Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
"En yaygın ve kaliteli sağlık hizmetini sunuyoruz"

Türkiye'nin son 20 yılında gerçekleştirdiği kalkınma devriminin en iftihar verici sonuçlarından birinin de sağlıkta yaşandığını dile getiren Erdoğan, "Vatandaşlarımızın hemen tamamını kapsayan genel sağlık sigortası sistemimizin dünyada eşi benzeri yoktur. Ülkemizin en ücra köşelerine kadar yayılan tam teşekküllü hastanelerimiz ve herkesin erişimine açık teşhis, tedavi, ilaç temini mekanizmalarımızla vatandaşlarımıza en yaygın ve kaliteli sağlık hizmetini sunuyoruz." diye konuştu.

Şehir hastanelerinin, salgın döneminde önemi daha iyi anlaşılan ve bu sistemi bir adım daha öteye taşıyan benzersiz bir yenilik olduğunu söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son dönemde sağlık çalışanlarımızın özellikle de doktorlarımızın özlük haklarıyla ilgili tartışmalar sağlıktaki bu güzel tabloyu gölgelemeye başlamıştı. Bunun üzerine 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarımıza tüm sorunlarını çözme sözü verdik. Sağlık çalışanlarımızın sabit ek ödemelerini merkezi yönetim bütçesine alarak bu konuda yaşanan karmaşayı ve memnuniyetsizliği ortadan kaldırdık. Mahsuplaşmanın uygulamada ortadan kalkmasıyla hizmet veren her sağlık çalışanı ek ödeme alma imkanına kavuşmuştur. Aile hekimlerimizin özlük haklarında da benzer bir düzenlemeye gittik. Emeklilerine de yansıyacak şekilde özlük haklarında yaptığımız iyileştirmelerin sağlık çalışanlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını görmekten mutluluk duyuyoruz." dedi.

Aynı düzenlemeyi üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına da teşmil ettiklerini dile getiren Erdoğan, "Böylece Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerinde çalışanlar doktorlarımız arasında ortaya çıkan farkı kapatmış oluyoruz. Sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için hayata geçirdiğimiz beyaz reformun meyvelerini 6 bin hekimimizin kamuya dönmek için müracaatıyla almaya başladık. Amacımız 85 milyonun tamamına en iyi sağlık hizmetlerini vermek ve bunu yapan sağlık çalışanlarımızın huzur içinde görevlerini yerine getirmelerini temin etmektir." dedi.

Kaynak: AA https://is.gd/8dZqm7
'6 bin hekimimizin kamuya dönmek için müracaatıyla almaya başladık' götürdüklerinizi say bakan,bu müracaat verine inanan kimse yok dün 1 bugün iki maşallah kamuya dönüşler başlamış ama eseriniz olan giden doktorları halk daha çok bilmek istiyor,sonuçta 2017 de yetki vermişler sizlere eserinizi gösterin halka 2023 te tüm bu tabloya rağmen adaylığını tekrar koyacak kadar yürek yemiş olan ben değilim sonuçta
İnsanlar maaş derdinden artık mesleklerinden, bilimden, huzurdan, hobiden uzaklaşıp gittiler. 10 başlığın 8'i maaş, teşvik, ek ödeme. Ameliyathanede bile insanlar ev araba alıp satma derdinde, herkesin telefonunda bir borsa programı, elini yıkar yıkamaz banka hesabına. Herkes herkesin her ay banka hesabına giren parayı bilecek kadar iğrenç. Bunu yapanın suçu yok, bu bir sonuç. Sebep verenlerin Allah bin belasını versin. Bu bataklıkta daha çoook çırpınacağız biz böyle