Çarşamba , Nisan 1 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 266
  • 267
  • 268
  • 269
  • 270
queenofspades yazdı:
13.03.2020 - 12:15:44
narcosy yazdı:
08.03.2020 - 10:50:15
Arkadaşlar merhaba

Benim şöyle bir durumum var.Nişanlım fizyoterapist.son kpss ile sözleşmeli personel olarak bursaya atandı.Benimde asistanlığımın bitmesine birkaç ay kaldı. Eş durumu yapmak istiyoruz.O 1 yıl boyunca hiçbir yere kıpırdayamıyor.Ben onun yanına gitmek istiyorum.Bugün bakanlıktan birisi ile görüştüm.onun 1yılı dolunca benim yanıma tayin olabileceği söylendi.
Normalde sözleşmeli personelin yanına gidiliyor diye biliyorum.
Bu konuda yapabileceğim birşey var mı yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
hocam ne yazık ki o size tabi.
Hocam yani 1 yıl her şekilde ayrı mı kalıcaz? Dava filan bir yolu yok mu acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar merhaba,
10 senelik uzmanım, yandal kazandım. Yandal eğitimim bitince, 1 kez mecburi hizmet yapmış olamama rağmen bir daha mecburi hizmete gitmem gerekiyor diye biliyorum. Peki 1440 sayısını tutturan özel sektördeki eşimin yanına DHY yapabiliyor muyum? Yoksa DHY bittikten sonra mı gelebiliyorum yanına?
Şimdiden çok teşekkür ederim,
Saygılar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ben asistanım uzman olacağım 1-2 aya ve eşim şuan bulunduğunuz ilde 5 yıkdır sözleşmeli mühendis(1A grubu il)
Eş durumu yapamıyor muyum şmdi ? Bu dhy bitme olayını anlayamıyorum ben bi türlü?? 2 yıl mecburi yspıp öyle mi gelicem yani? ya da dava mı açmam lazm reddolursa
cngzhnkantar yazdı:
22.03.2020 - 18:00:43
Merhaba benim mecburi hizmetim bitti. Fakat eşim yandal uzmanı oldu ve atanacak.. ben ona tabiyim ve ben o atamdıktan sonra hangi kurala tabi olucam🙄
Hocam o kural kaldırıldı. Eşinize bağımlı değilsiniz. Yandal uzmanı olan Eşiniz sizin olduğunuz yere de atanabiliyor artık
Ben dahiliye uzmanıyım, nisan 2020 atamasına katıldım. Eş mazereti için form doldurmam gerekiyor. Eşim Konya Teknik Üniversitesi'nde Kimya mühendisliğinde doktor araştırma görevlisi kadrosunda.
Eş mazeret formunda eşinizin ünvanı kısmında "araştırma görevlisi" dediğimde yan kutucukta tıbbi branşlar çıkıyor veya en altta "yok" yazıyor. Tıp dışı bir bölümden bahsedilmiyor. Neyi tercih etmem lazım acaba?
Merhaba. 1 yılı aşkın süredir Niğde'de 4924e tabi acil serviste çalışan pratisyenim. Eşim TUS kazandı ve muhtemelen Ankara veya İstanbul'a gidecek.
Ben de eş durumu yapmak istiyorum. 4924'ten direkt eş durumu yapabilen oldu mu?Yapabilen olduysa nasıl oluyor, yıl içerisinde belli bir zamanda atama mı açılıyor, dilekçe ile mi başvuruyoruz?
1 yılı uzun süre çalışıldıysa 4924'ten direkt eş durumu yapılabildiğine dair maddeler var (gidilecek şehirdeki hastanede sözleşme boş kadrosu olması şartıyla)

Ek olarak 4924 ile olmazsa 657ye geçip eş durumu yapacağım mecburen. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak belli bir atamayı bekleyecek miyiz? Yoksa direkt dilekçe ile mi başvuruyoruz? Acilden geçeceğim ama, gideceğim yerde TSM, komuta veya 112 tercih edebiliyor muyum dilekçede?

Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.
cnutre yazdı:
26.03.2020 - 11:12:11
cngzhnkantar yazdı:
22.03.2020 - 18:00:43
Merhaba benim mecburi hizmetim bitti. Fakat eşim yandal uzmanı oldu ve atanacak.. ben ona tabiyim ve ben o atamdıktan sonra hangi kurala tabi olucam🙄
Hocam o kural kaldırıldı. Eşinize bağımlı değilsiniz. Yandal uzmanı olan Eşiniz sizin olduğunuz yere de atanabiliyor artık
İl sağlık müdürlüğü yok öyle bişey dedi.. ben ona bagımlıyım... acaba kaynagınız var mı hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 266
  • 267
  • 268
  • 269
  • 270