Perşembe , Ekim 17 2019
Klinikler hakkında sorular, klinikleri tanıyalım v.s...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Re: İŞTE EN İYİ ACİLLER

#4197379  gönderen EfeKIRCA
 26.11.2018 - 22:05:26
dokuz eylül acil ve bozyaka acil ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı
nöbetler, eğitim (kaç sunum yapıyoruz), ortalama maaş vs.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4206072  gönderen DrAkb
 27.12.2018 - 15:29:56
Selçuk Acil şu anda 3 hoca ( 2 profesör 1 doçent ) ve 23 asistan çalışmaktadır. Asistan çalışma şekli 24 saat çalışma 48 saat Off şeklindedir. Çömezinden kıdemlisine her asistan 10 nöbet tutar. Bir nöbette ortalama 7 asistan olur. İsteğe bağlı Nöbet listesinde günaşırı nöbet tutularak 3-4 gün boşluk oluşturulabilmektedir. Asistan ortamı çok iyidir. Triaj (2 adet), önbakı(12 adet-ara sedyeler ile 18-20ye çıkartılabiliyor), travma(7 yatak), müdahale odası(3 yatak) resüsitasyon(3 yatak), ultrason odası, gözlem(12 yatak), yoğun bakım(5 yataklı) şeklinde hizmet vermektedir. Günde ortalama yazın 350, kışın 450 hasta gelmektedir. Maaşlar Aralık 2018 itibari ile Ocak zamları belli olmamış hali 9000 civarı. Acil düşünen arkadaşlar için tavsiye edilir.)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4317218  gönderen Dr-BoMBaCi
 06.10.2019 - 01:02:21
Haseki EAH Acil Tıp Kliniğimiz yaklaşık 6-7 aydır İstanbul Sultangazi'deki yeni binasında hizmet vermektedir. Şu an İstanbul'un en yeni acil kliniği konumundadır. 1 tam zamanlı hocası (Doç. Dr. Özgür Söğüt), 12 uzman ve 19 asistan doktoruyla acil servis hizmeti başarıyla yürütülmektedir.

Hastanemiz Sultangazi Belediyesinin hemen arkasında yer alıp fiziki şartları ve kalitesiyle göze çarpmaktadır. Hastanemiz ve Acil Tıp Kliniğimiz geniş alanları, ferah koridorları ve fiziki şartlarıyla kaliteli hasta bakımını öncelemektedir. Acil servisimizde geniş bir bekleme salonu, triaj alanı, hasta kayıt bölümü, yeşil alan 1-2-3 poliklinik muayene odaları, Acil ortopedi odası, kan alma odası, enjeksiyon ve ekg odası, cerrahi müdahale odası, tetanoz ve kuduz aşı birimi ve kayıt sekreterliği; ayrıca Sarı-1 gözlem alanı, Sarı-2 kritik hasta bakım alanı, Kırmızı alan, Resüsitasyon-CPR odası mevcut olup bir bütün halinde hizmet veren acilimizin işleyişi aksatılmadan hizmet verilmektedir.

Yeşil alana ayaktan başvuran hasta sayısı 1000-1200 civarı olup sarı alana 50-60, kırmızı alan ve Resüsitasyon odasına da toplam 30 civarı hasta girişi olmaktadır.

Acil Tıp kliniğimize başlayan her çömez asistana Litman-3 Kardiyoskop "hoşgeldin hediyesi" olarak verilmektedir. Nöbetler 24 saat usulü tutulmakta olup ilk 1 yıl 11X24 nöbet tutulur. İlk yılını dolduran asistan 10 nöbete düşer. Bundan sonra her 6 ayda bir gece ve sonraki 6 ay bir gündüz azalır (yani yılda 1X24 nöbet düşer). Son 1 yıl 8X24 nöbetle asistanlık eğitimi tamamlanır.

Her perşembe sabahtan öğlene kadar eğitim programımız vardır. Her eğitimimiz Klinik Hocamız Doç. Dr. Özgür Söğüt moderatörlüğünde gerçekleşir. Asistan, uzman veya hocamız tarafından teorik, pratik ve vaka sunumları yapılır. Kliniğimize yeni başlayan en çömezden itibaren herkesin bolca girişim yapma fırsatı mevcuttur. USG yatakbaşı kullanılır. Teorik ve pratik USG eğitimleri asistan eğitim programımızda mevcuttur. Yeni başlayan çömez 10 bin civarında maaş alır. 8)

Hastanemizin ve acilimizin en büyük avantajlarından birisi de; İstanbul Başakşehir'de yapımı süren ve yakında açılması beklenen Şehir Hastanesi'ne hastanemizin kesinlikle taşınmayacak olmasıdır. Yeni taşındığımız binamızda müstakilen tek hastane olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. İstanbul'da Kanuni EAH, Bakırköy Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH (Samatya), Halkalı Mehmet Akif Göğüs ve Kalp Damar EAH gibi büyük hastanelerin yeni açılacak olan şehir hastanesine taşınması gündemde oldukça önemli bir yer tutuyor.

