Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Üniversitelerde çalışan asistan doktorlar Sağlık Bakanlığı tarafından “Beyaz Reform” adı altında duyurulan Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği’nin dışında bırakıldı. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan asistan doktorlar ile üniversite hastanelerinde çalışan asistan doktorlar arasında ciddi bir gelir farkı oluştu. Yönetmeliğe tepki gösteren asistan doktorlar, “Eşit işe eşit ücret” demek için ülke genelinde 15-16 Eylül’de iş bırakma eylemi yapacak.

"CİDDİ ÜCRET FARKI VAR"

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Asistan Hekim Kolu Üyesi İlyas Kavak, uzun zamandır talepleri için mücadele ettiklerini belirterek “Yönetmelik bize ‘Beyaz Reform’ olarak sunuldu. Ancak yönetmelik uygulanırken üniversite hastaneleri hariç tutuldu. Sadece Sağlık Bakanlığı kadrosundaki hekimleri kapsadı. Üniversite hastanelerinde çalışan hekimler olarak mağdur durumdayız. Çünkü diğer hekimlerle aynı işi yapmamıza rağmen aramızda ciddi bir ücret farkı oluştu” dedi.

Kavak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Sağlık Bakanlığı üniversitedeki hekimlerin Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) bağlı olduğu, bu nedenle düzenlemeyi YÖK’ün yapması gerektiğini söyledi. YÖK bir yönetmelik çıkaracağını söyledi ancak 12 Ağustos’tan bu yana hiçbir düzenleme yapılmadı. Biz sürekli oyalanıyoruz. O yüzden iş bırakma eylemi yapmaya karar verdik. Taleplerimiz karşılanmazsa daha uzun süreli iş bırakma eylemleri yapmayı düşünüyoruz. Bu kabul edilebilir bir şey değil” diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet https://is.gd/qaUMrC
nodust yazdı:
14.09.2022 - 12:06:06
Sbaydı, eahydı, yöktü demeden hangi basamakta olunduğu ile ilgili bencilliğe kapılmadan destek olunmalı.

Ve tek kalem maaş gerekliliğinin dillendirilmesi güzel birşey👏
tek kalem maaş olamaz çünkü Tıp hocasıyla diğer hocaların veya tıptaki asistanlarla diğer bölümlerdeki asistanların maaşı farklı olamaz o yüzden mecbur ek ödeme olarak verilecek
Kullanıcı avatarı
eminberat yazdı:
14.09.2022 - 12:45:57
nodust yazdı:
Sbaydı, eahydı, yöktü demeden hangi basamakta olunduğu ile ilgili bencilliğe kapılmadan destek olunmalı.

tek kalem maaş olamaz çünkü Tıp hocasıyla diğer hocaların veya tıptaki asistanlarla diğer bölümlerdeki asistanların maaşı farklı olamaz o yüzden mecbur ek ödeme olarak verilecek
Beynim eror verdi…Söylediğiniz cidden tutarlı değil tek kalem olamaz diyorsunuz sonra da ek ödeme olarak verilecek diyorsunuz…Tek kalem maaş çıkış yoludur.Mağduriyetler ek ödeme ile oluyor.
The_Lilith yazdı:
14.09.2022 - 12:51:09
eminberat yazdı:
nodust yazdı:

Beynim eror verdi…Söylediğiniz cidden tutarlı değil tek kalem olamaz diyorsunuz sonra da ek ödeme olarak verilecek diyorsunuz…Tek kalem maaş çıkış yoludur.Mağduriyetler ek ödeme ile oluyor.
error verecek bir şey yok çok basit mantık eahlarda olan yönetmeliğin üniversitelere aynen geldiğini varsayalım asistan 15 bin maaş üstüne 7 bin temel ek ödeme teşviki saymıyorum 22 bin maaş oldu eğer bunu ek ödeme değil direk maaş olarak verirsen o zaman mesela inşaat fakültesindeki araştırma görevlisine de 22 bin lira maaş verilmesi lazım basit mantık aynısı hocalar içinde geçerli tıptaki profun maaşı 40 bin olup edebiyat fakültesindeki profun maaşı 30bin olamaz
Kullanıcı avatarı
eminberat yazdı:
14.09.2022 - 13:12:03
The_Lilith yazdı:
14.09.2022 - 12:51:09
eminberat yazdı:

error verecek bir şey yok çok basit mantık eahlarda olan yönetmeliğin üniversitelere aynen geldiğini varsayalım asistan 15 bin maaş üstüne 7 bin temel ek ödeme teşviki saymıyorum 22 bin maaş oldu eğer bunu ek ödeme değil direk maaş olarak verirsen o zaman mesela inşaat fakültesindeki araştırma görevlisine de 22 bin lira maaş verilmesi lazım basit mantık aynısı hocalar içinde geçerli tıptaki profun maaşı 40 bin olup edebiyat fakültesindeki profun maaşı 30bin olamaz
Sizin söylediğiniz düşünceyi anladım güzel fakat sistem bu şekilde değil…
The_Lilith yazdı:
14.09.2022 - 13:53:40
Hayal aleminden çıkmak lazım
Varsayımlarla ilerleyemeyiz maalesef
Çok üzgünüm
hayal alemi filan değil gerçeklerden bahsediyorum tıptaki asistana tek kalemde 30 bin verirsen o zaman edebiyat inşaat buralardaki araştırma görevlilerene de verilmesi lazım da sen yine anlamayacaksın anlayan anlar artık boşver sen zorlama
Kullanıcı avatarı
eminberat yazdı:
14.09.2022 - 13:56:08
The_Lilith yazdı:
14.09.2022 - 13:53:40
Hayal aleminden çıkmak lazım
Varsayımlarla ilerleyemeyiz maalesef
Çok üzgünüm
hayal alemi filan değil gerçeklerden bahsediyorum tıptaki asistana tek kalemde 30 bin verirsen o zaman edebiyat inşaat buralardaki araştırma görevlilerene de verilmesi lazım da sen yine anlamayacaksın anlayan anlar artık boşver sen zorlama
Tamam
Kullanıcı avatarı
Yök asistanları eşşk gibi çalışıyor
Nasıl vicdan var sizde?
Adamlar 36 saat çalışıyor . Sen adamın 30.saatinde hangi zihinsel aktivitesinin olduğunu düşünüyorsun?.Adam subkortikal gidiyor.
Yök başkanı Sırbistan’da …
Yönetmelik ortada varmış gibi ben de bu duruma gıcık kapıyorum😠