1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Acil Yardım Galiba Kalıcam

#4594572  gönderen ahmetkvrk
 10.01.2022 - 23:07:36
Merhaba. Ben 2.sinif ogrencisiyim. İlk dönem bitti ve sağlık sorunları, psikolojik nedenler dolayısıyla çok kötü bir dönem oldu benim için. Notlarim da rezalet bir şekilde. 1.sinifi 87 ortalama ile bitirmiştim ama bu sene ... İlk sınavım 12, 2.sinavim 35 ve 3.sinavim 40. Önümde 3 sınav daha var ve geçme notu 60. Kurulların %60 i finalin de %40 etkiliyor. Önümdeki kurullar endokrin ve üreme, sindirim ve metabolizma, hastalıkların etkenleri(ilaçlar üzerine ). Sizce sınıfı geçme ihtimalim var mı bu düşük notlarla

Re: Acil Yardım Galiba Kalıcam

#4594578  gönderen sörcın
 10.01.2022 - 23:25:19
en az bir sene kalmayan bana tam bir tıp öğrencisi gibi gelmiyor zaten böyle eksik bir şeyler var gibi cıvık yapış yapış bir şey gibi geliyor. 1 sene + 1 staj şeklinde uzatmak idealdir

#4594590  gönderen ahmetkvrk
 10.01.2022 - 23:51:48
paradoxentman yazdı:
10.01.2022 - 23:30:21
Sağlık sorunlarını atlattiysan ve ilk sene de kopyayla değil kendin çalışarak geçtiysen bu seneyi de gayet geçebilirsin.
Evet sorunlarım bitti ama hala çok stresliyim. Finalden çok yüksek alabileceğimi düşünmüyorum çünkü ilk 3 kurul bilgim zaten 0. Önündeki sınavlardan en az 80 almam lazım ama o da pek kolay değil. Ne yapsam nasıl yapsam gerçekten uyku bile uyuyamıyorum 1 haftadır

#4594591  gönderen tomthejeer
 10.01.2022 - 23:52:55
kesinlikle hala geçme ihtimalin var. çok düşük de değil üstelik.

ama bana soracak olursan, final veya büt tarihi için haziran-temmuz dersek, ortalama 6 ay boyunca çok çok çalışmak yerine bu seneyi gözden çıkar. tam 9 ay kendine vaktin kalır.

tıp f. öğrencileri zor bir öğrencilik dönemi geçirdikleri için, 6 yıl sonunda pek çok sosyal yetenekten, yaşıtlarının tattığı güzelliklerden mahrum kalıyor.

senenin sadece 2 ayı boş oluyor tıp öğrencilerinin. oysa diğer bölümlerde ortalama 4-5 aylık boşluk var ve bu da gençliklerini yaşamalarına yetiyor.

ben senin yerinde olsam bu seneyi salardım. 1 sene erken mezun olmak sana çok bir şey kazandırmayacak. ama bu boş senende üzerine gideceğin belki bir yabancı dil, belki başka bir bilim alanı veya tanışacağın biri hayatını değiştirebilir.

yine de tanımadığın birinin fikirlerinden çok etkilenmemelisin. o yüzden söylediklerimi sadece ufak bir tavsiye olarak al. karar senin.
Kullanıcı avatarı

#4594595  gönderen TusTheWin
 11.01.2022 - 00:02:53
Yapılır full çalış normal alacağın dersler yanında düşük aldığın dersleri de çalış.
Biraz sıkıcı olacak ama sınıfta kalmaktan iyidir.
Gezip tozmayı ertele dersleri hızlı oku sık tekrar et

#4594612  gönderen ahmetkvrk
 11.01.2022 - 00:22:00
tomthejeer yazdı:

ama bana soracak olursan, final veya büt tarihi için haziran-temmuz dersek, ortalama 6 ay boyunca çok çok çalışmak yerine bu seneyi gözden çıkar. tam 9 ay kendine vaktin kalır.

tıp f. öğrencileri zor bir öğrencilik dönemi geçirdikleri için, 6 yıl sonunda pek çok sosyal yetenekten, yaşıtlarının tattığı güzelliklerden mahrum kalıyor.

senenin sadece 2 ayı boş oluyor tıp öğrencilerinin. oysa diğer bölümlerde ortalama 4-5 aylık boşluk var ve bu da gençliklerini yaşamalarına yetiyor.

ben senin yerinde olsam bu seneyi salardım. 1 sene erken mezun olmak sana çok bir şey kazandırmayacak. ama bu boş senende üzerine gideceğin belki bir yabancı dil, belki başka bir bilim alanı veya tanışacağın biri hayatını değiştirebilir.

yine de tanımadığın birinin fikirlerinden çok etkilenmemelisin. o yüzden söylediklerimi sadece ufak bir tavsiye olarak al. karar senin.
Doğru söylüyorsun aslında ama kalma gibi bir lüksüm yok bence. En önemli nedeni ise burs alıyorum onun kesilmemesi lazım, ailevi problemlere kadar yolu var kalmanın. Tabi belki dersin madem bu kadar önemli neden çalışmadın diye ona da hak veririm tabi ki ama çalışmadım maalesef. Artık nasıl toparlarim bilemem

#4594695  gönderen MONTJEU
 11.01.2022 - 12:12:23
ahmetkvrk yazdı:
11.01.2022 - 00:22:00
tomthejeer yazdı:

Doğru söylüyorsun aslında ama kalma gibi bir lüksüm yok bence. En önemli nedeni ise burs alıyorum onun kesilmemesi lazım, ailevi problemlere kadar yolu var kalmanın. Tabi belki dersin madem bu kadar önemli neden çalışmadın diye ona da hak veririm tabi ki ama çalışmadım maalesef. Artık nasıl toparlarim bilemem
hayırlısı kardeş sen yeter ki çalışmaya niyetlen bütte falan kurtarırsın

#4640013  gönderen Eren tunc
 23.06.2022 - 09:02:09
ahmetkvrk yazdı:
Merhaba. Ben 2.sinif ogrencisiyim. İlk dönem bitti ve sağlık sorunları, psikolojik nedenler dolayısıyla çok kötü bir dönem oldu benim için. Notlarim da rezalet bir şekilde. 1.sinifi 87 ortalama ile bitirmiştim ama bu sene ... İlk sınavım 12, 2.sinavim 35 ve 3.sinavim 40. Önümde 3 sınav daha var ve geçme notu 60. Kurulların %60 i finalin de %40 etkiliyor. Önümdeki kurullar endokrin ve üreme, sindirim ve metabolizma, hastalıkların etkenleri(ilaçlar üzerine ). Sizce sınıfı geçme ihtimalim var mı bu düşük notlarla
merhaba bende 2. sınıfım büte kaldım siz ne kaptınız
Kullanıcı avatarı

#4640017  gönderen tuskurusu
 23.06.2022 - 09:14:39
ahmetkvrk yazdı:
Bir abin olarak;

1-Hepimiz bu dönemlerden geçtik. (Ben kendi adıma konuşayım ben geçtim. Büte kaldım, 6 ay okulumu uzattım vs...)
2-Planlı çalılırsan, daha önce burada yazdığım şekilde, geçersin.
3-En kötü seneryoda bile 1 sene kaybetmen çok önemli olmasın. Eksikliklerini iyi belirler güzel bir şekilde diğer senelerde bu açığı kaparsın. :wink:

Hemen ek bilgi: Ben TUS'ni ikinci senemde kazandım. Bir sene kaybettim. Şimdi Yan Dal Uzmanlığı da dahil işimin başındayım. :wink: