Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 25/11/2022 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 108. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına alınacaklardır.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 108. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 25/11/2022 tarihi saat 18:00’e kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 25/11/2022 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.
deniz3 yazdı:
10.11.2022 - 17:25:52
Kura takvimi belli mi? Ne zaman belli olur
27 kasım
standart şaşmaz her 2 ayda bir;
evrak teslim tarihi bitimi 2 gün sonra isim listeleri,kura takvimi
21-22 i gibi münhaller,tercih alınması-bir hafta sonra kura-genelde çarşambaları olur
kura sonrası 10-14 gün sonrası tebligat

108 in kura gününü açıklıyorum; aralık 28 :D
aavsaroglu yazdı:
16.11.2022 - 11:55:31
ben kızım için soruyorum. mazeret eş atamasına girecek . once 108 dhy için kaydolup sonramı mazeret için basvuracak ; yoksa 108 dhy sonrasınada es durumu mazeret ayrı kurası var onumu bekleyecek
Duyurulari takip edin tarihler belli olacak ilk basta es durumu icin belge isteyecekler o kabul veya red olacak dhy kurasinda önce bitmis oluyor yani
aavsaroglu yazdı:
ben kızım için soruyorum. mazeret eş atamasına girecek . once 108 dhy için kaydolup sonramı mazeret için basvuracak ; yoksa 108 dhy sonrasınada es durumu mazeret ayrı kurası var onumu bekleyecek
kizi için soruyormuş gören de kızını ilkokula yazdırmak için okul arayışında sanar 108e kayıt nasıl bir tabir okul kaydı mı sandın bunu,bunun altında ysp zekası yoksa ben de bir şey bilmiyorum
aavsaroglu yazdı:
Yani kızınızın bu yaştan sonra kendi kaydını kendi yapması, bu konularla kendi ilgilenmesi gerek değil mi sayın ilgili ebeveyn? Sizce de ilgili ebeveyn olmayı biraz abartmıyor musunuz? Kimse size söylemedi mi bunu?