Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik yeni bir yönetmelik hazırladıklarını açıkladı. Bakanlık sağlıkçıların ek ödemelerine yönelik hayata geçirilen kanunun ardından yönelik çalışmalarını tamamladı. Taslak çalışma maliye bakanlığına sunuldu. Şimdi gözler yönetmeliğin devreye gireceği 15 Ağustos’a çevrildi.

Hekimlerin ve sağlık personelinin beklediği yeni düzenleme için düğmeye basıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik yeni bir yönetmelik hazırladıklarını açıkladı.

Bakan açıklamasında, "Adaleti temin etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak, ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar daha kolay çözülecek" dedi.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik düzenlemeler çok yönlü hayata geçirildi. 23 Haziran'da yürürlüğe giren yasayla, çalışan ve emekli hekimlerin mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapıldı. Bu kapsamda sağlık personelinin ek ödemeleri artırıldı. Hekim dışı personelin döner sermayeden aldığı pay yükseltildi. Doktor ve diş hekimlerinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden karşılanması sağlandı.

Bakanlık şimdi ek ödeme ile ilgili yapılan yasal düzenlemeye bağlı yönetmelik hazırlığında. Hazırlanan yönetmeliğin yayınlanarak 15 ağustosta devreye girmesi bekleniyor. Bu konuda da bakanlık tarafından sunulan taslak maliye bakanlığına gönderildi. O çalışmada, sağlık çalışanlarına taban ödeme getirilmesi öngörülüyor. Maliye Bakanlığı’nda da çalışmanın tamamlanmasının ardından yönetmeliğin kısa süre içinde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: CNNTÜRK https://is.gd/w2OHxL
duzenlemenim amaci: Bu kapsamda sağlık personelinin ek ödemeleri artırıldı. Hekim dışı personelin döner sermayeden aldığı pay yükseltildi.-bunun doktorlar haric gonderisinin farkli bor versiyonu,hadi bu sahis bu sekilde davransin da isin en kotu yani ysp nin bu kadar duzenleme,maas arttirimi,doktordan al bunlara ver politikalari yuzunden kendilerini bir halt sanmalari,isiz gezen meslektaslari asgari ucret alirken asgari ucreti begenmemeleri,kotu gunler bitti simdi daha kotuleri basliyor
Solak_Doktor yazdı:
03.08.2022 - 10:01:26
15 Ağustos’ta devreye girecek maaşlara 15 Eylülde yansıyacak, sabredin 15 Eylül’ü bekleyin, en kötü olursa ekime o da olmazsa neyse neyse
15 agustosta devreye girecek diyorsa 15 agustosta uygulanacak diyor, olursa ekime gibi degil bence :D
caquash yazdı:
03.08.2022 - 15:43:01
tuskurusu yazdı:
03.08.2022 - 13:28:09
caquash yazdı:
03.08.2022 - 13:18:13
Şu taslağı bizde görsek artık
https://www.drtus.com/forum/viewtopic.php?f=74&t=177757
O taslak buysa eğer vay halimize ben hiçbir şey göremedim.
bu başka bir şey alakası yok
Kronik Tusiyer yazdı:
03.08.2022 - 17:26:45
15 ağustosta gelecek cüzi miktarda sadaka parası ekim-kasım gibi kuşa dönecek çünkü dolar 22-24 olacak. Yoksulluk sınırında yaşamaya devamke 😉
düz memura oransal olarak atılan her temel ücret farkini cebimize koyup hak aramaya devam etmeliyiz. Bugün taban performans adı altında da olsa alınan miktar , yarın temel net maaş miktari taleplerimizde elimizi güçlendirecektir. Muhalefet ister populistlik adına deyin ister hakkaniyet deyin bizlerin yanında yer aldi , bu onlara olasi iktidarda baski yaratacak zaten. Bugün özlüklerini örnek gösterdiğimiz hakim/savcilar yillar boyu adim adim bu noktaya geldi , biri çıkar meslek yasası getirir her şeyi yasal zeminde düzeltir ve kısa zamanda da pratige dökülür belki ama bu düşük ihtimal , bir günde her şey düzelmeyecek.