Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Mayıs ayının son gününde gözler Meclis’te

 #4635844  gönderen tuskurusu
 31.05.2022 - 15:08:52
Mayıs ayının son gününde, hekimlere yapılması beklenen mali düzenlemelerin Meclis gündemine gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Meclis gündeminde bugün görüşülecek konular arasında hekimlerle alakalı herhangi bir konunun yer almadığı görüldü.

Resim

Bugün mayıs ayının son günü olması nedeniyle gözler Meclis’te. Hekimler sözlerin tutulup, mayıs ayında Meclis’e geleceği defalarca tekrarlanan mali iyileştirmelerden haber gelmesini beklerken bugün görüşülecek konular arasında hekim maaşlarının Meclis gündeminde yer almadığı görüldü.

Mayıs ayının ilk gününde, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, aralık ayında duyurulan maddi iyileştirmelerin mayıs ayı içerisinde gerçekleştirileceğini açıklamış, yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulmadan iyileştirme yapılması konusunda mutabık kılındığını ve yasal düzenlemeyle yapılması gereken kısmın da mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceğini ifade etmişti.

Elitaş, açıklamasından tam 4 gün sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hekimlere yapılacak iyileştirmeler hakkında detay vermiş ve yasal düzenlemeyi mayıs ayı içerisinde TBMM’ye getirmeyi planladıklarını yinelemişti.
"Bakan Koca: Sabırlı olalım"

Son olarak geçtiğimiz günlerde TBMM’de açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sayın Grup Başkanvekilimiz açıklamasıyla, mayısta Meclis gündemine geleceğini ifade etmişlerdi. Dolayısıyla bu ay geleceğini düşünüyoruz. Meclis'in iradesinde olduğunu ve yakın zamanda geleceğini tahmin ediyorum. “ sözlerini kullanmıştı.
Sağlık Bakanı: Özlük hakları ile ilgili çalışma bu ay TBMM'ye gelecek

Koca, Aralık ayında yapılması planlanan ancak 5 aydır herhangi bir gelişme yaşanmayan mali iyileştirmeler hakkında “Tedirgin olmaya gerek yok. Biraz sabırlı olalım, bu çok uzun sürmeyecek. Temmuzdan önce çözülecek. Bazı arkadaşlar temmuz zammı ile geçiştirileceği yaklaşımı içindeler. Böyle bir durum olmayacağını grup başkanvekilimiz de mayısta geleceğini ifade etti.” demişti.
Meclis gündeminde 'hekim' yok

Haftalık çalışmasına bugün başlayacak TBMM Genel Kurulda, İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edileceği belirtilirken hekimlerle alakalı herhangi bir konu olmadığı dikkat çekti. Maaş iyileştirmeleri konusunun bu ay Meclis'e geleceği defalarca tekrarlanmasına rağmen gündemde yer almaması hekimlerinin maaş konusundaki umutlu bekleyişlerini bir kez daha boşa çıkardı.

Kaynak: https://medimagazin.com.tr/guncel/mayis ... ste-100776
Kullanıcı avatarı
"Bekleyen derviş sonunda buradına erermiş" mi dememiz gerekiyor bilemedim ki?

Gelme ihtimali olan değişikliklerin "tüm kamu hekimlerini" kapsamadığı için komisyonda beklediği dedikokosunu aldım. Hayırlısı.
Kullanıcı avatarı

Re: Mayıs ayının son gününde gözler Meclis’te

 #4635851  gönderen aoera
 31.05.2022 - 15:37:03
Nasil kafalar bunlar? Tum kamu hekimlerini kapsamamasi ne demek? Hekim hekimdir. Once bi hepsi insani kosullara gelsin sonra varsin riskli ve yogun bolumlere ekleme yapilsin. Resmen alay ediyorlar
Kullanıcı avatarı
Ya demiyim demiyim diyorum da ev hanımlarının kadın günleri bile daha programlı düzenleniyor, aylar evvelden tarih belirliyorlar. Falcı kehaneti gözler gibi 3 vakte kadar diye haber bekliyoruz resmi kurumlardan.

Re: Mayıs ayının son gününde gözler Meclis’te

 #4635895  gönderen Loda2
 31.05.2022 - 18:48:04
Yalan söylemeye o kadar alışmışlar ki yüzleri kızarmıyor yüzleri. Ulan biraz adam olun da bi bok yok size deyin biz de siktir olup gidelim kendi bokunuzda boğulun.
Sağlık komisyonundan gelmiyor kanun,Aralık ta bile iptal edilen ve tüm kamu hekimlerini ilgilendirmedigi için iptal edilen kanunda sağlık komisyonuna gelmemişti,cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde kanun tekliflerini grup başkan vekilleri verir,bakanlıklar vermez,Mayıs ayı içerisinde gelecek sözü birilerini sıkıştırmak için kullanılmıştır bence,6 ,7 Şi gibi gelir
Üzülüyor muyum hayır. Doktor milletine her şey müstahak gerçekten. Bunları başkası yapmıyor. Siz kendinize zorla yaptırıyorsunuz. Devlette uzman olarak çalışan bazı uzman arkadaşlarla konusuyorum arada hala bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasındalar. Yarın o yılan içinden geçecek haberi yok.
prolene35 yazdı:
31.05.2022 - 19:02:55
Sağlık komisyonundan gelmiyor kanun,Aralık ta bile iptal edilen ve tüm kamu hekimlerini ilgilendirmedigi için iptal edilen kanunda sağlık komisyonuna gelmemişti,cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde kanun tekliflerini grup başkan vekilleri verir,bakanlıklar vermez,Mayıs ayı içerisinde gelecek sözü birilerini sıkıştırmak için kullanılmıştır bence,6 ,7 Şi gibi gelir
aya otoban yapıcaz desek inanacak milyonlarca seçmenimiz var derken seni kastetmişler galiba