Salı , Kasım 13 2018
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4201656  gönderen drclp
 13.12.2018 - 19:12:07
Merhaba Demirci hocam, 20 haziran 2018 tarihinde görev yapmakta oldugum TSMden ayrılış yapıp, 3 temmuzda universite hastanesinde asistanlık yapmaya başladım. Eski görev yerime dönmek istiyorum böyle bir imkanım var mı nasıl bir yol izlemem lazım teşekkür ederim..

#4201834  gönderen aliveli4950
 14.12.2018 - 17:09:37
Dhymi tamamlamış olarak YÖK kadrosunda asistanlık yapıyorken feragat etmem durumunda çalıştığım şehir dışında istediğim bir yere atanma durumum var mıdır acaba? Bakanlığın Muvafakat birimine her zamanki gibi ulaşılamıyor. Umarım bilgi sahibi biri vardır. Bir de feragat edince istifa gibi direk ayrılıp beklemeye geçebilir miyim hemen yoksa atama olana kadar çalışmaya devam etmem gerekiyor mu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Demirci hocam merhaba,
Ben DHY süremi tamamlamadan istifa etmiştim. 7 aydan biraz fazla çalıştım. Temmuz ayından beri istifalıyım. 85. DHY'ye katılmak istiyorum. Merak ettiğim tekrar atanmam durumunda çalıştığım bu 7 aylık süre DHY sürem hesaplanırken göz önünde bulundurulacak mı yoksa sıfırdan mı başlamak durumunda kalacağım. Bu konu hakkında forumda biraz okudum fakat net bir cevaba ulaşamadım. Sizin bilginiz var mı acaba? Daha önceden cevaplanmış bir soru ise lütfen kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı

#4201951  gönderen Dr_fb03
 14.12.2018 - 21:48:02
nameofthewind yazdı:
14.12.2018 - 21:44:07
Demirci hocam merhaba,
Ben DHY süremi tamamlamadan istifa etmiştim. 7 aydan biraz fazla çalıştım. Temmuz ayından beri istifalıyım. 85. DHY'ye katılmak istiyorum. Merak ettiğim tekrar atanmam durumunda çalıştığım bu 7 aylık süre DHY sürem hesaplanırken göz önünde bulundurulacak mı yoksa sıfırdan mı başlamak durumunda kalacağım. Bu konu hakkında forumda biraz okudum fakat net bir cevaba ulaşamadım. Sizin bilginiz var mı acaba? Daha önceden cevaplanmış bir soru ise lütfen kusura bakmayın.
Eski çalıştığın süre çalıştığın yeri mecburi süresinden yüzde olarak hesaplanıp yeni atandığın yerden yüzde olarak düşülecek diye biliyorum.
kadmiyum yazdı:
03.12.2018 - 16:59:43
MERHABA DEMİRCİ HOCAM. BEN DHY Mİ TAMAMLAMADAN İSTİFA ETMİŞTİM. EYLÜL AYINDAN BU YANA İSTİFALIYIM. 84. DHY NİN ATAMA KURA TAKVİMİ BELLİ OLMUŞ VE 27 ARALIKTA KURASI OLACAKMIŞ. BEN DE 85. DHY KURASINA KATILMAK İSTİYORUM AMA 84 İÇİN OLAN İLAN METNİNE BAKTIĞIMDA SADECE İSİMLER AÇIKLANDIKTAN SONRA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLERİ BELİRTMİŞLER KURAYA KATILABİLMEK İÇİN... 85.DHY NİN İSİM LİSTESİNE KATILABİLMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR ? DİLEKÇE Mİ YAZMAM GEREKİYOR SAĞLIK BAKANLIĞINA ? ÖYLE BİR DİLEKÇE ÖRNEĞİ VAR MI? BİR DE 84. DHY NİN KURASI OLDUKTAN SONRA MI YOLLAMALIYIM ?ADRES OLARAK DA SAĞLIK BAKANLIĞINDA HANGİ BİRİME GÖNDERMELİYİM?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM.
Hocam ben de 85'e katılmayı düşünüyorum Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesine bakarken şöyle bi duyuru görmüştüm, siz de bunu soruyorsunuz sanırım.

http://yhgm.saglik.gov.tr/TR,50234/84do ... ilani.html
Dr_fb03 yazdı:
14.12.2018 - 21:48:02
nameofthewind yazdı:
Demirci hocam merhaba,
Eski çalıştığın süre çalıştığın yeri mecburi süresinden yüzde olarak hesaplanıp yeni atandığın yerden yüzde olarak düşülecek diye biliyorum.
Hocam ben de böyle biliyordum fakat böyle olmadığına dair yorumlar gördüm belki de güncel değildir o yorumlar. Umarım dediğiniz gibidir, teşekkür ederim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4202226  gönderen mpala63
 15.12.2018 - 11:20:15
Hocam iyi günler ben aile Hekimi iken istifa edip YÖK kadrosuyla 27 ağustosta asistanlığa başladım istifa etmeyi düşünüyorum istifa dilekçemi verdikten sonra amir onaylamasını beklemem gerekir mi yoksa ertesi gün ayrılıp tuş çalışmaya başlayabilir miyim şubat tusunda istifam tercih edebilmeme engel oluşturur mu ve ben dhymi tamamlamışken tus kazanamazsam açıktan atamaya mı girmeliyim yoksa istifa sonrası eski yerime direk dönebilir miyim şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı

