyor ordan başvuracaksınız diyorlar.dilekçe olmuyor diyorlar.. ama ben zorunlu hizmetimi tamamlamadan ayrıldığım için iki ayda bir olan dhy kuralarına katılmam gerekmiyor mu ? onlar aracılığıyla gönderemeyecegim galiba hocam kendim dilekçe göndereceğim ama bir dilekçe örneği var mıdır ?
devlet memurluğunda her şey yazılı yapılır. dilekçe verin size bu şekilde yazılı cevap versinler sonra konuşuruz yine
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4200049  gönderen kbb_asistan
 08.12.2018 - 12:21:20
Merhaba Dr Demirci hocam,
Ben 82. Dhy ile mecburi hizmet görev yerime 27.09.2018de atandım. TUS kazanıp nakil yoluyla üni hastanesine geçtim. Fakat seçtiğim uzmanlık alanına hiç uygun olmadığımı fark ettim ve istifa etmye karar verdim. Sorularım:
1) Nakil yoluyla gelmiş olmama rağmen istifa dilekçesini verdiğim günün ertesi gününden itibaren iş başı yapmasam olur mu yoksa bir süre üni hastnesindeki asistanlık görevime devam mı etmekle yükümlüyüm?
2) Asistanlıktan istifa ettikten sonra bir sonraki dhy’ye otomatikman kattıldığım ve mecburi hizmete başlamadığım takdirde, o tarihten itibaren müstafi mi olurum?

#4200182  gönderen dktrc
 08.12.2018 - 20:55:15
merhaba demirci hocam
ben 82.dhy ile ilçe tsm ye atandım.12 kasımda 657 den usulüne uygun olarak istifa etmek istediğime dair dilekçeyi verdim.il sağlık müdürlüğü ile görüştüğümde bir ayın sonunda istifama onay vereceklerini ve bu bir ayın sonunda çıkış işlemlerini başlatacaklarını bunun
da 1 hafta süreceğini söylediler.ben istifama onay geldiği gün kurumdan çıkışımı yapabilir miyim yoksa usulüne uygun olması için bu 1 haftayı da beklemem mi gerekiyor

#4200242  gönderen ymn28
 08.12.2018 - 23:45:53
Demirci hocam , YÖK kadrosunda asistan hekimim, usülüne uygun olmayan istifa etmem halinde ileride bi problemle karşılaşır mıyım ?
Daha önceden rektör onaylamadığı için usülüne uygun olmayan istifa etmiştim.
Şimdiden çok teşekkürler.

#4200500  gönderen Drbatman
 10.12.2018 - 02:32:31
dr_demirci yazdı:
23.11.2018 - 14:02:15
Burki14 yazdı:
23.11.2018 - 11:27:54
4924 uzman hekimim. Subat başında mecburi hizmetim bitiyor ve usulüne uygun istifa etmek istiyorum. 2 ay öncesi aralık ayında dilekçe verdiğimde yeni yılda sözleşme yenilenmeme ve 657ye geçiş durumu olur mu? Dilekce için yeni sözleşmeyi mi beklemeliyim? Oneriniz ne olur?
olabilir tabi, sizinle sözleşme yenilemeyebilirler. bence sözleşme yenilendikten sonra dilekçe verin
Demirci hocam;
2 ay önceki dilekçede; şu şu tarihte “4924’den 657ye geçmeksizin” şeklinde belirtlse de, sözleşmeyi yenilemme yapabılırlermi? Sonuçta 657ye de geçmek istemediğimizi belirtiyoruz dilekçede.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4200516  gönderen dr_demirci
 10.12.2018 - 10:18:32
kbb_asistan yazdı:
08.12.2018 - 12:21:20
Merhaba Dr Demirci hocam,
Ben 82. Dhy ile mecburi hizmet görev yerime 27.09.2018de atandım. TUS kazanıp nakil yoluyla üni hastanesine geçtim. Fakat seçtiğim uzmanlık alanına hiç uygun olmadığımı fark ettim ve istifa etmye karar verdim. Sorularım:
1) Nakil yoluyla gelmiş olmama rağmen istifa dilekçesini verdiğim günün ertesi gününden itibaren iş başı yapmasam olur mu yoksa bir süre üni hastnesindeki asistanlık görevime devam mı etmekle yükümlüyüm?
2) Asistanlıktan istifa ettikten sonra bir sonraki dhy’ye otomatikman kattıldığım ve mecburi hizmete başlamadığım takdirde, o tarihten itibaren müstafi mi olurum?
üniversiteden ayrılmanın bir yaptırımı yok. bakanlık atama yapabilir. gitmezseniz o tarihten itibaren cezalı olursunuz
Kullanıcı avatarı

