Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası alınan kararları duyurdu. Tüm memurları ilgilendiren 3600 ek göstergede detayları açıklayan Erdoğan, "Kamu görevlimizin tamamı yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak, tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, asırlık yolu 20 yılda kat etti. Büyük demokrasi ve kalkınma hamlesi sayesinde kendi hedeflerini, vizyonu belirleyip uygulayacağı bir iklime kavuştu. Türkiye artık siyasi ve güvenlik önceliklerini bizzat kendisi tayin eden, uygulayabilen bağımsız bir ülkedir. Türkiye kendi ekonomik, sosyal programlarını hayata geçirebilen güçlü bir ülkedir. Medeniyet ve tarihini, birikimlerini farkına varmış bir ülkedir. Bu özgüven ve kararlılık duygusudur" dedi.

“Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız”

Dün açıkladığı Toprak Mahsulleri Ofisi buğday ve arpa alım fiyatlarının çiftçilere verilen desteğin bir işareti olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek göstergenin detaylarına ilişkin, şunları kaydetti: “Aynı şekilde detaylarını sizlerle paylaşacağım memurlarımızın tamamına teşmil ettiğimiz ek gösterge artışı ile çalışanı ve emeklisi ile tüm kamu görevlilerine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Yılbaşında ise tüm çalışanların durumlarını ekonomide gelinen noktaya uygun şekilde gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek destek miktarların güncelleyerek hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz. Çalışmaları birlikte yürüttüğümüz Hazine Maliye Bakanımız ve ekonomi yönetimimle beraber programımızı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Sel önünden kütük kapma peşindeki fırsatçıların takdirini ise milletimize bırakıyoruz. Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesi ile ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak safhaya getirdik. Bilindiği gibi bu konu ilk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize, polislerimize, sağlık çalışanlarımıza ve din görevlilerimize ek göstergelerini 3600 ‘e çıkarma sözü vermiştik. Ancak, sadece bu kesimler için yapılacak bir ek gösterge artışının memurlarımız arasında adaletsizliğe yol açacağını ve hiyerarşik dengeyi bozacağını gördük. Bunun için şartlarımızı zorlama pahasına kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık. Yardımcı hizmetler sınıfındakiler dahil ülkemizdeki 5. 3 milyon kamu görevlimizin tamamı önümüzdeki yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır. Düzenlemenin hayata geçmesiyle birlikte birinci dereceye gelmiş olma şartıyla söz verdiğimiz tüm meslek guruplarındaki hak sahipleri hemen 3600 ek göstergeye yükseltilecektir. Bunun yanında genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3600’den 4400’e şube müdürü ve ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin ek göstergeleri de 2200’den 3000’e çıkartılacaktır. Ek gösterge düzenlemesi memurlarımızın mevcut maaşlarda küçük de olsa bir artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor. Somut örnek verecek olursak ek göstergesi 3600 ‘e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan bir memurun emekli aylığı bin 234 ile bin 291 lira arasında, emekli ikramiyesi ise 44 bin 500 lira ile 50 bin 150 lira arasında artacaktır.

Mevcut maaşlara göre hesaplanan bu tutarlar düzenlemenin yürürlüğe gireceği yıl başındaki rakamlara göre çok daha yüksek seviyelerde gerçekleşecektir. Yapılan artışlar elbette halen emekli olan kamu görevlileri maaşlarına da yansıtılacaktır. Ayrıca mülki idare amirleri başta olmak üzere yaptıkları işle özlük hakları arasındaki makas açılan kamu görevlileri ile iyileştirici bir düzenlemeyi de bu çerçevede gerçekleştireceğiz. Ek gösterge düzenlemesinin memurlarımıza, ülkemize, ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: https://is.gd/Cbtotb
Kullanıcı avatarı
Ara ek göstergeler mi olacak? (4200 gibi) Sağlık çalışanlarını nasıl etkileyecek? (Şuanda 1.dereceden bir hekimin ek göstergesi 3600, güncelleme ile 4200 ya da 4400 olacak)

1-2 içinde taslak belirginleşecektir.

Ancak Ek göstergenin "maaşlardan çok emekli ikramiyeleri ve emekli aylıklarını etkilediğinin altını çizmek isterim. Mayıs ayında "söz verilen" doktorlar için çıkarılması beklenen düzenlemenin çıkmamasının nedenini de sanırım anlamış olduk. Tüm memurlar ne aldıysa biz de o kadar aldık. İnşallah yanılıyorumdur. Sağlık Bakanı KOCA bir açıklama yapacaktır diye umuyorum.
Bir yemek parası kadar artış sağlayacak heralde, o da 2023ten itibaren ve her gün zam gelen ülkeye bunu müjde olarak açıklıyorlar..Ayrıca 2008 öncesi emekliye etkileyecek muhtemelen bu da 50 lira falan.. Hoş totalde asgari ücret versin yine sesini çıkaramayacak buna da şükür diyecek ya da korkacak o kadar çok meslektaşmz var ki maalesef, bunaldım bunaldık
mayıs ayı enflasyonu yüzde 3 çıktı. heralde haziranda da eksi 5 çıkar. yani memura zam vermemek için bu kadar da takla atılmaz ki kardeşim. 3600 gösterge felan filan diye oyalayıp duruyorlar. millet isyan etmeden ocak ayına ulaşırsa 3600 e kavuşacakmış o da emekliye yansıyor. emekli olana kadar nasıl yaşayacak diye soran yok... rezalet ...
Kullanıcı avatarı
caquash yazdı:
07.06.2022 - 10:33:06
Doktora yok heycanlanmayın, liste verildi tek tek hekimin adı yok.
Tüm devlet memurlarına. Doktorlar da dahil. 600 puan ek gösterge zammı. Ama doktorlara özel bir güncelleme yok. Sayın Bakanımız buna bir açıklama getirecektir diye düşünüyorum. Yoksa gr(ö)v döneminden hiç bir şey elde etmemiş olacağız. :roll:
Kullanıcı avatarı
Bakanımız, Cumhurbaşkanının dünkü Ek gösterge ile ilgili yaptığı konuşmadan sonra aşağıdaki gibi bir beyanat vermiş.

"Özlük hakları noktasında sözleşmeli, kadrolu dahil olmak üzere birçok düzenleme yapılacak. Özlük haklarıyla ilgili konunun bu hafta komisyona gelmesi kuvvetle muhtemel."