İlgili kliniklere hasta yatışları konusunda genelde problem yaşamıyor oluşumuz önemli bir avantajımız daha. Problem yaşadığımız nadir zamanlarda da nöbetçi Acil uzmanımız ilgili branş uzmanını arayarak hastanın yatışını veriyor. :) Bu arada uzmanlarımız yeşil alan dahil tüm alanlarda aktif hasta bakıyor. Kritik hasta bakımında, acil müdahalelerde, girişimsel işlemlerde de daima yanıbaşımızdalar..

Asistanlar arasında eğlenceli, samimi ve dostane bir ilişkimiz mevcut. Ayrıca asistan ve uzmanlar arasında da abi/abla-kardeş samimiyeti var. Bu arada her asistan yıl içinde 1-2 kez sempozyum veya kongrelere katılabilme imkanı buluyor. Hastane dışında da birçok sosyal aktivite düzenleyebiliyoruz. (Piknik, mangal, geleneksel perşembe eğitim çıkışı kahvehane günleri, futbol, basketbol organizasyonları gibi..) Geçen yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Acil Ligi'nin (BAL) ilk şampiyonuyuz 8) Bu yıl 2019-2020 sezonunda da şampiyon takım ünvanıyla rakiplerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Kısacası hem eğitim, hem girişim, hem maddi-manevi tatmin anlamında kendinizi yeterli hissedeceğiniz, iyi bir acil uzmanı olarak yetişebileceğiniz 4 yıllık asistanlık sürecinde yanınızda olacağımızı bilmeniz dileğiyle 'hakkınızda hayırlısı olsun' diyoruz. :lol:

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için Sultangazi'deki Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimize ziyarete, tanışmaya, çay içmeye bekliyoruz.. :)

İnstagram: @hasekiaciltip
Takipte kalınız..
Kullanıcı avatarı

#4317267  gönderen SHERLOCKHOLMES
 06.10.2019 - 10:37:25
Adana numune artık Adana Şehir Hastanesi olmuştur. Doktorlar için donanım ve konfor üst seviyeye taşınmıştır. Maaş 11.5 üstündedir. Geri kalan şeyler zaten standart olmuştur her acilde.

#4317274  gönderen soroz
 06.10.2019 - 11:16:17
Dr-BoMBaCi yazdı:
Haseki EAH Acil Tıp Kliniğimiz yaklaşık 6-7 aydır İstanbul Sultangazi'deki yeni binasında hizmet vermektedir. Şu an İstanbul'un en yeni acil kliniği konumundadır. 1 tam zamanlı hocası (Doç. Dr. Özgür Söğüt), 12 uzman ve 19 asistan doktoruyla acil servis hizmeti başarıyla yürütülmektedir.

Hastanemiz Sultangazi Belediyesinin hemen arkasında yer alıp fiziki şartları ve kalitesiyle göze çarpmaktadır. Hastanemiz ve Acil Tıp Kliniğimiz geniş alanları, ferah koridorları ve fiziki şartlarıyla kaliteli hasta bakımını öncelemektedir. Acil servisimizde geniş bir bekleme salonu, triaj alanı, hasta kayıt bölümü, yeşil alan 1-2-3 poliklinik muayene odaları, Acil ortopedi odası, kan alma odası, enjeksiyon ve ekg odası, cerrahi müdahale odası, tetanoz ve kuduz aşı birimi ve kayıt sekreterliği; ayrıca Sarı-1 gözlem alanı, Sarı-2 kritik hasta bakım alanı, Kırmızı alan, Resüsitasyon-CPR odası mevcut olup bir bütün halinde hizmet veren acilimizin işleyişi aksatılmadan hizmet verilmektedir.

Yeşil alana ayaktan başvuran hasta sayısı 1000-1200 civarı olup sarı alana 50-60, kırmızı alan ve Resüsitasyon odasına da toplam 30 civarı hasta girişi olmaktadır.

