Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Alkışlı protestoda bulunan 85 hastane personelinin ifadesleri alınmaya başladı. Doktor açığa alındı!

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde apandist ameliyatı olan ve taburcu edilirken, Dr. Tahir Tarımer'a şiddet uygula iddiasıyla hastane personeli tarafından alkışlarla protesto edilen Uzman Çavuş Ali Aladağlı'nın izlenen kamera kayıtları son suçsuz olduğu tespit edildi Açığa alınan Aladağlı görevine dönerken, darp iddiasında bulunan Dr. Tarımer açığa alındı. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 1 müfettiş ise alkışlı protestoda bulunan 85 hastane personelinin ifadesini almaya başladı.

Yatağan Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş Ali Aladağlı, 14 Mart'ta, saat 23.00 sıralarında rahatsızlanınca ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki müdahalenin ardından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Aladağlı, kendisini muayene etmek isteyen acil serviste görevli Dr. Tahir Tarımer ile tartıştı. Olaya hastanenin güvenlik görevlileri müdahale etti. Dr. Tarımer, tartışmada Aladağlı tarafından darbedildiğini ileri sürdü. Vücudunda kızarıklık oluştuğunu ve gözlüğünün kırıldığını öne süren Tarımer, darp raporu alıp Aladağlı'dan şikayetçi oldu. Aynı şekilde darp raporu alan Ali Aladağlı, daha sonra apandist teşhisi konularak ameliyat edildi.

"SİNİRLENEREK İTİP, BOĞAZIMI SIKTI" İDDİASI

Doktor Tarımer, polisteki ifadesinde olay anını şöyle anlattı: "Hasta, apandisit şüphesiyle Yatağan Devlet Hastanesi'nden sevk edildi. Ultrason çektirmek istediğini söyledi. Kendisine kan tahlili ve diğer tetkiklerin yapılmadan mümkün olmadığını anlattım. Evrakını alarak acil servisten ayrılmak istedi. Arkasından gidip, çıkış yapmasına izin vermedim. Sinirlenerek beni itip, boğazımı sıktı."

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki apandisit ameliyatının ardından genel cerrahi servisinden taburcu edilen Uzman Çavuş Ali Aladağlı, sağlık çalışanlarının, "Sen şiddet, darbettin, hakaret ettin. Biz seni tedavi ettik, taburcu ediyoruz" sloganları arasında alkışla protesto edildi. Ekip aracına bindirilen Aladağlı, ifadesi için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'ne götürüldü.

Resim

"İFTİRAYA UĞRADIM" DEYİP, ŞİKAYETÇİ OLDU

Gözaltına alınan Uzman Çavuş Ali Aladağlı, polis merkezinde yeniden rahatsızlandı. İfadesi alınamayan Aladağlı, apandisit operasyonu olduğu bölgede şiddetli ağrı şikayetiyle polis ekiplerince Menteşe Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanedeki tedavisinin ardından tekrar taburcu edilen Aladağlı, yeniden Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'ne götürüldü. İfadesinde Aladağlı, burada asıl mağdurun kendisi olduğunu belirtip, "Sağlık çalışanına hakaret etmedim, fiziki müdahalede bulunmadım. Kamuoyunda haksız bir şekilde linç edildim ve iftiraya uğradım. Bu nedenle doktordan şikayetçiyim" dedi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aladağlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca, tedbiren açığa alınan Aladağlı hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Resim

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinde, saldırıya uğradığını ileri süren Doktor Tarımer'in, evrakını masadaki görevlilerden alıp ayrılmak isteyen Uzman Çavuş Aladağlı'nın peşinden gidip ittiği, bu sırada da kayıp düşmesi yer aldı. Görüntülerin ardından hastane yönetimi Dr. Tarımer hakkında idari soruşturma başlattı.

Resim

UZMAN ÇAVUŞ GÖREVİNE İADE EDİLDİ

Görüntülerin ortaya çıkmasıyla Uzman Çavuş Aladağlı, Dr. Tarımer hakkında kendisine iftira attığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tedbiren açığa alınan Aladağlı ise görevine iade edildi.

