Salı , Kasım 13 2018
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 240
Kullanıcı avatarı
eş durumundan Ankara'da zorunlu hizmetteyim. Soracaklarım:
1. zorunlu hizmet sürem ne kadar? istanbul ve ankara merkezler kapsam dışı yazıyor, süre buralar için 600 gün değil mi yoksa?
2. pratisyen zorunlusundan 2 ay sonra istifa etmiştim. Şimdi uzmanlık zorunlusundayım. Pratisyenken çalıştığım süre şimdiki zorunlu hizmet süreme eklenir mi?
3. ücretsiz izin hakkım devlette 5 yılı doldurmasam da var mı?
Teşekkürler.
Merhaba Herkese,
Bilen birine ihtiyaç var..
Ben tıpdışı olarak biyokimya bölümünde asistan olarak çalışıyorum. Eşimde aynı şehirde özel sektörde çalışıyor. Benim asistanlığım nisan-mayıs ayında bitiyor sonrasında bildiğim kadarıyla ünvan değişikliği kurasını beklemem gerekecek... Yine bildiğim kadarıyla Genelde bu kura yılda bir kere ocak ayında yapılıyor. Bu da uzmanlık hakkı kazanmama rağmen 2020 yılının Ocak ayının beklemem anlamına mı geliyor yoksa nisan-mayısta uzman olduğum gibi atanabilirmiyim. Ayrıca eşim 4 yılı aşan sürede aynı şehirde aynı şirkette özel sektörde SGK lı olarak çalışıyor. Bu durumda bende atandığım yerde başlamadan eş durumunda eşimin bulunduğu şehre gelebiliyor muyum? Yoksa gelme şansım hiç yok mu?

Ayrıca biz şu an bulunduğumuz şehirden daha küçük bir şehirde yaşamak istiyoruz. Eşimin çalıştığı şehir 1. bölge gitmek istediğimiz şehir 2. bölge olursa kendisi önce eşimin sigortasının yattığı yer olan 1. bölgeye sonra 2. bölgeye hemen geçiş yapabilirmi?

Bu konuda bilgisi olan biri paylaşırsa çok sevinirim. Hiç bir yerden bilgi elde edemiyoruz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
queenofspades yazdı:
13.11.2018 - 15:49:15
1. zorunlu hizmet sürem ne kadar? istanbul ve ankara merkezler kapsam dışı yazıyor, süre buralar için 600 gün değil mi yoksa?
2. pratisyen zorunlusundan 2 ay sonra istifa etmiştim. Şimdi uzmanlık zorunlusundayım. Pratisyenken çalıştığım süre şimdiki zorunlu hizmet süreme eklenir mi?
Teşekkürler.
1. Bildigime gore 600 gun zorunlu suresi
2. Hocam aman diyim yapmadığınız pratisyen zorunlusunu karıştırmayın, onu yapmadiniz bitti gitti simdi sadece uzman mecburi suresini tamamlayacaksiniz simdi durduk yere kimsenin aklina sokmayalim bu fikri :)
3. 5 yil dolmadan ücretsiz izin hakki yok, doğum iznini haric tutarak söylüyorum
Kullanıcı avatarı
Merhaba,
Eşim uzman hekim, ben de uzman olmak üzereyim. Eşim benim branşımda C ya da D grubu olan bir ilde, dhy deyken, kendi dhy atamam için eş durumu mazareti talebinde bulunabilir miyim? Yoksa atamam yapıldıktan sonra mı birleşebiliriz?
Teşekkür ederim.
Merhabalar , eşim diş hekimi açıktan atama ile ataması oldu . Ben başka şehirde asistanlık yapmaktayım . Eş durumu başvurusu yapmak istiyoruz . Öncelikle eşimin atandığı il sağlık müdürlüğü ya da hastahane aracılığı ile mi başvuruda bulunuyoruz yoksa bakanlığa mı başvuru yapıyoruz . Nasıl bir işlem bizi bekliyor , teşekkürler şimdiden
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
summer-rain yazdı:
17.11.2018 - 18:44:09
Merhaba,
Eşim uzman hekim, ben de uzman olmak üzereyim. Eşim benim branşımda C ya da D grubu olan bir ilde, dhy deyken, kendi dhy atamam için eş durumu mazareti talebinde bulunabilir miyim? Yoksa atamam yapıldıktan sonra mı birleşebiliriz?
Teşekkür ederim.
Dhy atamanizda es durumu basvurusu yapabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
xyzylz yazdı:
18.11.2018 - 20:10:24
summer-rain yazdı:
Merhaba,
Teşekkür ederim.
Dhy atamanizda es durumu basvurusu yapabilirsiniz
Çok teşekkür ederim.
Hayırlı akşamlar hocam bir sorum olacaktı,
Ben 77. Dhy ile atandığım yere gitmeyerek mesleğe daha hiç başlamadım ve bu tus eah kazandım,çkys ye ismim düşmemiş,kazandığım yer ile aynı ilde ikamet ediyorum ertesi gün başlamam gerekiyor bizim takip ettiğimiz çkys güncel mi sadece oradan takip etsem olur mu veya başka bir yerden takip etmem gerekir mi
Kullanıcı avatarı
summer-rain yazdı:
Merhaba,
Teşekkür ederim.
aynı ile eş durumu için basvurabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Simurg yazdı:
19.11.2018 - 17:22:52
summer-rain yazdı:
Merhaba,
Teşekkür ederim.
aynı ile eş durumu için basvurabilirsiniz

Çok teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sensei35 yazdı:
18.11.2018 - 14:39:28
Merhabalar , eşim diş hekimi açıktan atama ile ataması oldu . Ben başka şehirde asistanlık yapmaktayım . Eş durumu başvurusu yapmak istiyoruz . Öncelikle eşimin atandığı il sağlık müdürlüğü ya da hastahane aracılığı ile mi başvuruda bulunuyoruz yoksa bakanlığa mı başvuru yapıyoruz . Nasıl bir işlem bizi bekliyor , teşekkürler şimdiden
Hangi evraklarla ve nereye başvuru yapmamız lazım yardımcı olabilecek var mı acaba ? Benim çalıştığım kurumdan çalışma belgesi falan almam gerekiyor mu ?
Selamlar ben Alt bölge tayini ile atandığım yerden(daha 8 ay oldu)

kurumiçi ile başka bir yere atanmak istiyorum bu süreçte atamaya başvuru için süre kısıtlaması var mı (2 yıl şartı) yönetmeliklerin neredeyse hepsini okudum ama soruma net cevap bulamadım
Kullanıcı avatarı
xyzylz yazdı:
16.11.2018 - 17:28:59
queenofspades yazdı:
13.11.2018 - 15:49:15
Teşekkürler.
1. Bildigime gore 600 gun zorunlu suresi
2. Hocam aman diyim yapmadığınız pratisyen zorunlusunu karıştırmayın, onu yapmadiniz bitti gitti simdi sadece uzman mecburi suresini tamamlayacaksiniz simdi durduk yere kimsenin aklina sokmayalim bu fikri :)
3. 5 yil dolmadan ücretsiz izin hakki yok, doğum iznini haric tutarak söylüyorum

hocam sempatik cevabınız ,çin çok çok teşekkür ederim :))
  • 1
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 240