Çarşamba , Ağustos 21 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 252
Merhaba benim eşim özel sektörde mecburi hizmetimi tamamladım ve eş durumu için başvurdum ancak başhekim dilekçemi imzalamıyor bu yüzden evraklarım işleme girmiyor.Böyle bir yasal hakkı var mı? Kaç gün bekletebilir ?Ya da ben ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim
merhabalar hocam.. 2018 mayısta eş durumu ile uzman hekim olarak mecburi hizmete başladım. eşim aynı şehirde asistan hekim. normal şartlarda 2019 eylülde bitiriyordu fakat doğum, rapor vs ile 2020 nisanda bitirecekti. şimdi soru şu; ben mecburiyi normal şartlarda 2020 ocakta bitiriyordum fakat yaklaşık 4 ay uzayacak. bu arada eşimin de sağlık problemi oldu ve 3 ay daha uzadı süresi. yani 2020 temmuzda bitirecek. (ben 2020 mayısta bitiriyorum) bakanlık beni atamaya sokar mı? sene başında 2020 martta de bitirecek diye eş durumu belgesine ekleyip yollamıştım bakanlığa. yeni raporunu da bu arada gönderip 2020 temmuzda bitiriyor diye güncellemek gerekir mi? teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
1.mecburiyi bitirdim, çalıştığım yerden biran önce ayrılmak istiyorum.alt bölge tayini isteyip haziran kurasına da başvursam, 2 ay önce alt bölgeye başvurduğum için kuram düşer mi?
2.eş durumuyla atandığım yerden başka bir ile geçmek için haziran kurasına başvurabiliyormuyum?bunun için bir süre şartı var mı? eş durumu ile atanıp 2 ay sonra haziran kurasına başvurabilir miyim?
3. ankara ve İstanbul için ikisinde de 1c grubu branştayım. İstanbula atanıp hemen sonra alt bölge tayiniyle ankaraya geçebilir miyim,?Ankara, İstanbul ve izmir de alt bölge tayininde farklı bir uygulama var mı?
yardım!
Merhaba ben bu şubatta sba kadrosu ile tusu kazandım.Erkek arkadaşım başka ilde bir önceki tusla yök kadrosu ile asistanlık yapıyor ve onun olduğu ile benim kazandığım bölüm bu tus ne sba ne de yök kadrosu açmamıştı (zaten sba hic açmamış bu zamana kadar).erkek arkadaşımın puanı benim kazandığım ile yetmiyor, benim de yök olarak onun olduğu ile puanım yetmiyor , zaten sba olduğum için hiç geçemem sanırım sba kadrosu yok.böyle bir durumda olan ,bilgisi olan var mı? 4 sene ayrı kalın demez heralde devlet değil mi? Benim ya da onun istifa edip yeniden tusa mı girmesi gerekiyor yeniden :/?
merhaba
eşim asistanlığa devam ettiği için eş durumu ile 2. bölgede mecburimi bitireceğim ve 2 sene çalışmış olacağım. benden 4-5 ay sonra da eşim asistanlığı bitirecek.
Benim c veya d bölgesi olarak kaldığım bu yer eşim için b-c-d oluyor kuralarda.
1- ben mecburi hizmeti bitirdiğim için eşim o kurada c veya d grubunda olursa onu burda bir yere atayabilyorlar mı? b grubu olursa sonraki kuralara girme ihtimal imkan vs var mı?
2- eşim bitirmeden benim atamamı mı yaparlar? yaparlarsa bu nasıl oluyor?
bilen abi veya ablalarımız, özellikle de Dr Konya cevaplarsanız sevinirim kafamız karıştı, Teşekkürler
Ben 4A ilde dis hekimi esim 1B de 4+2 sozlesmeli fizyoterapist. Esim 1yilini doldurmadan tayin isteyemiyor sonrasinda da kadro acilackta kuraya basvuracakta gelme ihtimali dusuk oldugundan ben esimin yanina gitmek icin mazeret dilekcesi verdim. Ve stratejik personel oldgum icin tayinimin yapilamayacagi cevabi geldi. Bu durumda olan veya ne yapmamiz gerektgne dair fikri olan var mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba ,ben sb kadrosu adına üniversitede asistanlık yaptım ve bu dhy ile atanacağım ,asıl kadrom A Şehrinin bir ilçesinde ve gene eş durumundan o A şehrine atanacağım,şu an ise B şehrinde üniversitedeyim ,ÇKys ye düşünce ayrılışımı yapmak için bir gün mü 15 gün mü hakkım olur acaba ?
Eşim Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde SB adına tıp fakültesi olarak pediatri bölümünde asistan olarak çalışıyor.Benim eş durumu mazereti yapmam için açılan ekranda ‘Sağlık Bakanlığı Personeli’ diye bir kutucuk var onu işaretleyecek miyim? İlan metninde ‘Eşi Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışanlar’ ve ‘Eşi başasistan veya asistan olanlar’ diye iki ayrı seçenek var.. 1)Kutucuğa SB personeli diye işaretleyecek miyim?
2)İşaretlersem veya işaretlemezsem hangi belge esasına göre belge göndereceğim? (Mantıklı olan asistan olduğunu gösteren belge)
Sb adına tıp fakültesi kazananlar sağlık bakanlığı personeli geçiyor değil mi?
