Pazar , Aralık 8 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • 261
Kullanıcı avatarı
drmasidenezahat yazdı:
16.07.2019 - 12:43:15
queenofspades yazdı:
drmasidenezahat yazdı:
15.07.2019 - 12:47:53
Eş durumu tayini yalnızca açıklanan münhal kadrolara mı yapılır? Her ilde açılmıyor kadro çünkü gördüğüm kadarıyla ve az 🤔
siz istediğiniz ili belirtir şekilde gerekli evraklar ile başvuruyorsunuz. eş durumu atamanız kabul olursa ona göre eş ve mazeret atamaları için ayrı kadro açılıyor o il için.
Anladım, o zaman ben istediğim il veya ilçeyi belirtiyorum, orda herhangi bir görevle atanabilirim TSM, Acil, vs. Görev yeri-pozisyonu belirtme yok değil mi?
sadece il belirtebilirsiniz, o il sınırları içerisindeki her yer ve her pozisyona atayabilirler. yalnızca sizin durumunuzda birileri de aynı kurada ise açılanlar arasında tercih yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
dr.özo yazdı:
16.07.2019 - 16:27:45
İyi günler, eş durumu atamalarında bazen çok uzak ilçelere kadro açtıklarını duydum.Eşim 88.dhy ye pratisyen olarak katılacak. Eş durumu yapmazsak genel kurada aynı ilçenin gelebilme ihtimali yüksek ama riske atmak da istemiyoruz. Bu durumda eş durumu atamasına başvursak eğer uzak ilçede kadro açılırsa eş durumundan tercih yapmayıp genel kuradan tercih yapma şansımız var mı?
o şekilde değil ancak genel kuraya kalıp atanıp, istemediğiniz yer olursa işe başlayış yaptığı gün eş durumu evraklarını teslim ederek yaklaşık 1 ay içerisinde yeni yerine başlayabilir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba, ben DHY sini tamamlamış sonrasında istifa etmiş bir uzman hekimim, eşim de DHY'sini tamamladı ve atandığı yerde çalışmaya devam ediyor. Ben açıktan atamaya girmeyi planlıyorum. Açıktan atama ile herhangi bir yere atanmam durumda C ve D grubu dikkate alınmaksızın eşim dilekçe ile yanıma eş durumu tayini isteyebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar
queenofspades yazdı:
drmasidenezahat yazdı:
16.07.2019 - 12:43:15
queenofspades yazdı:
siz istediğiniz ili belirtir şekilde gerekli evraklar ile başvuruyorsunuz. eş durumu atamanız kabul olursa ona göre eş ve mazeret atamaları için ayrı kadro açılıyor o il için.
Anladım, o zaman ben istediğim il veya ilçeyi belirtiyorum, orda herhangi bir görevle atanabilirim TSM, Acil, vs. Görev yeri-pozisyonu belirtme yok değil mi?
sadece il belirtebilirsiniz, o il sınırları içerisindeki her yer ve her pozisyona atayabilirler. yalnızca sizin durumunuzda birileri de aynı kurada ise açılanlar arasında tercih yapabilirsiniz.
Peki, çok teşekkür ederim
Arkadaşlar merhaba, ben 2B grubunda bir ilde uzman doktor olarak çalışmaktayım. Görevime açıktan atamayla başladım.Eşim ise farklı bir branşta uzman doktor ve açıktan atamaya başvuracak. 2B grubunun altında olan bir ile atandığı zaman 2B grubuna eş durumu tayini isteme hakkı var mı,benim bulunduğum yere gelebilir mi,yoksa alt bölge ilde buluşmamızı mı isterler,ayrıca kademe derece ve hizmet puanı olarak ben daha öndeyim ama bunun eş durumu tayininde herhangi bir önemi var mı? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.
Kullanıcı avatarı
Merhabalar.
Eşim 2020 ocakta asistanlığı bitiriyor. Ben eylül 2020 de bitiriyorum.
