Doktorca Haberin Adresi...
drmhakan yazdı:
02.08.2022 - 21:06:49
Anladığım kadarıyla mevcut mecburi sözleşmeli kadroluların devam edecek ama Yeni mecburi hizmete başlayacak olanlara sözleşme imzalanmayacak değil mi ?
İmzalanmayacak diye kesin bir kural yok. Ancak öncelik mecburisi bitenlerde olduğu için, mecburisi devam edenlere kadro kalır mı? Biraz zor gibi. Acilde filan belki olur da az uzmanlı ilçelerde özellikle mecburisi devam eden uzmana zor
15 agustosta ....Yeni sabit uzman hekime 6800 tl(enflasyona odaklı ve artan) ve uzerine puan bazli belkide il içi brans bazlı (yeni yükseltilen tavana göre performans odemesi)....(yüzde 60 maliyeden yuzde 40 il hastane gelirinden)....4924 icin de il kadroları belli oluyor....
105.dhy ile atanan arkadaşlara artık dhy Li hekimlerin sözleşme yapamayacağı söyleniyor ve henüz sözleşme imzalayan olmadı. Bilgisi olan var mı? Aynı yerde çalışıp aynı işi yapıp yarısı kadar maaşa çalışmak hem de mecburi hizmet yapmak ne kadar doğru acaba
Kullanıcı avatarı
drmhakan yazdı:
04.08.2022 - 10:39:32
105.dhy ile atanan arkadaşlara artık dhy Li hekimlerin sözleşme yapamayacağı söyleniyor ve henüz sözleşme imzalayan olmadı. Bilgisi olan var mı? Aynı yerde çalışıp aynı işi yapıp yarısı kadar maaşa çalışmak hem de mecburi hizmet yapmak ne kadar doğru acaba
çakılı adam da "dhy li zaten mecburi burada, bitirince basıp gidecek, aynı işi yapıyoruz benim 2 katım alıyor." diyordu.
drmhakan yazdı:
Sözleşmeli hekim kadrosunun artırılması kararlaştırıldıktan sonra -haziran gibiydi sanırım- sözleşmeye geçişler durduruldu zaten. Şu an başvurup geçemedim olayı ona bağlı.
Sözleşme ile ilgili maddedeki değişiklik de çok açık, aynı birimde DHY'si biten doktor varsa, sözleşme söz konusu olduğunda öncelik onda. O sözleşmeye geçer, hala da boş kadro kalırsa DHY'li o zaman geçebilir.
Devlet diyor ki zaten 500-600 gün bünyemde çalışacak adama ben niye para vereyim? Asıl özele geçme şansı olan adama veririm ki geçmesin
grandekinoks yazdı:
04.08.2022 - 10:49:14
drmhakan yazdı:
Sözleşmeli hekim kadrosunun artırılması kararlaştırıldıktan sonra -haziran gibiydi sanırım- sözleşmeye geçişler durduruldu zaten. Şu an başvurup geçemedim olayı ona bağlı.
Sözleşme ile ilgili maddedeki değişiklik de çok açık, aynı birimde DHY'si biten doktor varsa, sözleşme söz konusu olduğunda öncelik onda. O sözleşmeye geçer, hala da boş kadro kalırsa DHY'li o zaman geçebilir.
Devlet diyor ki zaten 500-600 gün bünyemde çalışacak adama ben niye para vereyim? Asıl özele geçme şansı olan adama veririm ki geçmesin
Peki bu durumlar ne zaman netleşir tahmininiz var mı ? Bulunduğumuz yerde kaç 4924 kadrosu var nasıl öğrenebiliriz ? Bu sözleşme kadroları hastane hastane branş branş mı veriliyor yoksa il sağlık müdürlüğüne toplam kontenjan verilip onlar tarafından mı dağıtılması sağlanıyor
Sozlesme ankara istanbul gibi 1. Bölge illere de mi gelecek ? Şimdi ben doğuda sozlesmeli uzman olarak çalışıyorum ancak merkez bir ile geçmek istesem ne olacak istifa etsem 4 yıl cezası varmış. Doğudan gelen adam sozlesmesiz ama zaten merkezde olan adam sozlesmeli olacak. Kurum içi atamaya katılım hakkı da vermeleri gerek bence.