Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Gaziantep’te randevu vermediği hastanın ağabeyinin mermerli saldırısına uğrayan doktor, ölümden döndü. Mermer parçasıyla kafasına defalarca vurulan doktor, “İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur” dedi.

Resim

Sağlıkçılara yönelik saldırılar son bulmazken bir saldırı haberi de Gaziantep’in İslahiye ilçesinden geldi. İslahiye Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan Sadık Oluk, bir hasta yakınının mermerli saldırısına uğradı. Hastanede korku dolu anlar yaşayan Doktor Oluk’un kafasına defalarca mermer parçasıyla vuruldu. Öldüresiye darbelerin hedefi olan talihsiz doktorun kafasına 8 dikiş atıldı. Hasta yakınının dehşet saçtığı o anları İhlas Haber Ajansı’na (İHA) anlatan Doktor Sadık Oluk, “İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur” dedi.

Doktorun kafasına mermerle defalarca vurdu

Dün sabah saatlerinde hastaneye gelen Nalan Y. ile randevu verme nedeniyle tartışan Oluk, hastayı kendisinin muayene edemeyeceğini söyleyerek diğer doktorlara yönlendirdi. Hastanın hakarette bulunması üzerine doktor, beyaz kod vererek güvenlikleri çağırdı. Hasta Nalan Y., tehditler savurarak hastaneden çıkarıldı. Birkaç saat sonra hastaneye gelen Nalan Y.’nin ağabeyi Erkan Y., kız kardeşine hakaret edildiğini iddia ederek eline aldığı mermer parçasıyla doktora saldırdı. Talihsiz doktor, başına aldığı darbelerden dolayı kanlar içinde yere yığılırken araya sağlıkçılar ile diğer hasta yakınları girdi.

“Hastanın ağabeyi, ‘Kardeşime hakaret etmişsin’ diyerek saldırdı"

Dün sabah saatlerinde polikliniğe girdiği esnada bir kadının yanına gelip randevu istediğini aktaran Oluk, randevusuz hastaya bakılmadığını söyledi. İlçe şartlarında günde yaklaşık 80 hastayı muayene ettiğini ifade eden Oluk, “O gün sağlık kuruluna da bakacağım için hastayı diğer iki doktora yönlendirdim. O doktorların boş olduğunu söyledim. Bunun üzerine hasta bana hakaretler savurmaya başladı. Ben de o kişi hakkında beyaz kod verdim. Polisler gelip o kadını karakola götürdü. Aradan bir süre geçtikten sonra bu kişinin abisi olduğunu daha sonradan öğrendiğim biri geldi. Bana ‘Benim kız kardeşime hakaret etmişsin’ dedi. Ben de hiçbir şekilde hakaret etmediğimi, sadece o gün için randevu veremeyeceğimi söyledim. O esnada bana saldırmaya başladı” ifadelerini kullandı.

“Başıma defalarca öldüresiye vurdu"

Hastanın ağabeyinin durduk yere masanın üzerindeki mermer parçasını alarak kendisine saldırdığını sözlerine ekleyen Oluk, “Mermer parçasını alıp başıma defalarca öldüresiye vurdu. Kafama 8 dikiş atıldı. İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur. Şu an için ben kişiden ve kız kardeşinden şikayetçi oldum. Kaymakamlıktan koruma talep ettim. Çünkü beni tehdit ettiler. Bana ilçenin önde gelen ailelerinden olduğunu söyledi. Yetkililerden destek bekliyorum. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

