Perşembe , Mart 21 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Re: ankara da aşık olmak...

#4088149  gönderen sarioglumbaskasinn
 27.03.2018 - 23:23:00
filozofyadamall yazdı:
27.03.2018 - 23:07:20
kim derdi ki yolum ankaraya düşecek, bir kızdan hoşlanacağım, kıza açılacağım , reddedileceğim, hergün onu göreceğim.
onun tarafından zerre umursanmadığımı farkedeceğim,
onu rahatsız etmeyeyim düşüncesiyle her hareketime dikkat edeceğim,
ne demiş şair:
"bir yer var, biliyorum;
her şeyi söylemek mümkün;
epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
anlatamıyorum."
gene de pişman değilim, gene olsa gene şansımı denerdim ama bu sefer yangından mal kaçırıyor gibi davranmazdım en azından.
neyse umarım her istediği olur bu hayatta, tüm o sözlere rağmen.
aşık olduğun kıza sahiplen sevdiğini söyle hakeret etme kaçma başkasıyla nişanlıyken o kızı rahatsız etme o kızı aşağılama kız hakınnda dedikodu yapma o kızı dolap önlerinde sıkıştırıp hakaret etme7 yaş küçük bir kardeşin yaşındaysa hele kız yılar sonra seni merak edip telefonun bulup arayınca nişanlına aratma yıllar sonra seni görmeye gelince etik dışı diye hakaret etme altı üstü fiş parasını laf yapma montunu yere düşürtme temiz kızsa çok sinir olur montunun hastane yerlerine düşmesinden kuru temizlemeye o montu vermesine sebep olacak kadar temizse hele çok sinir olur kız kapıdan kovulunca gittiği galata kılesinden bakarken değmezmiş dedirtme 8 yıl umut verip oyun oynayıp rahatsız edip sosyal medya ve mesajlarla o kıza zarar verme yıllarca kızla oynayıp kızın zor zamanlarında başka bir kadını koltuk altına alıp konser konser gezme sonra kızın tanığı abla dediği ve hiç sevmediği çirkin bir kadınla evlendiiysen bile o kızla onu mukayese etme yada o kadını kıskanmadığını sana bildiklerini anlatınca doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali o kızın evine poli yollama sınav gerçlerini çaldırtma kızla uğraşıp sinirlerini bozdurtup sınavına yıllarca zarar verme kızın annesine hakaret etme ev telefonunu bulup zorla annesine babasına kıza bağırma kızın tusa girdiği gün kayınçon kaynanan ve tayinle transfer ettiğin kıllı gotlu maymun görünüşlü ablayı atılımda düğün yapıp mekan mekan gezdirip kameralara pişkin pişkin sırıtma 8 yıl sonra kız sana abi dediğin için hiç olmazsa abilik yap ablayya yaranmak için çıktı fotokopi alıp o kızla uğraşma kendini erciyeste gören sosyete özentisi çerkez gibi virane yerdeki halini bilmeden o kızın çok iyi bildiği o ablayı sırf kızla yinişmek için aklama yarışına girme başkasıyla evliyke başka kadınla rsmi nikahlıken o kızın seni beklediğini yada bekleyeğini sanıp o kızın tusuuyla uğraşma o kızı seçenek yapma oheryerlerini elleten çağrının kedisi ablayı etik yapma sana abi demişti enazından abi dediği için o kızın ailesini rahatsız edecek kadar küçülme kızla oyun oynadıysan eğer o oyuna kızın ailesini hakaret edip bu oyunu ailesine duyurma herşey para değil erkek olmaya çalış ceylan abla gibi kendini ersiyeste gören bir maymun sana sarıldı diye seni safkan yarış atı yaptı seni yönetici yaptı diye o kadına yaranmak ii sarmaş dolaş düğün fotoğrafların ortada olduğu halde beyaz gelinlikle bir erkeğe sarılınmayacağını bile bilmeyen bir kadınla o kızı kıyaslama kakılmış annesi olan adı bile çok varoş olan bir ablanın kendisini erciyeste görüp sana neler yaptırdığını göremiyorsan bile kardeşine iş sağladığı o uyduruk merkez kapanmasın diye seni yönetici yapıp hem kendini tayinlettiğini nikahlattığını kendini gelin yapıp herkeslere gösteriş yapmak için lüks düğün istediğini gör ve evlendiysen de o ksdının her dediğini yaptığın için kayınçıonun nasıl egolu biri olduğunu gör hareketleri ortada
En son sarioglumbaskasinn tarafından 28.03.2018 - 00:04:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

