Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
dr.haby yazdı:
28.04.2022 - 22:47:03
aile hekimliği ortopedi kardiyoloji gib pek çok branştan(belli yerler hariç) yüksek bu sınavda,bir zamanlar tus birincileri kardiyoloji için yarışırlardı,nereden nereye ?
benim de dikkatimi çekti, 800 e yakın kontenjan olmasına rağmen ahu klasik rahat branşlardan sonra bi sürü bölümü geçmiş
Göz nükleer ve çrs yukselmis gibi görünüyor. Radyoloji kontenjana bağlı tabanı düşmüş ama aynı kurumda tavani da yüksek giriş olmuş, ortalama yerini korumuş gibi. Derma prc yine aynı.
Kontenjan artışı neye yaradı anlayan var mi? Pediatri cerrahi boş kalacaksa ne anladik. Bu yöneticilerin kafası nasıl çalışıyor inanılmaz..
ceditoglu yazdı:
30.04.2022 - 16:56:14
Bu radyolojinin kontenjanını 10-15 kat artırdılar hala yazmış millet. Amaçsız bu tusa girenlerin çoğu. Sizi kimse eğitemez gideceğiniz yerlerde. Yazık vallahi emeklerinize.
radyoloji puanım yetti gireyim o zamana bölümü değildir, girenlerin bir bölümü eğitim eksikliği ve teorik yükün ağırlığı sebebiyle istifa edecektir
aynı yere 10 tane radyoloji kontenjanı açılmış. radyoloji hoca ile birebirde öğrenilecek bir branştır. kbb ler gözler keza öyle.
inşallah istifaya sürüklenmez bu arkadaslarımız. şimdi bile cerrahilerde eğitim için birbirimizi bıçaklayacak haldeyiz bu kontenjanlarla ne olur düşünemiyorum. mobbing yüzünden önümüzdeki süreçte eskinin yüksek puanlı bölümlerinden istifalar olacaktır.
Ne olacaktı krallar,bu çok yanlış bu şekilde eğitim alamam isveç isviçre standartlarında eğitim alamam diyip yazılmayacaktı bu branşlar.Ömrünü hastanede bekçi maaşıyla geçirecek bölümlere girecekti herkes.Ve bu durumu protesto edeceklerdi.Sonra da kontenjanları artıranlar aa ne kadar yanlış yapmışız diyeceklerdi
Cool story...
Solak_Doktor yazdı:
30.04.2022 - 17:10:24
ceditoglu yazdı:
30.04.2022 - 16:56:14
Bu radyolojinin kontenjanını 10-15 kat artırdılar hala yazmış millet. Amaçsız bu tusa girenlerin çoğu. Sizi kimse eğitemez gideceğiniz yerlerde. Yazık vallahi emeklerinize.
radyoloji puanım yetti gireyim o zamana bölümü değildir, girenlerin bir bölümü eğitim eksikliği ve teorik yükün ağırlığı sebebiyle istifa edecektir
Bunlardan biri ben olacam gibi daha başlamadan.Ankara kontenjanlar aşırı yüksek olduğu için perifer de kontenjan düşük bir yerde en azından Prop tutar usg yaparım dediğim için perifer bir yeri yazdım şimdiden pişman oldum bir dahaki tus temel bilim aga