Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Adana’da bir aile sağlığı merkezinde görevli doktor hastalarıyla merkezde ilişkiye girdiği öne sürülerek valilik tarafından açığa alındı.

Resim

Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Levent Mahallesi Aile Sağlık Merkezi'ne gelen bazı hastalar Dr. İ.H.S. (53) tarafından elle ve sözle taciz edildiklerini hemşire ve diğer doktorlara anlattı. Bunun üzerine hemşire ve doktorlar İ.H.S. ile görüşüp uyardı. Ancak buna rağmen İ.H.S.’nin sözle ve elle tacize devam ettiği hatta 4 hastası ile aile sağlığı merkezinde cinsel ilişkiye girdiği öne sürüldü.

Doktor ve hemşireler bu durumdan şüphelenerek doktorun ilişkiye girdiği öne sürülen bir hasta geldiğinde takip edip suçüstü yaptıkları iddia edildi. Bu olaydan sonra hemşire ve doktorlar mesai arkadaşlarından şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine Adana Valiliği doktoru açığa aldı. Doktorun eşi de bu olayların gün yüzüne çıkması üzerine eşine boşanma davası açtı. Doktorun muayene sırasında cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen kadının da doktorla birlikte olduğunu doğruladığı iddia edildi.


Doktorla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: https://www.medimagazin.com.tr/guncel/g ... 00492.html
Bu 4 rakamını nasıl tespit etmişler acaba ? Yoksa "suç üstü" anında odada 5 kişi mi vardi.Suc üstü nasıl yapıldı ? Saçma sapan durumlar.Sorusturma devam ederken ASM adı ve ismin baş harfleri verilerek ifşa da edildi.İspat edilirse sosyal,ailevi yikimla beraber memuriyetten çıkarmaya kadar gider olay.İnsallah böyle akıl almaz bir yanlışa düşmemiştir.
Kullanıcı avatarı
Görev esnasında cinsel ilişkide bulunmak ayrı bir suç ama taciz kelimesinde bir hata var sanırım. Hastalar ‘elle taciz eden’ doktora gitmeye devam ettiğine göre ortada rıza dahilinde bir durum var gibi duruyor
Olayı kınıyorum ok ama taciz çok daha çirkin bir suç olduğu için haber yaparken hassasiyet gösterilmeli