#4200517  gönderen dr_demirci
 10.12.2018 - 10:19:14
dktrc yazdı:
08.12.2018 - 20:55:15
merhaba demirci hocam
ben 82.dhy ile ilçe tsm ye atandım.12 kasımda 657 den usulüne uygun olarak istifa etmek istediğime dair dilekçeyi verdim.il sağlık müdürlüğü ile görüştüğümde bir ayın sonunda istifama onay vereceklerini ve bu bir ayın sonunda çıkış işlemlerini başlatacaklarını bunun
da 1 hafta süreceğini söylediler.ben istifama onay geldiği gün kurumdan çıkışımı yapabilir miyim yoksa usulüne uygun olması için bu 1 haftayı da beklemem mi gerekiyor
1 ay bekledikten sonra hemen ayrılabilirsiniz
Kullanıcı avatarı

#4200518  gönderen dr_demirci
 10.12.2018 - 10:20:01
ymn28 yazdı:
08.12.2018 - 23:45:53
Demirci hocam , YÖK kadrosunda asistan hekimim, usülüne uygun olmayan istifa etmem halinde ileride bi problemle karşılaşır mıyım ?
Daha önceden rektör onaylamadığı için usülüne uygun olmayan istifa etmiştim.
Şimdiden çok teşekkürler.
https://www.drtus.com/forum/viewtopic.p ... lit=istifa

#4200521  gönderen ymn28
 10.12.2018 - 10:42:19
Demirci Hocam üniversitenin istifamı kabul etmeme gibi bi durumu olabilir mi?
1 ay beklesem, daha da uzatılırsa 2. Dilekçeyi verip gitsem bi sıkıntı olur mu?
Yazınızı okudum sağolun, çevremden bazı arkadaşlar usule aykırı istifa edersen ilerde sıkıntı olabileceğini söylüyorlar , bu konuda tedirginlik söz konusu ...
Teşekkür ederim şimdiden.

#4200526  gönderen kadmiyum
 10.12.2018 - 11:19:16
dr_demirci yazdı:
08.12.2018 - 09:54:41
kadmiyum yazdı:
07.12.2018 - 11:32:49
dr_demirci yazdı:
04.12.2018 - 09:55:34

sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne kuraya katılmak istediğinize dair dilekçe gönderebilirsiniz. veya sağlık müdürlüğüne verirseniz onlar gönderir
çok teşekkür ederim hocam. sağlık müdürlüğü ile görüştüm ısrarla beni anlamıyorlar.. sağlık bakanlığının sitesinde istifa sonrası yeniden dönüş için açıktan kuralar oluyor ordan başvuracaksınız diyorlar.dilekçe olmuyor diyorlar.. ama ben zorunlu hizmetimi tamamlamadan ayrıldığım için iki ayda bir olan dhy kuralarına katılmam gerekmiyor mu ? onlar aracılığıyla gönderemeyecegim galiba hocam kendim dilekçe göndereceğim ama bir dilekçe örneği var mıdır ?
devlet memurluğunda her şey yazılı yapılır. dilekçe verin size bu şekilde yazılı cevap versinler sonra konuşuruz yine
Sağolun hocam. Kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum ama bildiğiniz öyle bir dilekçe örneği var mı ? Veya bu durumu yaşayan , bilen varsa paylaşabilir mi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4200962  gönderen dr.tolga
 11.12.2018 - 12:33:45
Merhaba demirci hocam
Ben acilde sözleşmeli pratisyen hekim olarak çalışmaktayım. Sözleşmeliden 657ye geçmeden usulsüz şekilde istifa edecegime dair dilekçe verecektim. Bugün bu konu hakkinda sağlık müdürlüğünü aradığımda usulsüz şekilde istifa etseniz bile evraklar valilik vs. Onayından geçtiği için 1 haftalık bekleme süresi olur dediler. 1 haftalık bekleme süresi olsa bile ben istifa dilekçemi verdigim günden sonraki nöbetlerimi tutmak zorundamıyım diye sorduğumda sağlık müdürlüğündeki calisan; hocam usulsüz istifa etseniz bile hastane yönetimi sizi bu ayki nöbetleri tutmanız için hastanede bekletebilir istifa dilekçenizi verdikten sonra bile bu ayki nobetlerinizi tutmanizi isteyebilir boyle bir yetkileri var siz buna rağmen de istifa dilekcesini verdikten sonra çıkmak isterseniz nöbet tutmak istemezseniz mustafi sayılırsınız dedi benimde kafam karıştı açıkçası. Hocam simdi ben sozlesmeliden usulsüz istifa ettiğime dair dilekçeyi yazıp evrak kayıda teslim ettiğimde o günden sonraki olan nöbetleri tutmak zorundamıyım tutmazsam mustafi sayilirmiyim yada bu nobetleri tutmadığım için herhangi bir yaptırımla karsilasirmiyim hastane yönetiminin dilekçeyi verdikten sonra bile bana nöbet tutturma yetkisi varmı ben bu nöbetleri tutmasam beni mustafi sayma yetkileri varmı ? Ben istifa dilekçesini yazıp evrak kayıda teslim ettigim gün sozlesmeliden usulsüz şekilde istifa etmiş oluyormuyum ve o günden sonraki olan nöbetleri tutmak zorundamiyim bu nobetleri tutmazsam herhangi bir yaptirimla karsilasirmiyim yoksa o nobetleri tutma yükümlülüğüm yokmu yada bana dedikleri gibi 1 haftalik onay surecini bekleyip bu ayki dilekçeyi yazdıktan sonraki gunlerdeki nöbetleride tutup oylemi sozlesmeliden usulsuz sekilde istifam kabul oluyor ve hastaneden ayrılış yapabiliyorum ? Hocam baya kafam karıştı bu konuda. Aciklik getirebilirseniz çok sevinirim
Kullanıcı avatarı