İDARİ SORUŞTURMA

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nin, olayla ilgili idari soruşturması tamamlandı. Başhekim Doç. Dr. Turhan Togan'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında hastanedeki güvenlik kamerası görüntüleri izlendi, alkışlı protesto gösterisine katılanlar belirlendi. İlk olarak protesto gösterisine doktorların da arasında yer aldığı 25 kişinin katıldığı belirlendi. Genişletilen soruşturma kapsamında sayı 85'e ulaştı. Sağlık Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 1 müfettiş, protesto gösterisine katılanların ifadelerini almaya başladı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen olayla ilgili iddianamenin tamamlanma aşamasında olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA - https://is.gd/FsQTsn
doktoraykırı yazdı:
15.06.2022 - 14:26:00
Bu doktor musveddesi hakliyken haksiz duruma dusurdu bizi... ceza almasini diliyorum
Evet bir doktor haklıyken haksız duruma düşürüldü. Ve bir doktor forumunda görevi başında darp edilen doktora müsvedde diyorsunuz
Kullanıcı avatarı
sez_maz yazdı:
15.06.2022 - 15:09:34
doktoraykırı yazdı:
Bu doktor musveddesi hakliyken haksiz duruma dusurdu bizi... ceza almasini diliyorum
Evet bir doktor haklıyken haksız duruma düşürüldü. Ve bir doktor forumunda görevi başında darp edilen doktora müsvedde diyorsunuz
Bir doktor forumda haklı olsun ya da olmasın meslektaşına "doktor müsvettesi" demek çok yanlış. Ancak anladığım kadarı ile darp durumu yok. :roll:
bu forumun aklı selim insanlara göre olmadığını anladım. mutsuz doktorların buluşma noktası burası.
biraz hayattan zevk alıyorsanız burayı kullanmayın arkadaşlar. burda barınamazsınız.

digoxin yanlış doz verilip ölen hastanın ailesine Allah belalarını versin diyen ve 5 like alabilen, polislik çok kolay canım ne var? anca yat diye başka meslekleri küçümseyip kendilerine aynı muamele yapıldığında çıldıran bir doktor grubunun mekanı burası.

tus dereceleri apış arasına mantar kremi yazacak, çok yazık diyip milletin tercihine bok atan, stajyer doktoru azarlayan asistanın yeri burası.

Dahiliye mi, göğüs mü yazayım, hangisi bana daha uygun diye soran intörne ikisini de yazarsan fakir olacaksın, farketmez yazıp çok büyük bir halt başardığını sananların forumu burası.

hekim meslektaşına ana avrat küfreden hekimlerin yeri burası.

son olarak başlığa gelirsek hatalı bir hekimi savunucam diye ölüp bitenlerin yeri burası. bu arkadaş haklı falan değil. tartışmanın hararetiyle hasta arkasını dönünce arkasından koşup elinden kağıdı almaya çalışacak kadar hırsına yenik düşmüş birisi. bi de bu adamı ama o kağıt hastanede kalmak zorundaaa diye savundular. hay Allahım. yalana bak.

körler sağırlar birbirini ağırlar. biraz hayattan zevk alan bir doktorun burada takılmayacağını anladım.
Kullanıcı avatarı
doktoraykırı yazdı:
Doktor haksız olabilir, hata da yapmış olabilir lakin meslektaşına kullandığın bu dili ve hitabı kabul etmiyorum. Meslektaşına ve onun mesleğine bugün laf edersen yarın sen de hastalarından gerekli saygıyı göremeyebilirsin. Hayatta ne ekersen onu biçersin unutma dostum.
bejonss yazdı:
15.06.2022 - 15:57:02
bu forumun aklı selim insanlara göre olmadığını anladım. mutsuz doktorların buluşma noktası burası.
biraz hayattan zevk alıyorsanız burayı kullanmayın arkadaşlar. burda barınamazsınız.

digoxin yanlış doz verilip ölen hastanın ailesine Allah belalarını versin diyen ve 5 like alabilen, polislik çok kolay canım ne var? anca yat diye başka meslekleri küçümseyip kendilerine aynı muamele yapıldığında çıldıran bir doktor grubunun mekanı burası.

tus dereceleri apış arasına mantar kremi yazacak, çok yazık diyip milletin tercihine bok atan, stajyer doktoru azarlayan asistanın yeri burası.

Dahiliye mi, göğüs mü yazayım, hangisi bana daha uygun diye soran intörne ikisini de yazarsan fakir olacaksın, farketmez yazıp çok büyük bir halt başardığını sananların forumu burası.

son olarak başlığa gelirsek hatalı bir hekimi savunucam diye ölüp bitenlerin yeri burası. bu arkadaş haklı falan değil. tartışmanın hararetiyle hasta arkasını dönünce arkasından koşup elinden kağıdı almaya çalışacak kadar hırsına yenik düşmüş birisi. bi de bu adamı ama o kağıt hastanede kalmak zorundaaa diye savundular. hay Allahım. yalana bak.

körler sağırlar birbirini ağırlar. biraz hayattan zevk alan bir doktorun burada takılmayacağını anladım.
Tıp dışı zayıf bir karakter olduğun o kadar belli ki yazık üzüldüm sana. Ha tekrar soyliyim evet polislerin %90ı gününü yatarak geçiriyor. Burası herkese acık forum yazilanları beğenmiyorsan ağlayarak günlüğüne yazabilirsin :D :D
nickbulamadımki yazdı:
15.06.2022 - 18:31:42
bejonss yazdı:

