Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resim

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde, 'maske' takması için kendisini uyaran Dr. Fatıma Bostan'a saldıran ve gözaltına alınan Vedat O., işlemlerinin ardından sevk adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, Çocuk Acil Servisinde görevli Doktor Fatıma Bostan, iddiaya göre, çocuğunu muayeneye getiren Vedat O.'yu maske takması yönünde uyardı.

Vedat O., maske takmayı reddederek, doktordan çocuğunun tedavisini yapılmasını istedi. Doktor Bostan’ın bir kez daha uyarması üzerine sesini yükselten Vedat O.'yu hastane güvenliği sakinleştirmeye çalışırken, durum polis ekiplerine bildirildi. Doktora saldırmaya çalışan öfkeli baba, "Benim çocuğuma bakacaksın" diyerek Dr. Fatıma Bostan'ı tehdit etti. Diğer doktorlar ve hastane güvenliği tarafından odadan çıkarılan Vedat O., güçlükle sakinleştirildi.

Dr. Fatıma Bostan saldırgandan şikayetçi olurken, Vedat O., polis ekiplerince gözaltına alındı. Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Vedat O., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Vedat O., 'Görevli memura hakaret' suçlamasıyla çıkartıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA https://is.gd/0mV5cG
Ya arkadaş bu konu hakkında gereken yapılsın artık doktorun nerdeyse kütüğüne kadar vereceksiniz ama hasta ismini sansürleyeceksiniz. Bu iş gerçekten sıkıntılı bir hal almaya başladı. Bence ismi gecen doktorlar bu konuda kişisel bilgiler kanunu kapsamında dava açmalı bu şekilde isim veren haber organlarına.
Kullanıcı avatarı
drcoupe yazdı:
05.08.2022 - 13:32:13
Ya arkadaş bu konu hakkında gereken yapılsın artık doktorun nerdeyse kütüğüne kadar vereceksiniz ama hasta ismini sansürleyeceksiniz. Bu iş gerçekten sıkıntılı bir hal almaya başladı. Bence ismi gecen doktorlar bu konuda kişisel bilgiler kanunu kapsamında dava açmalı bu şekilde isim veren haber organlarına.
Doğru bir tespit.
Bir de hastane güvenliği maske takmayan ve olay cıkaran yani kurallara uymayıp kural hatırlatıldığı için direnen kişiliği "sakinleştirmeye çalışmış". Hastane güvenliği bunu yapan. Kapıdan maske takmayan insanı sokmaması gerekirken. Başından beri risk oranı yüksek olan yerlerde dolayısıyla zaten sağlık kurumlarında maske zorunluluğu kalkmadı! Maske taksa takmasa bu kişi doktora ne aslında? Kendi covid olup ya da taşıyıp ölebilme ihtimaline veya çevresindekileri ölümüne sebep olabilme ihtimaline kaşı yapılan durumun karşılığı bu malesef.

Kişisel veri güvenliği sağlık çalışanına, doktora da uygulanmalı bu arada evet. kime onay, izin verilmiş hekimler diye doktorx ıvır zıvır birsürü site var şecereye kadar neredeyse çıkıyor. bunlar verileri kimden satın almış acaba diye düşündürüyor.
burada 4 poliklinik var ve şu içeride olan güvenliğin dış kapıda açılıp kapanan kapının önünde durup maskesiz olduğu için bu adam b. tusunu içeri almaması gerekir fotodaki gereksiz detay . o görevini yapsa dr hanım bununla muhatap olmayacak görevini yapmayanların çilesini çekmeye devam
Kullanıcı avatarı
Öncelikle yaşanan olaydan tabip arkadaşımız etkilenmiş, olmaması gereken bir durum. Geçmiş olsun.

Lakin maske takması için uyarı yapmak hekimin vazifesi midir? Düzeltiyorum "sadece" hekimin vazifesi midir? Maske takmamak gerçekten bir yasak ise ve böyle bir maske takma kuralı varsa; uygulayıcısı, takipçisi kimdir? Ceza durumu nedir? Hastenede mesai saatlerinde 5 defa bu konuyu temenni niyetinde anons geçince üzerinden sorumluluğu attığını düşünenler tarafından yönetiliyoruz. Bunun uygulayıcısı ve takipçileri sorumsuzluk yemini etmiş gibi odalarında keyif yaparken tabip arkadaşımızın bu yaklaşımını doğru bulmuyorum. Bu yöneticiler için ortaya düşmeye ve kendini yıpratmaya değmez.

Özverili ve görev bilincine sahip bir devlet memurunun; saldırıya uğramasını kınıyorum

Kamu görevlisine saldıran şahsı da kitabına uydurarak serbest bırakan hakimlere de o adalet gün gelip, size de lazım olacak diyorum. Saygılarımla. Men dakka dukka.
.
Kullanıcı avatarı
francesco22 yazdı:
08.08.2022 - 18:33:18
Tiplerine bakarsanız malum ırk olduğunu görürsünüz, sonrada bana ırkçı demeye gelebilirsiniz.
Videoyu izledim öndeki kırmızlı dalyrk doktora saldırıyor yeşilli dediğin herhalde onu kast ediyorsun ki eğer kırmızılının gtnden ırkını çıkarmışsın olayı ayırıyor adamın saldırmasını engelliyor. Memleketin heryerinde her ırktan doktora saldırı var.
https://www.sondakika.com/haber/haber-b ... -15138435/