#4200980  gönderen dr_demirci
 11.12.2018 - 14:38:17
dr.tolga yazdı:
Merhaba demirci hocam
Ben acilde sözleşmeli pratisyen hekim olarak çalışmaktayım. Sözleşmeliden 657ye geçmeden usulsüz şekilde istifa edecegime dair dilekçe verecektim. Bugün bu konu hakkinda sağlık müdürlüğünü aradığımda usulsüz şekilde istifa etseniz bile evraklar valilik vs. Onayından geçtiği için 1 haftalık bekleme süresi olur dediler. 1 haftalık bekleme süresi olsa bile ben istifa dilekçemi verdigim günden sonraki nöbetlerimi tutmak zorundamıyım diye sorduğumda sağlık müdürlüğündeki calisan; hocam usulsüz istifa etseniz bile hastane yönetimi sizi bu ayki nöbetleri tutmanız için hastanede bekletebilir istifa dilekçenizi verdikten sonra bile bu ayki nobetlerinizi tutmanizi isteyebilir boyle bir yetkileri var siz buna rağmen de istifa dilekcesini verdikten sonra çıkmak isterseniz nöbet tutmak istemezseniz mustafi sayılırsınız dedi benimde kafam karıştı açıkçası. Hocam simdi ben sozlesmeliden usulsüz istifa ettiğime dair dilekçeyi yazıp evrak kayıda teslim ettiğimde o günden sonraki olan nöbetleri tutmak zorundamıyım tutmazsam mustafi sayilirmiyim yada bu nobetleri tutmadığım için herhangi bir yaptırımla karsilasirmiyim hastane yönetiminin dilekçeyi verdikten sonra bile bana nöbet tutturma yetkisi varmı ben bu nöbetleri tutmasam beni mustafi sayma yetkileri varmı ? Ben istifa dilekçesini yazıp evrak kayıda teslim ettigim gün sozlesmeliden usulsüz şekilde istifa etmiş oluyormuyum ve o günden sonraki olan nöbetleri tutmak zorundamiyim bu nobetleri tutmazsam herhangi bir yaptirimla karsilasirmiyim yoksa o nobetleri tutma yükümlülüğüm yokmu yada bana dedikleri gibi 1 haftalik onay surecini bekleyip bu ayki dilekçeyi yazdıktan sonraki gunlerdeki nöbetleride tutup oylemi sozlesmeliden usulsuz sekilde istifam kabul oluyor ve hastaneden ayrılış yapabiliyorum ? Hocam baya kafam karıştı bu konuda. Aciklik getirebilirseniz çok sevinirim
hemen ayrılabilirsiniz

#4200990  gönderen dr.tolga
 11.12.2018 - 14:59:44
dr_demirci yazdı:
11.12.2018 - 14:38:17
dr.tolga yazdı:
Merhaba demirci hocam
hemen ayrılabilirsiniz
Kusura bakmayin hocam tekrar rahatsiz ediyorumda Yani hocam dedikleri gibi 1 hafta falan bekleme yükümlülüğü yok yada daha önceden yazilan nobetlere gitmediğim icin mustafi sayilmiyorum yada herhangi bir şekilde yaptırım olmuyo demi. Yani Dilekçeyi vermemle beraber sozlesmeliden usulsüz ayrılmış oluyorum . Hastaneden ayrilis yapmak nobet tutmamak icin başhekim müdür vali vs. Onayı falan gerekmiyor bu dilekçeyi vermem yeterli degilmi. Ona gore en yakın zamanda istifamı vericem çünkü 😊
  • 1
  • 427
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431