Tıp dışı zayıf bir karakter olduğun o kadar belli ki yazık üzüldüm sana. Ha tekrar soyliyim evet polislerin %90ı gününü yatarak geçiriyor. Burası herkese acık forum yazilanları beğenmiyorsan ağlayarak günlüğüne yazabilirsin :D :D
Adam gayet güzel yazmış, sen ise adama zayıf karakterli diyerek hakaret etmişsin.
Kullanıcı avatarı
Olayın soruşturması yapılıyormuş zaten ........... ama uzman çavuşlar ve ailelerinde (herkes aynı olmasa da) anlam veremediğim bir özgüven patlaması yaşanmaya başladı son zamanlarda.. daha birkaç saat önce uzman çavuş eşi odama gelip , kayıtlı hastam olmadıgı halde pat diye uzman çavuş eşi askeri kartını önüme yapıştırıp bana 4 gün rapor lazım, diğer kartı da göstereyim mi dedi :)) dedi. :)) Ya sabır çekip mümkün oldugunca uygun bir dilde vermedim tabi.. Bu sadece birkaç saat önce bile başıma gelen bir durum. Her gün önümüze ilaç atıp yaz! diyen mi , sen! kan iste herbişeyimi diyen mi ,sokaktan geçerken rapor isteyen mi , işbaşı kağıdı isteyip mesai saati aile hekiminde 3 saat usulsüz bir şekilde kaldıgına dair belge vermemiz mi. neler neler.. ki 1.basamakta bu yaşananlar. Allah hastanedeki arkadaşlarımıza daha çok sabır versin.. Ülkede sağlık sisteminin ne hale geldiği açık. Allah bize sabır , güç kuvvet versin
nickbulamadımki yazdı:
15.06.2022 - 18:31:42
bejonss yazdı:

dediklerimi doğruladığınız için teşekkürler.
tıp dışı değilim.
mantıklı argümanlara karşındakinin karakterine laf eden birinin karakteri dahi yoktur bence.
Kullanıcı avatarı
bejonss yazdı:

Yanlışı savunmak bütün camiaya zarar vermek demek o konuda haklısın
Kullanıcı avatarı
pragmatizm yazdı:
15.06.2022 - 18:52:41
Olayın soruşturması yapılıyormuş zaten ........... ama uzman çavuşlar ve ailelerinde (herkes aynı olmasa da) anlam veremediğim bir özgüven patlaması yaşanmaya başladı son zamanlarda.. daha birkaç saat önce uzman çavuş eşi odama gelip , kayıtlı hastam olmadıgı halde pat diye uzman çavuş eşi askeri kartını önüme yapıştırıp bana 4 gün rapor lazım, diğer kartı da göstereyim mi dedi :)) dedi. :)) Ya sabır çekip mümkün oldugunca uygun bir dilde vermedim tabi.. Bu sadece birkaç saat önce bile başıma gelen bir durum. Her gün önümüze ilaç atıp yaz! diyen mi , sen! kan iste herbişeyimi diyen mi ,sokaktan geçerken rapor isteyen mi , işbaşı kağıdı isteyip mesai saati aile hekiminde 3 saat usulsüz bir şekilde kaldıgına dair belge vermemiz mi. neler neler.. ki 1.basamakta bu yaşananlar. Allah hastanedeki arkadaşlarımıza daha çok sabır versin.. Ülkede sağlık sisteminin ne hale geldiği açık. Allah bize sabır , güç kuvvet versin
Anlattıklarını hayretler içinde okudum böyle densiz ve hadsizlerle muhatap olman üzücü.
Anlattıkların hiç iyi bir yere doğru gitmediğimizi gösteriyor çünkü itibar bir kez kaybedildi mi kolay kolay geri gelmiyor öncelikle fakültelerdeki tıp öğrencisi kardeşlerimizden başladı bu küçümseme ve itibarsızlaştırma sonra sırasıyla intörn, asistan, uzman hekimler yakında hocalara da gelecek sıra. Çünkü sen meslektaşını küçük düşürür arkasından olur olmadık laflar edersen gün gelir senin hocalığının da bir kıymeti kalmaz.
Öğrenci, intörn, asistan, hocaların eskiden var olan abi kardeş ilişkisi de yozlaştı maalesef periferde her yere tıp fakültesi açıp insanlık olarak bomboş adamları hoca yaparsan, sadece akademik ünvan elde edip özele geçip para kazanma amacında olanları üniversitelere doldurursan gün gelir asistanına eşek gibi muamele eder, intörnleri kendi özel işleri için kullanır, cerrahi olarak kimseye birşey öğretmez ki özele geçtiğinde kendine rakip olmasın diye.
Böyle böyle yavaş yavaş Türk Tıbbı bitirilecek, değersizleştirilecek.
Genç kardeşlerime tavsiyem "insanca" uzmanlık eğitimi alacağınız yerleri tercih ediniz 3-5 kuruşun hesabını yapmayınız veya üniversitenin marka adına bakarak tercih vermeyiniz.
Hocaların altında ezilip özgüvensiz bir kişiliğe sahip uzman olacağınıza yurtdışında özgüveni yeterli tıp dışı da olsa bir meslek icra etmeniz sizin için evladır.