Saldırıya ilişkin soruşturma başlatan polis ekipleri, doktoru yaralayan Erkan Y.’yi gözaltına aldı. Saldırgan emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.
İha
francesco22 yazdı:
07.01.2022 - 17:43:02
Ruhsatlı silahim var yanıma alıyorum artık, size de tavsiye ederim. Fobus sp11 asla sekmez, kitlemez, tutukluk yapmaz , gtüne güvenen gelsin saldırsin nefsi müdafaa cezası da olmaz. Böyle saçmalıklarla uğraşmak istemezdim ama beni mecbur ettiniz.
Emin misin hocam nefsi müdafaa deyip ceza vermeyeceklerine. Bu saldıranlar adam akıllı ceza almıyor ama biz karşılık olarak bırak vurmayı,bunları dövsek ceza alırız gibi geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
Uzman olup özele geçme imkanı olduğu halde geçmeyen ve bunu "Parası olmayan, durumu kötü olan insanlara da hizmet etmek istiyorum, para önemli değil maneviyat önemli" gibi sebeplere bağlayan bütün doktorları *** olarak görüyorum. Bu kadar sık sağlıkta şiddet olayı olurken hala bu halka hizmet etmenin doğru olduğunu düşünüyorsanız devam edin kendinizi süründürün.
Bu söylediklerim bu habere özel değildir.
TTB
Denilen
Oluşumdan kurtulmadan haklarımızı savunmamız zor ve bir arpa boyu yol almayacağız
Bizim
1) çalışma güvenliğini
2) çalışma şartlarını
Mahkemeye taşıyıp AİHM e kadar gidecek bir meslek odasına ihtiyacımız var.
Şiddet ayrı üzücü
Ama meslektasimin sahipsiz olduğunu bilmem daha üzücü.
TTB hukuk yolunu dahi kullanmiyor, peşine düşmüyor çünkü onlar için bile nitelikli azinligin önemi yok ,tribünlere oynamak şirin görünmek tutumundalar
Kullanıcı avatarı
emre510 yazdı:
07.01.2022 - 18:17:28
Uzman olup özele geçme imkanı olduğu halde geçmeyen ve bunu "Parası olmayan, durumu kötü olan insanlara da hizmet etmek istiyorum, para önemli değil maneviyat önemli" gibi sebeplere bağlayan bütün doktorları *** olarak görüyorum. Bu kadar sık sağlıkta şiddet olayı olurken hala bu halka hizmet etmenin doğru olduğunu düşünüyorsanız devam edin kendinizi süründürün.
Bu söylediklerim bu habere özel değildir.
Bos boş konuşma
Bu ülkede dhy denilen bir olay var
Meslektaşımıza geçmiş olsun .
Bu yaratıkların acil dışında herhangi bir ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanamaması lazım ceza olarak . Ama bizde ancak laf var icraat yok .
Mesela benim çalıştığım yerde hekime ana avrat söven saldıran bir tip olduğunda, yvşak hastane yöneticileri tamam doktor bey sizinle sorun yaşadıysa yan poliklinikteki arkadaşa yönlendiriyoruz diyor . Çözüme gel hastaneden kovulması gereken adamın işi halledilmiş oluyor üstüne. Ben kendi adıma aynı hastaneden bir arkadaşıma saldırmış sövmüş hastaya bakmıyorum , ben o doktoru çok severim sana objektif davranamam git başka hastaneye diye sallıyorum .
Bu sistemsel ahmaklık , yöneticilerdeki karaktersiz ve popülist yaklaşım değişmedikçe bunların sonu gelmez. Bir de dövelim, sıkalım diyen arkadaşlar görüyorum . Yav kardeşim isterse doktor john wick olsun şartlar eşit değil. Bir tarafta işe yaramaz , kaybedecek şeyi az, hapse girse üzülmek bir yana çıktğında ortamda daha rahat racon kesebileceği için sevinen magandalar, diğer tarafta trafik davası yüzünden güvenlik soruşturması 3 ay geç biten doktorlar var .
Hakimlerin de hekimlere yaklaşımı zaten belli . kendi beyaz kod davam daha 6 ay önce sonuçlandı , bana tekme tokat saldıran hasta yakınına o arbedede refleks olarak bir iki tane vurmuşum , gitmiş bir de utanmadan darp raporu almış maganda herif , hakim bana hasta yakınına niye vurdun diyor . Sabıkalı maganda bir tip ile doktoru bir tutup, çıkışta buluşup kavga etmişiz muamelesi yapan mahkemeler var ne anlatıyorsunuz siz . Bakan son birkaç ay artık medya önünde kınadı falan da yeni yeni adam gibi cezalar vermeye başladılar . Ne kadar sürer o da şüpheli .
Bu zihniyet değişmedikçe bu iş çözülmez , Başımızdakiler oy kaygısı uğruna toplumdaki cahillerin egosunu eğitimli adamları ezdirerek okşama işini acilen bırakmalı. Biliyorum bu kesimi eğitmek ya da adam gibi bir yaşam standardı sunmaktansa, eğitimli kesimi ezebilecekleri bir ortam yaratıp kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak daha kolay bir yol gibi geliyor size . Yalnız bu kafayla ülkede eğitimli adam bırakmayacaksınız.
En büyük zenginliğimiz sağlık görevlisi dövebilmek diyen yaşam formlarına hizmet vermek zorunda kalan tüm hekim arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum.