Cumartesi , Aralık 14 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 240
  • 241
  • 242
  • 243
  • 244
  • 261
Kullanıcı avatarı
dr_konya yazdı:
26.02.2019 - 10:12:49
queenofspades yazdı:
17.01.2019 - 10:20:21
merhabalar, eş durumundan bir il merkezinde pdc'si olmayan bir yerde çalışmaktayım. zorunlum bittikten sonra aynı il içerisinde tayin isteyebilir miyim? boyle bir durumda hizmet puanı mı gecerli olacak, yoksa halen eş durumu mazeretim devam ettiği için mümkün mü?
il içi atamalarda il sağlık müdürü yetkilidir
bu cevaptan ne anlamalıyım? zorunlu bitince nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Ben istanbulda aile hekimligi asistanligi yaparken esim de istanbul da patoloji asistanligi yapmakta. Ben ondan 1.5 sene once dhy atamasina girecegim. Mazeret atamasindan istanbulda zorunlu hizmet yaparken esimin asistanligi bitecegi zaman yeniden mi atanmam gerekecek? Zorunlu hizmet surecimde sozlesmeli asm ye gecersem yine de dhy atamasina girmek zorunda miyim? Ve asm'de calisiyorken esim buraya mazeret atamasina katilabilir mi? Cevaplayabilirseniz sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
electra yazdı:
28.02.2019 - 22:25:37
Sözleşme imzalayıp asm ye geçtiğiniz takdirde mecburinizi burda tamamlarsınız. Sozlesmenizden dolayı tekrar kuraya alınmazsınız. Ama mazeret atamalarında sözleşme kabul edilmiyor .
Yani hocam ben asm'de devam ederim ama esim es mazeret atamasina katilamaz normal genel atamaya mi kalir?
Dr.rkk yazdı:
01.03.2019 - 03:00:33
electra yazdı:
28.02.2019 - 22:25:37
Sözleşme imzalayıp asm ye geçtiğiniz takdirde mecburinizi burda tamamlarsınız. Sozlesmenizden dolayı tekrar kuraya alınmazsınız. Ama mazeret atamalarında sözleşme kabul edilmiyor .
Yani hocam ben asm'de devam ederim ama esim es mazeret atamasina katilamaz normal genel atamaya mi kalir?
Es durumundan atandim aile hekimliği uzm olarak asm ye gectim. Sozlesme filan dinlemediler esimin bitirme tarihi olan ayki kuraya aldilar hocam. Yakalanmayan da duydum ama garantisi yok ben sozlesmeliyken mecburim bitmedigi icin atandim. He sizin 1.5 sene var belki mecburi biter bu surede ama garantisi yok malesef
xyzylz yazdı:
01.03.2019 - 08:49:09
Dr.rkk yazdı:
01.03.2019 - 03:00:33
electra yazdı:
28.02.2019 - 22:25:37
Sözleşme imzalayıp asm ye geçtiğiniz takdirde mecburinizi burda tamamlarsınız. Sozlesmenizden dolayı tekrar kuraya alınmazsınız. Ama mazeret atamalarında sözleşme kabul edilmiyor .
Yani hocam ben asm'de devam ederim ama esim es mazeret atamasina katilamaz normal genel atamaya mi kalir?
Es durumundan atandim aile hekimliği uzm olarak asm ye gectim. Sozlesme filan dinlemediler esimin bitirme tarihi olan ayki kuraya aldilar hocam. Yakalanmayan da duydum ama garantisi yok ben sozlesmeliyken mecburim bitmedigi icin atandim. He sizin 1.5 sene var belki mecburi biter bu surede ama garantisi yok malesef
Anladim hocam cok sagolun cevap icin. Sonra ikiniz de ayni ile atanabildiniz mi peki
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Dr.rkk yazdı:
01.03.2019 - 15:07:06
xyzylz yazdı:
01.03.2019 - 08:49:09
Dr.rkk yazdı:
01.03.2019 - 03:00:33