Kendi babamda evre 4 malignite var.

Sorularım sunlar :
1. Sağlık durumu mazereti için alınacak raporda özellikle istenen bir cümle vs var mıdır? (onkoloji merkezi olan bir ilde takibi uygundur, hayatını tek basına idame edemez gibi yoksa durum bildirir yeterli midir)
2. İlgili raporu aldığım taktirde eşim babamdan dolayı mazerete başvurup bende asistanlık bitince başvurabilir miyim?
3.Eşimin asistanlığı uzatıp benim sağlık mazereti yapmam ardından eşimin bana tabi mazerete başvurması olabilir mi?

Simdiden cok tesekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar ben de bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Uzman hekim açıktan atama ile bir kadroya yerleştikten sonra üniversiteye doktor öğretim üyesi olarak kabul edilirse üniversiteye geçiş yapmak için belli bir süre devlette çalışmak zorunda gibi bir kural var mı? Açıktan atamadan sonra eş durumu ve sağlık mazereti hariç 1 yıl tayin istenemez diye yazıyordu bir yerde.Üniversiteye dr öğretim üyesi olarak geçiş için de bu şart var mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
queenofspades yazdı:
17.07.2019 - 09:52:36
dr.özo yazdı:
16.07.2019 - 16:27:45
İyi günler, eş durumu atamalarında bazen çok uzak ilçelere kadro açtıklarını duydum.Eşim 88.dhy ye pratisyen olarak katılacak. Eş durumu yapmazsak genel kurada aynı ilçenin gelebilme ihtimali yüksek ama riske atmak da istemiyoruz. Bu durumda eş durumu atamasına başvursak eğer uzak ilçede kadro açılırsa eş durumundan tercih yapmayıp genel kuradan tercih yapma şansımız var mı?
o şekilde değil ancak genel kuraya kalıp atanıp, istemediğiniz yer olursa işe başlayış yaptığı gün eş durumu evraklarını teslim ederek yaklaşık 1 ay içerisinde yeni yerine başlayabilir.
çok teşekkür ederim
dr_konya yazdı:
11.07.2019 - 14:45:33
kontak yazdı:
28.06.2019 - 21:53:37
Herkese merhaba arkadaşlar,
Ben eğitim arastırma hastanesınde aile hekimi asistanıyım.Ekim 2019 gibi asistanlıgı bitirip uzman olarak dhy'ye gireceğim. Eşim sözleşmeli sınıf öğretmen, Haziran 2019 itibariyle 3 yılını doldurdu. 28.06.2019 sözleşmeli hekimlerin 4+2 süresi 3+1 olarak meclisten geçti. Ben atandığımda eşim 4. yılında olmuş olacak. Eşim benim atandıgım yere eş durumuyla gelebilir mi?? Yoksa benim dhy ile atandıktan sonra eş durumuna başvurarak onun yanına gitmem mi gerekiyor? Ya da dhyde direk eş durumuna başvurup onun yanına mı atanacagım? Cevap verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler
+1 neyi ifade ediyor önemli...ama 6 aydan fazla olması lazım yinede ..
Hocam 3+1 olayını kendim adına yazmışım ancak yanlış olmuş.Sözleşme olayı öğretmen eşim için söz konusu olay. 3 yılını doldurdu. 3 yıl bitince kadroya geçeceklermiş Her yıl ocak ayında sözleşme yapılıyormuş ancak ocak 2020de artık sözleşme yapmayacak. agustos ve ocakta eş durumu başvuruları oluyormuş ancak 1 yıl aynı yerde kalma zorunluluğundan bahsediliyor. Aslında sorunun kaynağı öğretmen tarafında mevzuatın açıklayıcı olmamasından kaynaklanıyor. 3 yılını doldurup kadroya geçtikten sonra öğretmenlerin eş durumu-mazeret atamaları kabul olacak mı onu öğrenmeye çalışıyorum aslında.