Acil Tıp kliniğimize başlayan her çömez asistana Litman-3 Kardiyoskop "hoşgeldin hediyesi" olarak verilmektedir. Nöbetler 24 saat usulü tutulmakta olup ilk 1 yıl 11X24 nöbet tutulur. İlk yılını dolduran asistan 10 nöbete düşer. Bundan sonra her 6 ayda bir gece ve sonraki 6 ay bir gündüz azalır (yani yılda 1X24 nöbet düşer). Son 1 yıl 8X24 nöbetle asistanlık eğitimi tamamlanır.

Her perşembe sabahtan öğlene kadar eğitim programımız vardır. Her eğitimimiz Klinik Hocamız Doç. Dr. Özgür Söğüt moderatörlüğünde gerçekleşir. Asistan, uzman veya hocamız tarafından teorik, pratik ve vaka sunumları yapılır. Kliniğimize yeni başlayan en çömezden itibaren herkesin bolca girişim yapma fırsatı mevcuttur. USG yatakbaşı kullanılır. Teorik ve pratik USG eğitimleri asistan eğitim programımızda mevcuttur. Yeni başlayan çömez 10 bin civarında maaş alır. 8)

Hastanemizin ve acilimizin en büyük avantajlarından birisi de; İstanbul Başakşehir'de yapımı süren ve yakında açılması beklenen Şehir Hastanesi'ne hastanemizin kesinlikle taşınmayacak olmasıdır. Yeni taşındığımız binamızda müstakilen tek hastane olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. İstanbul'da Kanuni EAH, Bakırköy Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH (Samatya), Halkalı Mehmet Akif Göğüs ve Kalp Damar EAH gibi büyük hastanelerin yeni açılacak olan şehir hastanesine taşınması gündemde oldukça önemli bir yer tutuyor.

İlgili kliniklere hasta yatışları konusunda genelde problem yaşamıyor oluşumuz önemli bir avantajımız daha. Problem yaşadığımız nadir zamanlarda da nöbetçi Acil uzmanımız ilgili branş uzmanını arayarak hastanın yatışını veriyor. :) Bu arada uzmanlarımız yeşil alan dahil tüm alanlarda aktif hasta bakıyor. Kritik hasta bakımında, acil müdahalelerde, girişimsel işlemlerde de daima yanıbaşımızdalar..

Asistanlar arasında eğlenceli, samimi ve dostane bir ilişkimiz mevcut. Ayrıca asistan ve uzmanlar arasında da abi/abla-kardeş samimiyeti var. Bu arada her asistan yıl içinde 1-2 kez sempozyum veya kongrelere katılabilme imkanı buluyor. Hastane dışında da birçok sosyal aktivite düzenleyebiliyoruz. (Piknik, mangal, geleneksel perşembe eğitim çıkışı kahvehane günleri, futbol, basketbol organizasyonları gibi..) Geçen yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Acil Ligi'nin (BAL) ilk şampiyonuyuz 8) Bu yıl 2019-2020 sezonunda da şampiyon takım ünvanıyla rakiplerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Kısacası hem eğitim, hem girişim, hem maddi-manevi tatmin anlamında kendinizi yeterli hissedeceğiniz, iyi bir acil uzmanı olarak yetişebileceğiniz 4 yıllık asistanlık sürecinde yanınızda olacağımızı bilmeniz dileğiyle 'hakkınızda hayırlısı olsun' diyoruz. :lol:

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için Sultangazi'deki Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniğimize ziyarete, tanışmaya, çay içmeye bekliyoruz.. :)

Takipte kalınız..
Süper ya valla, peki günde ortalama kaç hasta bakıyor 1 asistan

#4317309  gönderen Dr-BoMBaCi
 06.10.2019 - 14:00:04
soroz yazdı:
06.10.2019 - 11:16:17
Dr-BoMBaCi yazdı:

Takipte kalınız..
Süper ya valla, peki günde ortalama kaç hasta bakıyor 1 asistan
Nöbette durduğu alana göre değişmekle birlikte en fazla hasta başvurusu yeşil alana olduğundan, o günkü nöbetçi asistanın 24 saat yeşil alanda hasta baktığı varsayılırsa günde ortalama 250-300 hasta bakar. Fakat nöbetler genelde aynı alanda 24 saat yazılmıyor sıkıcı olmasın diye. (08-17, 17-08 shiftleri şeklinde bölünüyor) Gündüz yeşil, akşam sarı veya tam tersi olabiliyor. Bu durumda tabiki günde bakılan hasta sayısı o kadar olmuyor çünkü sarı - kırmızı alanlara gelen hasta sayısını yukarıda belirtmiştim. Öte yandan 2019 Eylül TUS'u için 7 kadro açtık. Kadronun dolacağı düşünülürse şu ana kıyasla günde en az 2 asistan daha nöbete ekleneceği için kişi başına düşen günlük hasta sayısı doğrudan ciddi ölçüde azalacaktır.
Esen kalınız.. :)

