Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Siz ne sahtekar, ne yalancısınız. Tabipler Birliği olarak bugüne kadar bir eseriniz var mı? Yok, yapana da hep taş koydunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı, TOKİ 736 Konut, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesinin, Tıp Fakültesinin, Eğitim Fakültesinin ve Sağlık Meslek Yüksekokulunun resmi açılışlarını da bugün gerçekleştiriyoruz. Biz elimiz boş gelmedik. Elimiz dolu dolu geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız tarafından çeşitli ilçelerimizde tamamlanan futbol sahalarını, yurtları, spor salonlarını, gençlik merkezini de buradan hizmete açıyoruz.

"Tabipler Birliği olarak bugüne kadar bir eseriniz var mı?"

Ülkemizde maalesef böyle bir muhalefet böyle bir siyaset anlayışı hala var. Yalansa yalan, dolansa dolan. Hepsi bunlarda. Şimdi bunların bir de Tabipler Birliği var. Ya bunlar ne kadar yalancı ne kadar cambaz ya. Erciyes Üniversitesi, büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor, icat ediyor. Adamlar 'Böyle bir şey yok' diyor. Siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız ya. Madem biliyorsunuz da Tabipler Birliği olarak bugüne kadar bir eseriniz var mı? Yok ama yapana da hep taş koydunuz. Sahtekarlar. Şehir hastanelerini yaptık, eğitim araştırma hastanelerini yaptık. Tarihimizde Bay Kemal'in Savaş Ay'ın programında gösterdiği gibi o rezil hastanelere vatandaşımızı mahkum etmedik. Tabipler Birliği olarak o rezilliklerin olduğu zamanlarda hiç sesiniz çıkmadı. Bu sahtekarlar, bu cambazlar, maalesef hastanelerde rehin alınan vatandaşımın haklarını bir gün savunmadı.
İyi yapmış ellerine sağlık
Turkovac için Vac Vaclayan kurum
Meslektaşlarimiz şiddete uğradığında, zammmimiz eleimizden alindigindan görmezden geliyor, yada gayet yavaştan alıyor.
Umarım alternatif meslek odasının önü açılır, bu TTB için barolar birliğine benzemez gayet yıkıcı olacaktır....
Hekimlerin ttbye bakış açısı bellidir.
Alternatif meslek odasına izin verilsin ttbde yspler ile devam etsin....Temennnim budur.
Gereksizdir, alternatifine yol verilmelidir.
Alternatif barolar Birliği gibi alternatif tabipler Birliği haktır.
BahtsızTusiyer yazdı:
09.01.2022 - 14:49:24
kapat şu kurumu cumhurbaşkanım bizim zamları da unuttunuz herhalde hemşire att doktoru geçti sabite gelen yüzde 20 zamlar ile bizim zamma karşı çıkanda bu sistemi oturtan dinazorlar bu kurumdakiler en yüksek döneri alıp hastanede kendi tekelini oluşturduklarından yenilerinin yararına olan her şey de tekniker,laborantıda işin içine katıp engel oluyorlar yenilerin mesleğe olan heveslerini bitiriyorlar
Eşit maaş ideolojisini benimseyip tvlerde 100 bin alanlar kendi kliniklerini açanlar hastanedeki dönerin hepsini kendine çekenler hepsi bu kurumda kapatılsın direk hemşire ile doktor maaşını hatta att ile doktor maaşını bu dinazorlar eşitledi kendileri prof ünvanı ile 2-3 yerde çalışıyor
TTB lafını duydukça midem bulanıyor. Doktorlara yapılan tüm haksızlıkların arkasında onların siyasi bir parti gibi davranması var. Tabip lafını kullanıp en çok tabiplere zarar verenler onlar. Ya sanane siyasetten bizi niye savunmuyorsun hiçmi bir hekimin ysp liden az kazanması zorunuza gitmiyor.