#4202238  gönderen dr_demirci
 15.12.2018 - 12:45:32
drclp yazdı:
13.12.2018 - 19:12:07
Merhaba Demirci hocam, 20 haziran 2018 tarihinde görev yapmakta oldugum TSMden ayrılış yapıp, 3 temmuzda universite hastanesinde asistanlık yapmaya başladım. Eski görev yerime dönmek istiyorum böyle bir imkanım var mı nasıl bir yol izlemem lazım teşekkür ederim..
dilekçe vermeniz gerekir
"(4) Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve
kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş
tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde
D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev
yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev
yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar.
"
Kullanıcı avatarı

#4202239  gönderen dr_demirci
 15.12.2018 - 12:45:59
aliveli4950 yazdı:
Dhymi tamamlamış olarak YÖK kadrosunda asistanlık yapıyorken feragat etmem durumunda çalıştığım şehir dışında istediğim bir yere atanma durumum var mıdır acaba? Bakanlığın Muvafakat birimine her zamanki gibi ulaşılamıyor. Umarım bilgi sahibi biri vardır. Bir de feragat edince istifa gibi direk ayrılıp beklemeye geçebilir miyim hemen yoksa atama olana kadar çalışmaya devam etmem gerekiyor mu.
"(4) Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve
kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş
tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde
D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev
yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev
yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar.
"
Kullanıcı avatarı

#4202240  gönderen dr_demirci
 15.12.2018 - 12:47:15
nameofthewind yazdı:
Demirci hocam merhaba,
mecburi hizmete kaldığınız yerden devam edersiniz. bitirilen süre ve yapılacak süreler yüzde olarak hesaplanır
Kullanıcı avatarı

#4202241  gönderen dr_demirci
 15.12.2018 - 12:49:36
mpala63 yazdı:
15.12.2018 - 11:20:15
Hocam iyi günler ben aile Hekimi iken istifa edip YÖK kadrosuyla 27 ağustosta asistanlığa başladım istifa etmeyi düşünüyorum istifa dilekçemi verdikten sonra amir onaylamasını beklemem gerekir mi yoksa ertesi gün ayrılıp tuş çalışmaya başlayabilir miyim şubat tusunda istifam tercih edebilmeme engel oluşturur mu ve ben dhymi tamamlamışken tus kazanamazsam açıktan atamaya mı girmeliyim yoksa istifa sonrası eski yerime direk dönebilir miyim şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim
https://www.drtus.com/forum/viewtopic.p ... lit=istifa

dilekçede pratisyen olarak atanmak istediğinizi belirtirseniz c-d grubu illerden birine atama yaparlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4202252  gönderen drmss_
 15.12.2018 - 14:54:25
Merhabalar Demirci Hocam, benimki gibi bir durumla daha önce karşılaşan var mı bilmiyorum :) Fakülteyi yurt dışında bitirip denklik belgemi aldıktan sonra atama olmaması için (istifa hakkım gider düşüncesiyle) belgelerimi sağlık bakanlığına vermedim ve şu an yurt dışında asistanlık yapıyorum. İşyeri hekimliği sınavına girdim ve geçmem durumunda diploma tescil numaram olmadığı için muhtemelen yarı zamanlı çalışma imkanım olmayacak. Bu hususta ne tavsiye edersiniz? Diploma tescil yaptırıp atamadan sonra istifa etmek, gitmemek dışında başka bir yol mevcut mu acaba?
dr_demirci yazdı:
15.12.2018 - 12:47:15
nameofthewind yazdı:
Demirci hocam merhaba,
mecburi hizmete kaldığınız yerden devam edersiniz. bitirilen süre ve yapılacak süreler yüzde olarak hesaplanır
Hocam çok teşekkür ederim.
Tekrar rahatsız edeceğim sizi ama bir sorum daha var. Ben 4924ten istifa ettim. İstifa hakkım gitmiyormuş. Tekrar atamaya girersem ve atandığım yere başlamazsam istifa hakkım gider mi? İlk atamada başlamadığımızda hiç devlet memuru olmadığımız için istifa hakkımız da gitmiyormuş fakat benim devlet memurluğu geçmiş olmuş olacak. Bu durumda istifa hakkı gider mi?

#4202357  gönderen aliveli4950
 15.12.2018 - 18:22:26
dr_demirci yazdı:
15.12.2018 - 12:45:59
aliveli4950 yazdı:
"
Çok teşekkürler. Bir de YÖK kadrosundan istifa ettiğim taktirde istifa hakkım gitmiyor değil mi hocam
  • 1
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433