Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde uygulamaya konulan "Kapı Güvenlik Sistemleri" ile "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi.

Resim

Koca, sosyal medya hesabından, güvenlik sistemlerinin hastanelerde uygulamaya alındığı görüntüleri paylaştı.

Güvenlik görevlilerinin başında bulunduğu Kapı Güvenlik Sistemleri'nin sağlık çalışanları adına halk tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Koca, "Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz. Bir değişim de hizmet alırken ki davranışta olmalı. Daha fazla anlayış da bir katkı." ifadelerini kullandı.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZİN başında bulunduğu Kapı Güvenlik Sistemleri, sağlık çalışanları adına halkımızca memnuniyetle karşılanıyor. Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz.
Bir değişim de hizmet alırkenki davranışta olmalı. Daha fazla anlayış da bir katkı. pic.twitter.com/5RZzhcqzqp
— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) July 16, 2022

Koca, ayrıca "DoktorumaSaygı" etiketiyle paylaştığı mesajlarında, "Bu doktorlar, balkonlara çıkıp alkışladığımız doktorlardır. Türkiye, bizden de bir doktor çıksın diyen ailelerin ülkesidir." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: AA https://tinyurl.com/2548m977
Kullanıcı avatarı
Özellikle ilk zamanlar olayı hastane polisi ile sıkı tutarlarsa fayda sağlanabilir. Negatif pompalamak istemem ama psikopatlar hastaneye öyle suç aletleri ile göstere göstere girmeye alıştı ki güvenlik filan baş edemez bunlarla, etmez de zaten. İşi baştan sıkı tutup kural kabullendirilmezse olacak olan şudur: Güvenlik silahı fark eder, hocam napacaz şimdi silahı emanet alma yetkim yok hasta da acil der yollar içeri ya da yazık kaç ay sonra randevu almış der misal. Baktı adam kendisine sıkıntı çıkaracak ben mi uğraşacam der topu yine bize atar. Eski hastanemde mesai harici hastane polisi olmuyordu, bir gece acilde bi hasta yakını belinde colt, bir içeri bir dışarı girip çıkıyor acile. Gittim güvenliğe bu hasta yakınını dışarı alalım pandemide zaten yasak var biliyorsunuz dedim, güvenliğin tanıdığıymış o da gitmiş adama söylemiş adam dışarı çıkacağına yanıma geldi ve " hocam kusura bakmayın, çıkıyorum dışarı" dedi. Buradan pay biçin.
Sadece cihazı koymakla bırakmazlarsa iyi adım tabii.
Kullanıcı avatarı
the_dr yazdı:
17.07.2022 - 22:46:41
Bir hastanenin ana kapısı dışında en az 5 farklı girişi daha vardır. Silah sokmak isteyen her türlü sokar. Şiddeti falan zaten önleyecek bir önlem değil. Dostlar alışverişte görsün.
Avm lerin her kapısına istisnasız kpyabiliyorlar, hastanelere niye konamasın, vallahi insanı delirtmekten başka bir işe yaramıyor bu bakanlık
Kullanıcı avatarı
tintin yazdı:
18.07.2022 - 11:54:46
the_dr yazdı:
17.07.2022 - 22:46:41
Bir hastanenin ana kapısı dışında en az 5 farklı girişi daha vardır. Silah sokmak isteyen her türlü sokar. Şiddeti falan zaten önleyecek bir önlem değil. Dostlar alışverişte görsün.
Avm lerin her kapısına istisnasız kpyabiliyorlar, hastanelere niye konamasın, vallahi insanı delirtmekten başka bir işe yaramıyor bu bakanlık
konabilir ama konmayacak , biraz gaz alma gibi geldi bana.

üniversitelerde akademik personel girişi var , öğrenci girişi var , kafeden hastaneye giriş var , morgtan var. var da var.

hepsinde bu işin sorunsuz gitmesi tr deki rambo/tiki güvenlikler ve efsane yöneticilerle ütopik.
Kullanıcı avatarı
Drmerry yazdı:
29.07.2022 - 11:09:22
Bu olay ne oldu bu arada? Kendi kurumunda aksiyon alınan bir meslektaşımız var mı hiç?
Büyük bir hastanede çalıştığım için biz de X-ray hali hazırda vardı. Ancak ASM'leri nasıl koruyacaklar? Tüm ASM lere de mi güvenlik görevlisi ve x-ray koyacaklar?