#4318326  gönderen seruska
 09.10.2019 - 00:59:57
Okmeydanı EAH Acil Tıp:
-Kadromuz 1 doç, 16 uzman , 16 asistan, 10 pratisyen( yeni gelecek 10 kişi daha var) şeklinde.
- Yeşil-sarı-kırmızı şeklinde 3 alan var. Yeşil alanda pratisyenler duruyor. Yeşil alanda boğaz ağrısı bakmamanın konforunu bilen bilir 😅 Sarı alanda 3-4 asistan, 2 uzman; kırmızı alanda 1-2 asistan 1 uzman şeklinde nöbet tutuluyor.
- 24 saat şeklinde (haftaiçi 8:00 giriş-çıkış/ haftasonu 9:00) 10 nöbetle başlanıyor (1-2 yeşil, geri kalanı sarı; kıdem artınca da 6 aydan sonra kırmızı alan ekleniyor) ve her yıl 1 nöbet azalıyor.
- Haftaiçi her gün 8de nöbet çıkışı ve girişi olan ekibin hoca ve uzmanlarla sabah viziti oluyor.
-Perşembe günü eğitim günü, vizite tüm asistanlar katılıyor, ardından dersler ve makale sunumları yapılıyor.
- Uzmanlar alanda aktif nöbet tutuyor. Her vakayı danışıp, yürütmede zorlandığımızda yönlendirebiliyoruz.
- Hasta popülasyonu çok çeşitli, katater entübasyon gibi girişimler bolca yapılıyor. Zor entübasyon pratik hale geliyor.
- Ben başladığım ay entübasyon yapıp, katater takmıştım. Kısaca isteyene her girişimi uygulama imkanı var.
- Konsültasyon anlamında rahat bir klinik, üniversite hastaneleri gibi hastaların acilde izlenip servise yatırmadan taburcu edilmesi gibi bir durum olmuyor.
- Kendi usg cihazımız ve kapnografimiz mevcut. Bt mr röntgen doppler usg istekleri hemen yapılıp çekilebiliyor.
- Sekreterya sistemi mevcut. Bilgisayarda epikriz yazma durumu kırmızıda rutin. Sarı alanda komplike vakalar dışında hasta çıkışını vs sekreterler hallediyor.
- Maaş 10 bin civarı, nöbet ve döner ücretleri yatmaması gibi bir durum hiçbir zaman olmadı.
- Mart/Nisan gibi kelimenin tam anlamıyla uzay üssü gibi olan yeni binamıza taşınacağız. Hemen yanımıza yapıldı, internette fotoğraflarını görebilirsiniz.
- Şu an aktif travma hastalarına bakmıyoruz, hastane şartları ve asistan sayısı sebebiyle. Yeni binaya taşınınca travma da bizim olacak.
- Klinikte gelenek olarak rotasyonlar son seneye bırakılıyor ama özel durum/talep olursa (evlilik, sağlık, gebelik vs) imkan sağlanıyor.
- Asistan ve uzman ortamı çok iyi, kıdem mobbing vs kesinlikle yok. Ben şahsen çok mutluyum.
- Nöbetlerde minimum 3 saat uyuma imkanımız var. Kıdemliler daha az uyuyor diyebilirim.
- Sabah öğlen akşam yemeklerini dışarı çıkıp rahatça yiyebiliyoruz.
- Yeşil alan nöbetinde de pratisyenlerle birlikte toplam 3 kişi olacak şekilde tutuyoruz. 2 saat çalışıp 1 saat mola şeklinde geçiyor ( 2 kişi çalışıp, 1i molada olacak şekilde dönüşerek) ve gece 2den sonra 4 saat uyuyup 2 saat çalışacak şekilde bölüşüyoruz.
**Şu ana kadar aklıma gelenler bunlar. Özellikle sormak istediğiniz başka sorularınız varsa seve seve cevap veririm. Okmeydanı Acil ailesi olarak acil düşünen, isteyen herkesi kliniğimize bekliyoruz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4318392  gönderen plebbiness
 09.10.2019 - 10:41:14
SHERLOCKHOLMES yazdı:
06.10.2019 - 10:37:25
Adana numune artık Adana Şehir Hastanesi olmuştur. Doktorlar için donanım ve konfor üst seviyeye taşınmıştır. Maaş 11.5 üstündedir. Geri kalan şeyler zaten standart olmuştur her acilde.
Bu yeni başlayan asistan maaşı mı?

