[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 640: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
eş durumu ,zorunlu-açıktan atamalar hakkında herşey..... - Sayfa 287 - DrTus.com
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 283
  • 284
  • 285
  • 286
  • 287
drbc13 yazdı:
22.09.2020 - 22:30:06
sbu yazdı:
14.12.2018 - 14:16:17
Fifizir yazdı:
03.05.2018 - 14:29:38
Es durumu atamalarinda aselsan, roketsan gibi kurumlarin statusunde 696 sayili khk ile cumhurbaskanligina baglandiktan sonra bir degisiklik var midir? Bu sirketler es durumu kuralarinda ozel sirket olarak mi ele alinirlar, dolayisiyla 5.fikra uyarinca 3 sene sigorta priminin eksiksiz yatmis olmasi sarti aranir mi? Esi bu kurumlarda calisan ve aile birligi mazeretinden faydalanan var midir?
Herkese merhaba,

Üstteki arkadaş ile aynı durumdayım, ona cevap gelmemiş sanırım göremedim. Bende TSK güçlendirme vakfına bağlı bir savunma sanayi kuruluşunda çalışmaktayım. Henüz 1 senelik personelim yani 1440 günü doldurmuş olma gibi bir durumda değilim. Nişanlım asistanlığını önümüzdeki yaz bitirecek ve bitirip, atanmadan önce evlenmeyi düşünüyoruz. Evlendikten sonra doğrudan nişanlımı Ankara'da tutabiliyor muyum? Son zamanlardaki DHY eş atama sonuçlarında kabul edilmiş görünüyor ancak bilgisi olan varsa teyit etmek istedim.

Teşekkürler.

——————————————————————
Hocam merhaba ben de yukarıdaki iki arkadaş ile aynı durumdayım eşim 1 yıldır Roketsan da mühendis olarak çalışmakta ben de bu senenin sonunda uzman dr oluyorum acaba 2020 itibarıyla son durum nedir? Ankara da kalabilecek miyim yoksa başka şehire atamam yapılıyor mu? Teşekkür ederim.

Benzer durumunda bende varim esim taserondan 696 sayili khk ile 4d kadrosunda aile bakanliginda calisiyor ,dhy yeni bitti es durumuna basvuracagim, esim kamu gorevlisi oldugu icin 1440 gun onemli var mi, 1440 tamamlaninca es durumu tayini yapilir mi, yoksa istifa disinda secenek yok mu ? bilgisi olan var mi tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
drHCK yazdı:
15.04.2021 - 15:08:40
Uzmanlık sonrası DHY bittikten sonra istifa edersek açıktan atama kurasına hemen girebilir miyiz yoksa 6 ay beklemek gerekir mi?
usulune göre istifa ederseniz yani dilekçe verip 1 ay bekleyip ayrılırsanız 6 ay beklemeniz,yok istifa edip ertesi gün ayrılırsanız 1 yıl beklemeniz gerekecek
Herkese merhaba. Eş durumu mazereti ile ilgili bir sorum olacaktı.
Asistanlığım bitti ve muhtemelen ağustos ataması ile atanacağım. Eşim üniversite hastanesinde 657 4b sözleşmeli hemşire olarak çalışmakta. Yaklaşık 2 yıl önce üniversitenin açtığı ilana başvurarak yerleşmişti yani sağlık bakanlığı kadrosunda değil, "çakılı kadro" şeklinde tabir edilenlerden. Haliyle başka bir kuruma atanabilmesi söz konusu değil. Böyle bir durumda eş durumu mazeretim kabul edilir mi fikirleriniz almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.
merhaba eşim ve ben pratisyen zorunlumuzu yapıyoruz eşim tusu kazandı başka şehirde. benim o başlangıç yapınca belgeyle il sağlık müdürlüğüne dilekçe sunmam gerekiyor sanırım. daha sonra ckys üzerinden takip edeceğim anladığım kadarıyla. iki şey sormak istiyorum
1) dilekçeyi sunduktan sonra ne kadar sürer ckysye düşmem?
2)yeni atanacak yer ilçe sağlık müdürlüğü kadrosuna mı oluyor yoksa x devlet hastanesi acil gibi bir atama mı oluyor gideceğimiz yer için bir tercih ya da söz hakkımız var mı? şuan acil pratisyeniyim zorunlumun bitmesine 2 ay kaldı.
ilk eş durumu atamam pek hakim değilim açıkcası kusura bakmayın.
Merhabalar
Eşimin yandal eğitimi mazereti nedeniyle ilçe sağlık müdürlüğüne Aile hekimi uzmanı olarak devlet hizmet yükümlülüğü atamasıyla atandım. Yaklaşık 2.5 çalışıyorum. Bu sürede dhy süremi tamamladım. 31 mayıs ta eşimin yandal eğitimi bitiyor. Ağustos dhysine girecek. Mayıs haziran bölge hizmet gruplarında çalıştığım şehir 1 D olarak açıklandı. Sağlık bakanlığı atama yönetmeliğinin 18.maddesine göre "Mazereti sona eren personel bulunduğu il c ve d hizmet grubunda ise talebi halinde yerine bırakılır" maddesine göre eşimin eğitimi bitince yerimde kalmak için başvursam ve kabul edilse eşimin yandal uzmanlık dhy atamasında eş durumu mazeret başvurusu kabul olur mu?
16 ocak 2020 de güncellenen yönetmeliğe göre
Madde 20 de 16.maddenin 1.fıkrasına (iller arası atama ocak ve haziran) göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde bir yıl içinde d veya c hizmet grubu şartı. Astlık üstlük sıralaması aranmaz olarak eklenmiştir.
Hizmet puanım düşük olduğu için iller arası atamada şansım az görünüyor . Onun yerine yerimde kalmam , alt bölge tayiniyle başka bir şehire atanmam ya da iller arası aile hekimliği atamasıyla atanmam durumunda eşimin kıdem bakılmadan dhy de yanıma atanma ihtimali var mıdır. Bu atamalar 16\1 .maddede de yazan iller arası atamasının içinde sayılabilir mi ?
Alt bölge tayiniyle yerleşirsem sonra İller arası atamaya katılabilmem için 2 yıl geçmesi gerekiyor diye duydum ama yazı olarak göremedim. Bu süre hakkında bilgisi olan var mı.Benzer durumda atama yapan oldu mu acaba ya da bilgisi olan varsa sevinirim
ysrykn yazdı:
27.02.2021 - 11:55:16
Bu sene mezun olduktan sonra Ağustos DHY'sinde bir ilde Araştırma Görevlisi(Doktor değil Mühendis) olan eşimin yanına atanmak istiyorum. Çevremden duyduğum kadarıyla bu şekilde eşinin yanına atanmış doktorlar mevcut. Fakat ilgili düzenlemede Öğretim Üyesi olma şartı olduğu yazıyor. Bir Danıştay kararında ise Araştırma Görevlileri ve Öğretim Görevlilerinin durumunun düzenlemede yer almaması nedeniyle eksik olduğu, önemli olanın aile birliği olduğu söylenerek Eş Durumu atamasının yapıldığını gördüm. Öncelikle bu konuda bilgisi olan var mı? Hekim dışı Araştırma Görevlisi eş yanına atanabiliyor muyuz?

