Salı , Kasım 13 2018
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239
  • 240
Kullanıcı avatarı
juninho yazdı:
27.12.2018 - 23:43:49
Merhaba arkadaşlar,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İlk sorum pratisyen olarak 6.bölgede mecburi hizmetimi tamamladım, şimdi uzman olarak 5 ve 6. bölgede yapmama hakkım var mı? Diğer sorum ise ben 85. eşim 86. DHY'de aynı branşta uzman olarak atanacak, sadece C ve D grubu illeri mi yazabilirim, o şekilde yazmam daha mantıklı mı olur ,A veya B grubuna atansam yanıma gelebilir mi?
1-böyle bir ihtimal yok
2- eşiniz için c veya d grubu ile atanırsanız eşiniz yanınıza gelir.. tersi de geçerli
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba ben bu ay uzman doktor oluyorum ve Şubat atamasına katılacağım. Eşim İl Göç İdaresinde uzman yardımcısı. Onların yönetmeliğe göre zorunlu görev süresi 3 yıl. Uzman yardımcısı olarak bu 3 yıllık süresini doldurmadı. Şubatta acaba benim eş durumum kabul olur mu?
Merhabalar kolay gelsin öncelikle, ben Yök kadrosuna bağlı araştırma görevlisiyim şu an eşim de sözleşmeli hemşire (4+2) eş durumu tayini için onu bulunduğum şehire alabilir miyim? Yoksa ben mi ona tâbi olmak zorundayım? Süreç nasıl ilerliyor bilgilendirirseniz çok sevinirim
Kullanıcı avatarı
Merhaba dr_konya,

Eş durumuyla c grubu ile atandım. Eşimin asistanlığı Temmuz 2019'da bitecekti ancak tez nedeniyle 6 ay uzatma aldı. Bir terslik olmazsa yaz ititbariyle doğum izni ve 6 ay ücretsiz izin de kullanacak. Bu durumlarda mazeretin devamı mümkün müdür?

Teşekkürler.
Merhaba ben mecburi hizmetini eşim asista n olduğu için 2. Bölgede bitirdim . Eşim de dhy ile 2. Bolge bir ile atandı. kurum içi atamaya başvurdum ancak yazdığım yerin gelip gelmeyeceği belli değil. Şu anda her ikimizin branşı için de her iki il a grubu ve 2. Bolge . Bu durumda eşim benim su anda bulunduğum yere yani yanima eş durumu için başvursa nasıl bir sonuç alırız. Cevaplarsanız çok sevinirm teşekkürler
Merhaba,
Eş durumu mazereti nedeni ile atandığım il o dönemde branşıma göre A grubunda iken şu anda C grubunda sınıflanıyor. Zorunlu hizmetim sona erdi ama mazeretim devam ediyor. Bu durumda mazeretimin sona ermesini beklemeden dilekçe ile kadromu daimi olarak bulunduğum ile aldırabilir miyim?

Daha önce yapılabileceğine dair cevaplar verilmiş olmakla birlikte yönetmelikteki ilgili maddede (18. madde) " ...atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin..." ifadesi kafamı karıştırıyor.

18. madde : (5) Dördüncü fıkrada belirtilen hükümlere göre atanmış olup atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin bulunduğu il, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde veya C ve D hizmet grubunda ise talebi hâlinde yerinde bırakılır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
esadioglu yazdı:
11.01.2019 - 23:19:08
Merhaba,
Eş durumu mazereti nedeni ile atandığım il o dönemde branşıma göre A grubunda iken şu anda C grubunda sınıflanıyor. Zorunlu hizmetim sona erdi ama mazeretim devam ediyor. Bu durumda mazeretimin sona ermesini beklemeden dilekçe ile kadromu daimi olarak bulunduğum ile aldırabilir miyim?

Daha önce yapılabileceğine dair cevaplar verilmiş olmakla birlikte yönetmelikteki ilgili maddede (18. madde) " ...atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin..." ifadesi kafamı karıştırıyor.