Yani hocam ben asm'de devam ederim ama esim es mazeret atamasina katilamaz normal genel atamaya mi kalir?
Es durumundan atandim aile hekimliği uzm olarak asm ye gectim. Sozlesme filan dinlemediler esimin bitirme tarihi olan ayki kuraya aldilar hocam. Yakalanmayan da duydum ama garantisi yok ben sozlesmeliyken mecburim bitmedigi icin atandim. He sizin 1.5 sene var belki mecburi biter bu surede ama garantisi yok malesef
Anladim hocam cok sagolun cevap icin. Sonra ikiniz de ayni ile atanabildiniz mi peki
Henüz degil bu olaylar yeni gelişti hocam. Onumizdeki atamayi bekliyoruz su an ayriyiz malesef
Merhaba hocam, ben özel sektörde çalışıyorum. Eşim 11.07.2016 tarihinden bu yana özel sektörde eş durumu ile geldiğimiz Ankara'da bir Eğitim Araştırma Hastanesinde uzman hekim olarak görev yapıyor (biz o dönemin yönetmeliğinin 20. maddesinin 7 fıkrasının Danıştay 5. daire tarafından durdurulması ile "kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışıyor olmak" kuralı yerine "son iki yılda 360 gün" kuralı ile Şırnak'tan Ankara'ya gelebildik). Eşim Ağustos 2018'de mecburi hizmetini tamamladı.

Her yıl Ocak ayı ilk haftasında da SGK hizmet dökümü ve nüfus kayıt örneği ile mazeretin devam ettiğini belgeliyoruz. Bunu yönetmelik gereği 5 yıl süresince yapmamız gerekiyor fakat ekonomi malum ve çalıştığım şirket iflas etmek üzere. Sorularım şu şekilde, cevaplandırabilirseniz çok sevinirim;
1-) Mazeretin devam ediyor olması demek, önümüzdeki Ocak 2020 döneminde aktif SGK kaydımın olması (başka bir işyerinde çalışıyor olsam) yeterli mi demek? SGK kaydım, işsiz kalacak olursam, kesintiye uğramış olacak. Ankara'da başka işyerinde ocak 2020'de çalışıyor olsam (arada SGK kesintiye uğramış olsa bile) eş mazeret durumumuz devam eder mi?
2-) Yoksa mazeret durumunun devamı demek son 4 yılda 1440 gün SGK prim günü olması mı demek (son yönetmelik)? Ya da tayin olduğumuz dönemde geçerli olan son 3 yılda kesintisiz SGK mı demek? Ya da, Danıştay'ın yürütmeyi durduğu sebebiyle eş durumu tayini yapabildiğimiz "son 2 yılda 360 gün"e mi bakacaklar?

Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.
merhaba. eşimin 85. dhy de ataması oldu. atandığı yer ocak-şubat bölge hizmet gruplarına göre benim için c grubu idi. atandığı yer benim için c grubu olduğu için yazmıştık. daha tebligat yayınlanmadan başlayış yapamadan mart-nisan bölge grupları belli oldu benim için b grubu oldu? ne yapacağımı şaşırdım.
daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? c grubu olduğu için yazdık gibi bir savunma kabul görür mü?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar, eşim dhy’sini tamamladı ve ben asistanlığım bitince eş durumu ile dhy yapmak üzere eşime tabi olarak bir ile atandım. Eşimin uzman doktor kadrosu (öğr üyesi değil) ile farklı bir ilde göreve başlaması halinde, ben dhyden istifa ederek 6 ay sonra eş durumu ile eşimin gideceği ilde göreve başlayabilir miyim? Yoksa herhangi bir şart (grup vb ) var mıdır? Teşekkürler şimdiden
Arkadaşlar merhaba. Sormak istediğim bir soru var. Ben dhy si bitmiş bir uzman hekimim ve zorunlum bitince kurum içi atama ile 5. Bölge bir ilçeye geçtim. Eşimde ben çakılı kadro olduğum için bana tabi olup eş durumu yaptı ve yanıma geldi (bu arada eşimin eş durumu yapmadan önce çalıştığı yer 6. Bölgede ve eşimde uzman hekim ama zorunluya atanıp Doğum iznine ayrıldığı için hiç çalışmadı ve ilk kez uzman olarak bana tabi olarak atandığı 5. Bölgede calışmaya başlayacak uzman olarak yani dhy ye yeni başlayacak). Şimdi sorum su ben buraya kurum içi ile başlayalı bir ay oldu ve eşim yanıma geldi. Ben su an atandığım bir ilçede özel bir hastaneden teklif aldım ve gitmeyi düşünüyorum. Eğer bu sebeple istifa edersem eşimin eş durumunu iptal ederler mi benzer durumda olan pek kimseyi bulamadım hayati tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden tesekkürler
  • 1
  • 240
  • 241
  • 242
  • 243
  • 244
  • 261