#4318672  gönderen appiahh
 10.10.2019 - 01:38:42
SBÜ Sultan Abdülhamid Han EAH Acil Tıp Kliniği;

Hastanemizin acil tıp kliniği ilk kez asistan alacağı için bilgilendirici bikaç şey yazmak istedim. (Bunu ayrı bir başlıkta da yazdım ancak hastane tercih rehberi kısmında hastanemizin adı çıkıyor ancak bölüm seçimi kapalı olduğu için burada da paylaşmak istedim)

Şu anda hastanemiz acil tıp kliniğinde 10 adet acil tıp uzmanı ve 6-7 adet pratisyen hekim ile hizmet veriyoruz. (Yeni dhy ile de yaklaşık 15-20 kişi gibi gelenler de oldu ama tus yerleştirmeler sonrası azalacak bu sayı) Hastane eski askeri hastaneden (Haydarpaşa gata hst.) 3 yıl önce sağlık bakanlığına devredildi ve ismi değişti. Bu değişime hızla ayak uydurabilen kliniklerden birisi de acil tıp kliniği oldu. Binası ve fiziki şartları iyileştirildikten sonra nihayet asistan kadrosu da açtı.
Bu süre zarfında ve halen acil servis acil tıp uzmanı tarafından idare ediliyor. Yeni gelecek olan asistanlarla birlikte asistan + uzmanın sarı ve kırmızı alanda çalışması planlanmakta. Bu da hem asistan için hem uzman için daha iyi olacak. Hem asistan yanında uzman varken hasta bakacak; denetim ve eğitimi aktif olarak her hasta bakımında edinecek; hem de yalnız kalmamış olacak. Uzman için artısı ise bir şeyler öğrenen pratisyenin tus kazanarak veya başka bir yere gitmeden sürekli yanında kalması ile işlerin daha hızlı ve kolay yürüyeceği gerçeği olacak.

Acil serviste bilimsel çalışmalar yapılmakta, şu anda dahi yazım aşamasında olan ve hasta toplaması yapılan çalışmalar mevcut. Hocamız (Doç.) acil tıp alanında türkiyedeki en aktif olan derneğin sürekli eğiticilerindendir. Hastanemizde tam zamanlı çalışmaktadır. Kongreler, sempozyumlar ve kurslar konusunda gayet destek olunmaktadır.

Acil tıp yazan-yazacak kişiler bilir ki hasta sevkleri acil serviste işleri en çok tıkayan durumlardan biridir. Bu durumla bu hastanede yoğun bakımda yer olmaması durumunda karşılaşmazsınız. Çünkü hastanede bütün bölümler var. Anadolu yakası diğer acilleri sürekli hastanemiz servislerine (özellikler göğüs hst. ve kardiyoloji) hasta sevk etmeye çalışır ; ancak biz bu bu tür sıkıcı zaman kayıpları ile uğraşmayız

Hastane daha çok üsküdar kadıköy çevresine hizmet veriyor. Kışın gelen hasta sayısı 350-450 arası. Yani çok yoğun değil ve hasta profili istanbulun diğer semtlerine göre çok daha iyi. Kavga dövüş açısından şanslıyız.

Döner sermaye alabiliyoruz; tabi hasta baktıkça daha da artıyor. Ama yukarıda yazdığım hasta sayısının kötü yanı olarak ortalama 2000 civarı oluyor. Sayıya göre değişiyor tabi.

Yeni bir klinik ancak burada çalışan hekimler istanbulun farklı acillerinde asistanlık eğitimini alıp buraya geldiği için (bakırköy sadi konuk, istanbul samatya, numune, kanuni, fsm) ortak bir acil tıp dili var. Eğitim kliniği olmanın ne demek olduğu gayet iyi biliniyor yani. Şu anki durumda asistanın olmaması burayi 2. basamak devlet hastanesi yapmıyor. Bundan yana şüpheniz olmasın yeter.

Ve en önemlisi hangi acil tıp kliniğine tercih ederseniz edin; kesin olarak karar vererek gidin.
Acil tıp uzmanı olmaktan ne beklediğinizi iyi bilin.
Şüpheniz varsa bizimle veya farklı bir acil tıp kliniğinden birileriyle görüşün.
Aslında bu durum tüm branşlar için artık böyle.

Hayırlısı olsun; görüşme üzere. Detaylı bilgi için dahili numaralarımız: 2111 - 3095
Kullanıcı avatarı

#4319250  gönderen greenyellowred
 12.10.2019 - 01:51:25
Dr-BoMBaCi yazdı:

Takipte kalınız..
8) 8) 8)
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23