Kullanıcı avatarı
DrCihangir yazdı:
08.05.2019 - 16:44:58
Merhabalar, ben yeni uzman oldum. Haziranda atamaya gireceğim, eşim şubat tusu ile uzmanlık kazandı belgeleri teslim ettik lakin başlamadı. Eğer atamalara kadar eşim başlangıç yapmamış olursa belgeleri teslim etmesi ile eş durumu yapamam değil mi? İkinci sorum ise diyelim ki eş durumu yapamadım ve herhangi bir yere atandım. Eşim asistanlığa başladığı anda eş durumu için başvurabilir miyim hemen ve bu süreç nasıl oluyor?
çok teşekkürler şimdiden

eşinizin başlamış olması gerekiyor..eğer başlamazsa siz atandığınız yereden başlayınca dilekçe ile tekrar başvurabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
k_su yazdı:
09.05.2019 - 19:14:56
dr_konya yazdı:
07.05.2019 - 12:56:07
k_su yazdı:
30.04.2019 - 15:59:40
Merhabalar, eşim İstanbul da kamu da çalışıyor ancak İstanbul dışı hiçbir yerde bulunduğu birim yok yani genel müdürlük kadrosunda bu da İstanbul da sadece, eş durumu mazereti olarak kabul alır mı durumuz acaba?
birimden çok kadro önemli..istanbul dışında atanabilecek kadrosunun olmadığını yazılı şekilde ilgili kurumdan alıp başvurunuzu yapın
Çok teşekkürler, belge ile şansımızı deneyeceğiz sanırım net bir şey yok değil mi?
yok malesef
Kullanıcı avatarı
drlightningman yazdı:
14.05.2019 - 17:51:15
Merhaba benim eşim özel sektörde mecburi hizmetimi tamamladım ve eş durumu için başvurdum ancak başhekim dilekçemi imzalamıyor bu yüzden evraklarım işleme girmiyor.Böyle bir yasal hakkı var mı? Kaç gün bekletebilir ?Ya da ben ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim
başhekimle konuşun ..böyle bir tasarrufu olamaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ortopedisto yazdı:
15.05.2019 - 18:45:53
merhabalar hocam.. 2018 mayısta eş durumu ile uzman hekim olarak mecburi hizmete başladım. eşim aynı şehirde asistan hekim. normal şartlarda 2019 eylülde bitiriyordu fakat doğum, rapor vs ile 2020 nisanda bitirecekti. şimdi soru şu; ben mecburiyi normal şartlarda 2020 ocakta bitiriyordum fakat yaklaşık 4 ay uzayacak. bu arada eşimin de sağlık problemi oldu ve 3 ay daha uzadı süresi. yani 2020 temmuzda bitirecek. (ben 2020 mayısta bitiriyorum) bakanlık beni atamaya sokar mı? sene başında 2020 martta de bitirecek diye eş durumu belgesine ekleyip yollamıştım bakanlığa. yeni raporunu da bu arada gönderip 2020 temmuzda bitiriyor diye güncellemek gerekir mi? teşekkür ederim.
ocak ayında belgeleri yeniliyor olmanız gerekir..son durumu ozmana gönderebilirsiniz..sıkıntı şu ki.. aranızdaki süre 6 aydan az.. o yuzden son 6 aya girildiğinde otomatrik atamaya alma riskleri var ..kuralarda takip etmek lazım
Kullanıcı avatarı
hyhpo yazdı:
15.05.2019 - 20:51:27
1.mecburiyi bitirdim, çalıştığım yerden biran önce ayrılmak istiyorum.alt bölge tayini isteyip haziran kurasına da başvursam, 2 ay önce alt bölgeye başvurduğum için kuram düşer mi?
2.eş durumuyla atandığım yerden başka bir ile geçmek için haziran kurasına başvurabiliyormuyum?bunun için bir süre şartı var mı? eş durumu ile atanıp 2 ay sonra haziran kurasına başvurabilir miyim?
3. ankara ve İstanbul için ikisinde de 1c grubu branştayım. İstanbula atanıp hemen sonra alt bölge tayiniyle ankaraya geçebilir miyim,?Ankara, İstanbul ve izmir de alt bölge tayininde farklı bir uygulama var mı?
yardım!
1- altbölge tayininiz belli olursa o sürede..kura kabul olmayabilir
2-mecburi hizmeti bitirdiğiniz için başvurabilirsiniz...onun dışında 2 yıl çalışma şartı aranıyor yanlış bilmiyorsam
3alt bölge tayini her yerde aynıdır.
Kullanıcı avatarı
kdrtprk yazdı:
18.05.2019 - 17:03:59
merhaba
eşim asistanlığa devam ettiği için eş durumu ile 2. bölgede mecburimi bitireceğim ve 2 sene çalışmış olacağım. benden 4-5 ay sonra da eşim asistanlığı bitirecek.
Benim c veya d bölgesi olarak kaldığım bu yer eşim için b-c-d oluyor kuralarda.
1- ben mecburi hizmeti bitirdiğim için eşim o kurada c veya d grubunda olursa onu burda bir yere atayabilyorlar mı? b grubu olursa sonraki kuralara girme ihtimal imkan vs var mı?
2- eşim bitirmeden benim atamamı mı yaparlar? yaparlarsa bu nasıl oluyor?
bilen abi veya ablalarımız, özellikle de Dr Konya cevaplarsanız sevinirim kafamız karıştı, Teşekkürler
1- mecburiniz bitirince bulunduğunuz ilde uygun oldugu için kalmak istediğinizi belirtir dilekçenizi verin..eğer kadronuz o ilde kalırsa eşiniz eş durumuna başvurabilir..uygun sa yanınza gelir..b olursa ..atanıp gittiği yerlerden sonrası için tekrar başvurabilir
2-mecburiniz bitmeden eş durumu biterse risk var..
  • 1
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 252