Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İstifa eden doçent: Hayati tehlikem devam ediyor

Bir hasta yakınının CİMER'e yazdığı şikayet dilekçesinde şiddet ve tehdit içerikli ifadeler kullandığı gerekçesiyle öldürülme endişesi taşıdığını belirterek Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki (AFSÜ) görevinden istifa eden hematoloji hekimi Doç. Dr. Mehmet Özen, "Konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, hayati tehlikemi artırıyor" dedi.

AFSÜ'de ve Afyonkarahisar'da tek hematoloji hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Özen, bir hasta yakınının randevu alamadığı gerekçesiyle CİMER'de yazdığı dilekçede, bölümdeki sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve tehdit içeren ifadeler kullandığını gerekçe göstererek, dün görevinden istifa etti. 'Öldürülme endişesi taşıyorum' diyerek istifa eden Doç. Dr. Özen, bu konunun gündemde kalmasının hayati tehlikesini devam ettirdiğini söyledi.

'Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz'

Konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Doç. Dr. Özen, "Çünkü bunu söyleyen kişi daha dışarıda. Yani 10 gündür de işlem yapılmadı. Bu konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, hayati tehlikemi artırıyor. O yüzden konu kapansın istiyorum. Rektörlükle, dekanlıkla buradaki diğer hocalarımla herhangi bir sıkıntım yok. Herhangi bir baskı olmadı, sadece bunu söylemek istedim.

Ben sosyal medya hesaplarımı kapatmak zorunda kaldım. Ancak herhangi bir mobbing falan yok. Burada gayet rahat çalıştık arkadaşlarla. Ben 2006 yılında ABD'den teklif aldım gitmedim. 2013'te İngiltere'den teklif aldım gitmedim. Eğer izin verirlerse Türkiye'de kalmaya çalışacağım. Ama Afyon'da kalmam mümkün değil, başka bir ilde olacağım. Gideceğim yeri de söylemeyeceğim. Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz, en azından başka il benden fayda görür" diye konuştu.

Kaynak: DHA https://is.gd/pdyqRN
Kullanıcı avatarı
tsonichedgehog62 yazdı:
02.08.2022 - 18:50:41
tedi yazdı:
02.08.2022 - 17:33:19
Bir insan niye afyonda üniversitede çalışır? 10-15 liraya hasta bakar? Big mac menü 78tl olmuş. İstifa etmesi lazım bütün uzmanların.
Hocam şöyle düşün, altında çalışan en az 10 asistan var, her türlü kullanmaya müsait. Akşam nöbette bir şey olsa gelmiyorsun.
Hocaların özel farkına baktığımızda sistemlerinden, 100-200 arası diyor, kesinti falan derken 40 50 arası aldıklarını söylüyorlar.
Afyon ucuz yer, her türlü arsası arabası var.
Halkın durumu belli hoca diye yanıp tutuşuyor, hocayı sevince hoca da para para diyip kazanıyor çoğu bölüm için.

Çocuk cerrahisinde asistan yoktu, hocalar icaba geldikleri için istifa edip, sünnet polikliniği açtı...
yok yine açıklamaz, şu anda istediği kadar özel farkla baksın, özel hastane ile üniversite arasında 4-5 kat fark olur bir hematolog için. zaten özel hastanede de hematolog icaba gelmez. ayrıca bazen yardımcı elemanlar, asistanlardan çok daha istekli çalışabilir.

bence afyonlu vs olabilir ya da memur çocuğu travması vardır, dışarıda şirket kurmaktan vs korkuyordur. ya da bilim sevdalısıdır diyecektim afyonda bir gülme geldi.
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
04.08.2022 - 15:06:16
tsonichedgehog62 yazdı:
02.08.2022 - 18:50:41
tedi yazdı:
02.08.2022 - 17:33:19
Bir insan niye afyonda üniversitede çalışır? 10-15 liraya hasta bakar? Big mac menü 78tl olmuş. İstifa etmesi lazım bütün uzmanların.
Hocam şöyle düşün, altında çalışan en az 10 asistan var, her türlü kullanmaya müsait. Akşam nöbette bir şey olsa gelmiyorsun.
Hocaların özel farkına baktığımızda sistemlerinden, 100-200 arası diyor, kesinti falan derken 40 50 arası aldıklarını söylüyorlar.
Afyon ucuz yer, her türlü arsası arabası var.
Halkın durumu belli hoca diye yanıp tutuşuyor, hocayı sevince hoca da para para diyip kazanıyor çoğu bölüm için.

Çocuk cerrahisinde asistan yoktu, hocalar icaba geldikleri için istifa edip, sünnet polikliniği açtı...
yok yine açıklamaz, şu anda istediği kadar özel farkla baksın, özel hastane ile üniversite arasında 4-5 kat fark olur bir hematolog için. zaten özel hastanede de hematolog icaba gelmez. ayrıca bazen yardımcı elemanlar, asistanlardan çok daha istekli çalışabilir.

bence afyonlu vs olabilir ya da memur çocuğu travması vardır, dışarıda şirket kurmaktan vs korkuyordur. ya da bilim sevdalısıdır diyecektim afyonda bir gülme geldi.
Hocam vizyonsuzluk da diyebiliriz biraz
Afyonlu hoca da çok, asistanlıktan uzman olup hocalığa geçen dr çok.

Bahsettiğim hematolog için değildi ama genel hocalar içindi.
Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz demek ne demek. Direkt hocaya değil eleştirim belki böyle bir açıklama yapmak zorunda hissetmiştir bilemem yalnız biz olmazsak annene babana bakan olmaz, biz ölürsek kimse varlığımızdan yararlanamaz demek kaçıncı seviye kölelik bu nasıl sinmişlik! Bu olay Uganda cumhuriyeti'nde olsaydı marsellus reis'in de dediği gibi adamın mabadında ortaçağı yaşatırlardı.hocanın da yolu açık olsun.