Bir diğer sorum ise ilk DHY'de Mazeret ve Eş Durumu atamasına başvurursam ve Bakanlık tarafından kabul edilirse, beni eşimin bulunduğu ilde herhangi bir yere mi atayacaklar? Eğer böyle ise Ağustos ataması büyük atama olduğu için öncelikle normal tercih yaparak mı şansımı denemeliyim? Eğer şansımı denersem ve yine de eşimin olduğu yere atanamazsam ondan sonra nasıl bir süreç beni bekleyecek? Eş durumu ne zaman isteyebileceğim? Biraz uzun ve karışık oldu ama teşekkür ederim.
Merhaba bu konu ile ilgili bir şeyler bulabildiniz mi ? Biz de ayni durumdayız. Bir de eşinizin kadro statüsü ne acaba? 33a için eş durumunun geçerli olduğunu ancak 50d lerde eş durumu yapılmadığını duymuştum. Gelişme olursa benimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum.
merhaba ben ve eşim aile hekimi asistanıyız. benim asistanlığım eşimden 6,5 ay önce bitiyor. bu durumda eş durumu ataması ile eşimin asistanlık yaptığı ile atanabiliyor muyum ve sonrasında eşimin asistanlığı bitince atama süreci nasıl oluyor. bili verebilecek olan varsa sevinirim
Karalanet yazdı:
15.05.2021 - 14:31:20
merhaba ben ve eşim aile hekimi asistanıyız. benim asistanlığım eşimden 6,5 ay önce bitiyor. bu durumda eş durumu ataması ile eşimin asistanlık yaptığı ile atanabiliyor muyum ve sonrasında eşimin asistanlığı bitince atama süreci nasıl oluyor. bili verebilecek olan varsa sevinirim
Arkadaşın ablası ile eniştesi asistan idi.
Evlendiler, ablasının asistanlığı bitti.
Kura ile eniştesinin yanına atandı.
Eniştenin asistanlığı bitti.
Eniştesi kura ile zorunlu hizmete gitti.
Bir sonrası atamada ablası, eniştesinin yanına eş durumundan tayin oldu.
ahmedrasim yazdı:
15.05.2021 - 14:40:45
Karalanet yazdı:
hocam aralarındaki süre ne kadardı acaba burada bazı arkadaşlar süre 6 ayın altına düşerse bitiren eş direkt dhy ye girer yazmışlar
Karalanet yazdı:
15.05.2021 - 15:05:08
ahmedrasim yazdı:
15.05.2021 - 14:40:45
Karalanet yazdı:
hocam aralarındaki süre ne kadardı acaba burada bazı arkadaşlar süre 6 ayın altına düşerse bitiren eş direkt dhy ye girer yazmışlar
Süre hakkında bir bilgim yok
Herkese selam
Ben cerrahi bir branş ve eşim farklı branşta asistan olarak temmuz ayında bitireceğiz. İlk etapta eş durumu yapamıyoruz malesef. Benim bu duruma hakim hocalara müsaitseler bir sorum olacak. Sizce aynı atamaya mı girmek mantıklı yoksa ardışık atamaya girmek mi?
Agustos atamalarında daha büyük atama grupları oldugı hakkında kulaktan dolma bir bilgiye sahibim ama sizce hangisi daha mantıklı olur? Ortopedinin genelde sıkıntılı yerlere çıktığı da aşikar durumda iken. Yanıtlarsanız sevinirim , tesekkurler.
  • 1
  • 283
  • 284
  • 285
  • 286
  • 287