Çarşamba , Temmuz 15 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 271
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
Kullanıcı avatarı
cnutre yazdı:
24.04.2020 - 22:49:12
Atama ve yerdeğiştirme yönetmeliğinin Aile birliği mazeretiyle ilgili 20. Maddesinin, eşlerin farklı kamu kurum ve kuruluşlarında olması durumundaki atamalarını düzenleyen 2. Maddesinin, eşi yök kadrosunda öğretim üyesi olanlarla ilgili ç bendinin sonunda parantez içinde düzenlenmiş referanslar var (1,5)

Yönetmeliğin en altında bu referanslara baktığınızda “..20.maddenin 2. Fıkrasının ç bendinin iptaline karar verilmiştir” yazıyor.

Yani dr. Öğretim üyesi olan eşimizin yanına atanamıyor muyuz?
ben de bunu merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
drsuphi yazdı:
07.07.2020 - 21:05:51
cnutre yazdı:
24.04.2020 - 22:49:12
Atama ve yerdeğiştirme yönetmeliğinin Aile birliği mazeretiyle ilgili 20. Maddesinin, eşlerin farklı kamu kurum ve kuruluşlarında olması durumundaki atamalarını düzenleyen 2. Maddesinin, eşi yök kadrosunda öğretim üyesi olanlarla ilgili ç bendinin sonunda parantez içinde düzenlenmiş referanslar var (1,5)

Yönetmeliğin en altında bu referanslara baktığınızda “..20.maddenin 2. Fıkrasının ç bendinin iptaline karar verilmiştir” yazıyor.

Yani dr. Öğretim üyesi olan eşimizin yanına atanamıyor muyuz?
ben de bunu merak ediyorum.
en son 87.dhy'de mazeret sonuçları sebepleri ile açıklanmış ve aynı kamu kuruluşunda (sağlık bakanlığı) dr.öğr üyesi olmak kabul edilmiş. farklı kamu kurumunda kabul/red örneği göremedim. 87den sonraki atamalarda ise hiç bilgi yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
merhabalar..ben aile hekimiyim..eşim uzman dr. eşim iller arası kura ile yer değiştirecek..bende eş durumu ataması isteyeceğim..aile hekimliğinden ne zaman istifa etmeliyim..atamamı isteyip yerleştiğimde mi ayrılayacağim yoksa atama istemek için ayrılış yapmam mı gerek..yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim..
  • 1
  • 271
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275