Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resim

Siirt'in Kurtalan ilçesinde Devlet Hastanesi'nde görevli Doktor Vedat Oran, vücudunun bütün röntgenini çekmediği gerekçesiyle hastası M.T. tarafından darbedildi. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonra sonrası gözaltına alınan M.T. yüzde 67 zihinsel engelli raporu olduğu gerekçesiyle adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Olay, dün gece Kurtalan Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Halsizlik şikayetiyle hastaneye gelen M.T., Dr. Vedat Oran tarafından muayene edildi. Muayene sonrası hastanın rutin kan tahlilleri yapılarak, röntgeni çekildi.

İşlemlerinin ardından Dr. Vedat Oran'ın yanına gelen M.T., iddiaya göre, 'Senden tüm vücut röntgenini istedim, neden çekmedin? diyerek tartışmaya başladı. Dr. Oran da bunun mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine M.T., doktoru darbetmeye başladı. Meslektaşlarının ve güvenlik görevlilerinin odaya girmesiyle Dr. Oran, saldırgan M.T.'nin şiddetinden kurtarıldı.

Saldırı nedeniyle beyaz kod verildi. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, Dr. Vedat Oran'ın da şikayetçi olması üzerine M.T. gözaltına alındı. M.T., yüzde 67 zihinsel engelli raporu olduğu gerekçesiyle bu sabah işlemlerinin ardından adli kontrol şartı konularak serbest bırakıldı.

Kaynak: https://is.gd/MQW7eN
Kullanıcı avatarı
Geçmiş olsun doktor beye.
Vali Bey meslektaşımızın ziyaretine gidip içişleri bakanlığının bilgilendirildiğini ve adalet bakanının konuyu yakından takip ettiğini söylüyor. Çoğu yerde bu olay acilin normaliymiş gibi davranılırdı zaten zanlının zihinsel engeli varmış der geçmiş olsun bile demezlerdi.
Doktor bey aşiret çocuğu gibi nüfuzlu biri değilse idari amirleri tebrik ediyorum, iyi durmuşlar doktorlarının arkasında.
Kullanıcı avatarı
furion07 yazdı:
06.06.2022 - 17:17:31
Peki doktora saldıran popülasyonun retrospektif zeka taraması yapılsa sonuç ne çıkar acaba?
Ülkenin genel iq ortalaması bir ara 85 civarında filan diye tahmin ediliyordu. Ortalama en iyi ihtimalle donuk zekaydı oradan pay biçin.
Oturup süpersimetri konuşmayacağız nasolsa bazal bi insanlık seviyesinde olsalar yeterdi ama bizim toplum kişilik bozukluklarıyla övünmeyi sevdiği için iyi insana denk gelmek normal/+üstü zekada insana denk gelmekten bile daha zor şu an.
En son Drmerry tarafından 06.06.2022 - 20:30:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.