Kullanıcı avatarı
Earlycanss yazdı:
11.07.2019 - 17:03:44
Merhabalar,
Eşim denizaşırı adada subay olarak çalışır ben yeni mezunum 88. Dhy ataması ile atanacağım, merak ettiğim şey eşimin yanına gidebilecek miyim evimi orda kurup daha sonra gidememek çok zor olur; giderebilmek için atamada ayrıca eş durumu için tercih mi oluyor nasıl takip etmeliyimayrıca adada devlet hastanesi var büyük ihtimal gidebilirsem acilde görev verirler, kadro açılmasa bile gidebilecek miyim bana bilgi verirseniz çok memnun olurum çok teşekkürler
:oops:
eşiniz subay olduğu için kadrosunun olduğu yere gidersiniz.
Kullanıcı avatarı
huka yazdı:
11.07.2019 - 19:25:17
Merhaba eşim ve ben bitlisde uzman hekimiz beraber haziran ayı iller arası kurum içi kurasına katıldık ben uşak eğitim araştırmaya eşim de denizli devlet hastanesine atandık ve denizlide yaşamak istiyoruz ben aile mazareti nedeniyle atama iptal dilekçesi verdim ve uşakta başlamayacağım eşim denizli de başladığında ben yanina eş durumu tayini isteyebilir miyim ?? Teşekürler
1 yıl boyunca eşinizin olduğu yere bölge grub şartına bakılmaksızın gelebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
DrCihangir yazdı:
11.07.2019 - 22:06:31
dr_konya yazdı:
11.07.2019 - 14:24:21
DrCihangir yazdı:
09.07.2019 - 16:45:36
Uzmanlık mecburisinde sözleşmeli kadroya geçmek eş durumu yapmaya engel midir?
sözleşmeyi fesh eder asıl kadronuzdan eş durumu yapabilirsiniz
Çok teşekkürler hocam. Peki sözleşmeyi fesh etmenin bi yaptırımı var mı? Yada eş durumu için süreyi uzatma gibi bi problem yaratabilir mi?
belli bir süre tekrar kadroya geçemiyorsunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ozozge yazdı:
12.07.2019 - 21:03:28
Merhaba🙂 ben dişhekimiyim açıktan atama kurasına bu yıl başvuracağım. Atamada doğu yazsam sonrasında eş durumu tayini ne kadar zaman sonra isteyebilirim? Eşim özel sektörde 4 yıl kesintisiz prim ödemesi var. Bebek bekliyoruz mazaret durumundan yararlanabilir miyiz?
mazeret ataması olduğu için ve mecburi hizmet süreniz olmadığı için..atanır atanmaz başvurabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
drmasidenezahat yazdı:
15.07.2019 - 12:47:53
Eş durumu tayini yalnızca açıklanan münhal kadrolara mı yapılır? Her ilde açılmıyor kadro çünkü gördüğüm kadarıyla ve az 🤔
hayır eş durumu münhal kadrolardan bağımszıdır..mecburi hizmette ise önce mazeretiniz kabul edilir daha sonra mazeretinizin kabul edildiği il açılır.
Kullanıcı avatarı
sporothrixschenckii yazdı:
16.07.2019 - 13:17:53
Herkese merhabalar,iyi günler:))
YÖK kadrosunda bir yıllık asistanım.Eşim dhy yi bitirmeden 2017'de istifa etmişti.88. dhy ile eş durumu ataması yapmak istiyoruz.Takvimle ilgili herhangi bir şey bulamadım.Nasıl bir yol izlemeliyiz?Bir de daha önceki bir forumda aynı ile 2. defa eş durumu yapılamayacağı yazılmış.Bu konu hakkında kesin bir bilgi var mıdır?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler
eşiniz dilekçe ile kuraya girmek için başvuru yapacak..sonra mazeret ataması ile yanınıza gelecek...eş durumunda mazeret değiştikçe atama olur..sınır yoktur
  • 1
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • 261