#4088161  gönderen mediccc
 27.03.2018 - 23:35:06
sarioglumbaskasinn yazdı:
27.03.2018 - 23:23:00
filozofyadamall yazdı:
kim derdi ki yolum ankaraya düşecek, bir kızdan hoşlanacağım, kıza açılacağım , reddedileceğim, hergün onu göreceğim.
ne demiş şair:
"bir yer var, biliyorum;
anlatamıyorum."
gene de pişman değilim, gene olsa gene şansımı denerdim ama bu sefer yangından mal kaçırıyor gibi davranmazdım en azından.
aşık olduğun kıza sahiplen sevdiğini söyle hakeret etme kaçma başkasıyla nişanlıyken o kızı rahatsız etme o kızı aşağılama kız hakınnda dedikodu yapma o kızı dolap önlerinde sıkıştırıp hakaret etme7 yaş küçük bir kardeşin yaşındaysa hele kız yılar sonra seni merak edip telefonun bulup arayınca nişanlına aratma yıllar sonra seni görmeye gelince etik dışı diye hakaret etme altı üstü fiş parasını laf yapma montunu yere düşürtme temiz kızsa çok sinir olur montunun hastane yerlerine düşmesinden kuru temizlemeye o montu vermesine sebep olacak kadar temizse hele çok sinir olur kız kapıdan kovulunca gittiği galata kılesinden bakarken değmezmiş dedirtme 8 yıl umut verip oyun oynayıp rahatsız edip sosyal medya ve mesajlarla o kıza zarar verme yıllarca kızla oynayıp kızın zor zamanlarında başka bir kadını koltuk altına alıp konser konser gezme sonra kızın tanığı abla dediği ve hiç sevmediği çirkin bir kadınla evlendiiysen bile o kızla onu mukayese etme yada o kadını kıskanmadığını sana bildiklerini anlatınca doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali o kızın evine poli yollama sınav gerçlerini çaldırtma
Abla sen psikiyatriste gitsen iyi olacak durum iyi görünmüyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4088249  gönderen kutsaclirapunzel
 28.03.2018 - 09:11:37
İlk aşkım 8 yasındayken aştide gördüğüm, aynı otobüste arka çaprazımda oturan, sanırım o dönem üniversite öğrencisi olan bir abiydi. Ruhum adeta neden bu 8 yaş bedenindeyim ki diye çırpınıyordu. Molada o sigara içerken karsısında durup o kadar dikkatli bakmıştım ki gelip başımı okşamış, gülmüştü. Sonra annem emedur içirmiş ve ben deliksiz bir uyku sonrası ilk aşkımı nerede indiğini bilmediğim bir mekanda ölene dek görmemek üzere kaybetmiştim. 9,10,11 yaşlarımda tekrar aştide aynı istikamette seyahat ettiğimde hep o abiyi arardı gözlerim.
Buradan forum sapıgına hak verdiğimi söylemek isterim, bağzı abiler unutulmaz, cem abi gibi asldjdkdşföf
Kullanıcı avatarı

#4088256  gönderen hector65
 28.03.2018 - 09:34:29
Bu kadar alço ve bu kadar Kezban dünyada boyle aşklara yeryok sanırdım yanılmış demek ey hayat senden özür dilerim

#4247362  gönderen filozofyadamall
 15.03.2019 - 04:21:36
filozofyadamall yazdı:
ne demiş şair:
"bir yer var, biliyorum;
anlatamıyorum."
1 sene sonra edit: iyi ki reddetmiş.Allah a şükürler olsun.bos yere anlasamayacağim, tek derdi evlenmek ve çocuk yapmak olan biri ile hayatımin hatasına girisecektim.
Bak gene olası kabul durumunda gelisecekler aklima geldi, nefesim daraldi :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#4247443  gönderen epson
 15.03.2019 - 12:09:25
bencamin yazdı:
18.03.2009 - 23:13:34
benelifdedim yazdı:pirzen çok güzel özetlemişti bu durumu;
kavuşamamışlar, aşk olmuş...
bu cümle hep aklımda zaten dünden beri...
yüreğine sağlık pirzen
devam edin siz öle aşık olmaya:)

kavuşamamış mış aşk olmuş muş...yok öle bişi...kendinizi kandırmayın.
aynen arkadaşlar
kavuşma yoksa aşk da olmasın
kimsenin yasını tutmayın
ha varsa hatanız eksiğiniz bi dahakine onu gidermiş olun tabi, absurt istekler olmasın ama
insanlar kıymetlidir
üzmeyin yıpratmayın kendinizi
önünüze hayatınıza bakın
enerjinizi güzel duygularınızı olmayana tüketmeyin olacak olana hakedecek olana saklayın