18. madde : (5) Dördüncü fıkrada belirtilen hükümlere göre atanmış olup atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin bulunduğu il, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde veya C ve D hizmet grubunda ise talebi hâlinde yerinde bırakılır.
Aldırabilirsiniz gibi gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
pekibunanediyon yazdı:
04.01.2019 - 19:04:13
Merhaba ben bu ay uzman doktor oluyorum ve Şubat atamasına katılacağım. Eşim İl Göç İdaresinde uzman yardımcısı. Onların yönetmeliğe göre zorunlu görev süresi 3 yıl. Uzman yardımcısı olarak bu 3 yıllık süresini doldurmadı. Şubatta acaba benim eş durumum kabul olur mu?
eşinizin durumunu belgelendirip mazeret kurasına başvurun..netice alabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Muroo yazdı:
08.01.2019 - 16:24:49
Merhabalar kolay gelsin öncelikle, ben Yök kadrosuna bağlı araştırma görevlisiyim şu an eşim de sözleşmeli hemşire (4+2) eş durumu tayini için onu bulunduğum şehire alabilir miyim? Yoksa ben mi ona tâbi olmak zorundayım? Süreç nasıl ilerliyor bilgilendirirseniz çok sevinirim
eşiniz size tabi ..fakat sözleşmelerin eş durumu belli zamanlarda oluyor..onu takip etmek gerek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drsuphi yazdı:
09.01.2019 - 22:44:33
Merhaba dr_konya,

Eş durumuyla c grubu ile atandım. Eşimin asistanlığı Temmuz 2019'da bitecekti ancak tez nedeniyle 6 ay uzatma aldı. Bir terslik olmazsa yaz ititbariyle doğum izni ve 6 ay ücretsiz izin de kullanacak. Bu durumlarda mazeretin devamı mümkün müdür?

Teşekkürler.
tez uzatması geçmez..fakat ücretsiz izinler üzerine eklenir
Kullanıcı avatarı
cile yazdı:
10.01.2019 - 21:16:15
Merhaba ben mecburi hizmetini eşim asista n olduğu için 2. Bölgede bitirdim . Eşim de dhy ile 2. Bolge bir ile atandı. kurum içi atamaya başvurdum ancak yazdığım yerin gelip gelmeyeceği belli değil. Şu anda her ikimizin branşı için de her iki il a grubu ve 2. Bolge . Bu durumda eşim benim su anda bulunduğum yere yani yanima eş durumu için başvursa nasıl bir sonuç alırız. Cevaplarsanız çok sevinirm teşekkürler
öncelikle sizin mazeretiniz bittiği için bulundugunuz a grubu ilden baska bir ile varsa eski yerinize tayin istemeniz gerekiyor..daha sonra birleştirme yaparlar
L_Lawliet yazdı:
14.01.2019 - 09:12:35
esadioglu yazdı:
11.01.2019 - 23:19:08
Merhaba,
Eş durumu mazereti nedeni ile atandığım il o dönemde branşıma göre A grubunda iken şu anda C grubunda sınıflanıyor. Zorunlu hizmetim sona erdi ama mazeretim devam ediyor. Bu durumda mazeretimin sona ermesini beklemeden dilekçe ile kadromu daimi olarak bulunduğum ile aldırabilir miyim?

Daha önce yapılabileceğine dair cevaplar verilmiş olmakla birlikte yönetmelikteki ilgili maddede (18. madde) " ...atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin..." ifadesi kafamı karıştırıyor.

18. madde : (5) Dördüncü fıkrada belirtilen hükümlere göre atanmış olup atanma gerekçeleri ortadan kalkan personelin bulunduğu il, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde veya C ve D hizmet grubunda ise talebi hâlinde yerinde bırakılır.
Aldırabilirsiniz gibi gözüküyor.
Teşekkür ederim. Bu durumda mazeretimin bitmemiş olması (eşimin asistanlığını bitirmesine 1,5 yıl var) başvuruya engel değil sonucunu çıkarabilir miyiz?
  • 1
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239
  • 240