abla tavsiyesi
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4247446  gönderen dolaylamo
 15.03.2019 - 12:19:04
epson yazdı:
bencamin yazdı:
benelifdedim yazdı:pirzen çok güzel özetlemişti bu durumu;
kavuşamamışlar, aşk olmuş...
bu cümle hep aklımda zaten dünden beri...
yüreğine sağlık pirzen

aynen arkadaşlar
kimsenin yasını tutmayın
ha varsa hatanız eksiğiniz bi dahakine onu gidermiş olun tabi, absurt istekler olmasın ama
insanlar kıymetlidir
önünüze hayatınıza bakın
enerjinizi güzel duygularınızı olmayana tüketmeyin olacak olana hakedecek olana saklayın

abla tavsiyesi

Tavsiye için teşekkürler lakin biraz içini doldurursanız daha tatmin edici olabilir. Kavuşamamış biri olarak merak ediyorum acaba kavuşunca aşkın evrimi nedir?Aşkın ömrü kavuştuktan sonra tükenmeyemi başlar. Yoksa şiddeti ve miktarı artar mı? Daha açıklayıcı olmanızı bekliyorum.

Re: Re:

#4247449  gönderen epson
 15.03.2019 - 12:32:41
dolaylamo yazdı:
15.03.2019 - 12:19:04
epson yazdı:
bencamin yazdı:

aynen arkadaşlar
kimsenin yasını tutmayın
insanlar kıymetlidir
önünüze hayatınıza bakın

abla tavsiyesi

Tavsiye için teşekkürler lakin biraz içini doldurursanız daha tatmin edici olabilir. Kavuşamamış biri olarak merak ediyorum acaba kavuşunca aşkın evrimi nedir?Aşkın ömrü kavuştuktan sonra tükenmeyemi başlar. Yoksa şiddeti ve miktarı artar mı? Daha açıklayıcı olmanızı bekliyorum.
Kavuşunca aşkın evrimi; kişinin aşk, maşuk ve hayattaki olabiliritesi mümkün, arada biraz esneme payları da içeren, olmadığı takdirde yine farklı anlamda iyi altenatifleri olan, gayelerine bakar
maşukuyla bu ve benzeri gayelere(bu gayeler her zaman artı getiren demek değildir, hayat bazen tüm max efektifli çabalara rağmen bireye bazen haksız bazen imtihan bazen de sonucu daha iyi çıkacak olan olumsuzluklarla gidebilir, bu çabalara rağmen karşılaştığı olumsuzluklarda birbirlerinin yanında olabilmek destek olabilmek de gayedir) ulaşmışsa eğer(yani karşılıklı sevgi saygıyla birbirlerine destek olarak hayatın her haline eyvallah diyebilmişlerse eğer) o aşk katlanır
Kullanıcı avatarı

#4247461  gönderen dolaylamo
 15.03.2019 - 13:09:57
Oldukça karmaşık anlatımınızdan anladığım kadarıyla çıkardığım sonuç kavuşmanın aşkı öldürdüğü oldu. Ya da aşk anlayışımız farklı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4247465  gönderen epson
 15.03.2019 - 13:32:43
dolaylamo yazdı:
15.03.2019 - 13:09:57
Oldukça karmaşık anlatımınızdan anladığım kadarıyla çıkardığım sonuç kavuşmanın aşkı öldürdüğü oldu. Ya da aşk anlayışımız farklı.
Benimki hayat gayemde aşkın yeri ve gidişatı oluyor.
Benim asıl gayem aşkın kendisi olsun aşkla aşklanayım diyenlerden değilim.Fani dünyada fanileşebilecek hiçbirşeye hayatın tüm anlamını katmam, hayatım daha da anlam bulsun diye faniliğe en uzak olabilecek olanı hayatıma katmak da isterim tabiki ama öylesi yoksa ya da var ama bana nasip olmuyorsa da ''adım hıdır elimden gelen budur'' deyip ya daha az aşkı seçerim ya da olduramayacaksam hiçbirini seçmem ama herhalukarda bi ömür onu aramakla/beklemekle/ummakla/yasını tutmakla hayatımı bu şekilde boş boş bitirmek istemem.
Kullanıcı avatarı

#4247468  gönderen queenofspades
 15.03.2019 - 13:46:53
''- Üşüyeceksen ya Ankara'da, ya da vapurun üst katında üşüyeceksin derim hep.''
''- Vaaay, Ankara demek. Orada okumuştum ben de bi süre.''
''- Ankara'da ya okunur, ya da aşık olunur zaten.''

hangi kitaptı hatırlamıyorum ama içimi sızlatır hep...
Kullanıcı avatarı

#4247476  gönderen drela64
 15.03.2019 - 14:08:09

ayrılmış, sevdiceği Angara da kalmışlara gelsin