Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, yerli korona virüs aşısı Turkovac aşısına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiklerini söyleyerek, aşıyı son 5 gün içerisinde bin 200 vatandaşın yaptırdığını belirtti.

Merkezi Hekim Randevu Sistesi (MHRS) üzerinden randevu oluşturamayan vatandaşlara ayaktan başvuru ile aşı yapabildiklerini söyleyen Ayşin Kılınç Toker, “Turkovac aşılamasının aktif bir şekilde başlangıcının bugün 5. günündeyiz. Zaten ilk aşılamayı Perşembe günü hep birlikte yapmıştık Kayseri Şehir Hastanesi’nde. İlgi çok fazla özellikle Kayseri’de Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği aşı olması sebebi ile vatandaşlarımızdan zaten aktif kullanıma geçildiğinde aşılanmak isteyeceklerini sürekli bizlere söylüyorlardı.

Şu anda da son 5 günlük Kayseri Şehir Hastanesi’nde yapılan aşılamanın özellikle Biontech ile kıyasladığımızda yarıya yakını Turkovac sayısına ulaştı. Aşılamamızın büyük bir kısmı Turkovac talebi ile gidiyor. MHRS’den şu anda randevu almakta sıkıntı yaşayan kişilere dahi biz ayakta başvurularında da bu aşıyı yapıyoruz. Özellikle buradan vatandaşlara da bunu iletebiliriz. Randevu alamadıkları takdirde dahi hastanemizin aşılama birimine gelerek aşılarını olabilirler" dedi.

Toker, ne kadar çok aşı yapılırsa o kadar fazla aşı üzerinde söz hakkı sahibi olacaklarını da belirterek, "5 günlük süreçte yaklaşık bin 200’e yakın Turkovac aşılaması gerçekleştirdik. Aslında kendi ülkemizin geliştirdiği, Erciyes Üniversitesi’nin oluşturduğu bu aşının tüm dünya genelinde kabul görmesi ve aktif şekilde kullanımının söz konusu olması adına ne kadar çok vatandaşımıza bu aşımızı yapabilirsek, ilerleyen dönemde o kadar aşı üzerinde söz sahibi oluruz” ifadelerini kullandı.
İha
okunmus helal asimiz raflarda yerini almistir milletimizden vurulmalarini bekliyoruz benim aziz milletim bu asiyi vurulacak cennette gidecektir,belki simdi aclik cekiyorsun bir domates yerine artik domates yemiyorsun ama helal asimiz ve gecmedigin koprulerle kalkiniyoruz da kalkiniyoruz,ihracati arttiralim gelsin ecnebjsi arabi ulkeyi somursun de somursun onlara esek gibi kulluk et diye paramizi hic ettik ama sonunda cennetliksin,amen
İçinde grafen içeren mRNA aşılarına tercih edilebilir.Grafen ile ilgili paylaşım yapmıştım.

https://www.researchgate.net/publicatio ... 9_VACCINES
Vücuda aldığının grafen kadar sorun alıyorsunuz.
İlginç bir bilgi paylaşayım .Koluna kaşık yapışan hastam (videosu mevcut-doktor grubunda paylaşmak zorunda kaldım)2 kuzeniyle birlikte aşı olmuş.İlginç bir şekilde kuzenlerinde kol ağrısı ya da aşıdan sonra halsizlik,kas sinir parastezisi,paralizisi olmamış.
Almeria Üniversitesi nin Kasım 2021 de yapılan mRNA aşılarındaki grafen taramasında da dikkatli bakılırsa her mRNA aşısı eşit miktarda grafen içermiyor.mRNA aşıları 1 flakonu 6 kişiye pay ederken ,payınıza ne kadar grafen aldığınız değişebiliyor.Aşı örneklerinin optik mikroskop incelemesinde aynı marka olmasına rağmen aşılardaki grafen miktarındaki farklılık gözleniyor.Her biyontech den sonra herkesde ağır yan etkiler olmaması bu nedenledir.
Ancak ,yoğun miktarda grafen aldıysanız vücudunuza kaşık yapışmakla birlikte Nöroloji ve psikiyatriden çıkamayabilirsiniz.
En son humerus4 tarafından 06.01.2022 - 13:36:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
sinovac (çinovac) ---> kopyala yapıştır ---> turkovac (isim konusunda bile kopyala-yapıştır yapmışlar, yaratıcı bir şey bulamamışlar :) )

şunu bile yapabilir bunlar, elde kalan yapılmayan sinovacların etiketlerini turkovacla değiştirip, millete turkovac diye sinovac çakarlar, şaşırırmıyız veya yok artık olmaz o kadar da dermiyiz :-)
humerus4 yazdı:
06.01.2022 - 12:47:35
İçinde grafen içeren mRNA aşılarına tercih edilebilir.Grafen ile ilgili paylaşım yapmıştım.

https://www.researchgate.net/publicatio ... 9_VACCINES
Vücuda aldığının grafen kadar sorun alıyorsunuz.
İlginç bir bilgi paylaşayım .Koluna kaşık yapışan hastam (videosu mevcut-doktor grubunda paylaşmak zorunda kaldım)2 kuzeniyle birlikte aşı olmuş.İlginç bir şekilde kuzenlerinde kol ağrısı ya da aşıdan sonra halsizlik,kas sinir parastezisi,paralizisi olmamış.
Almeria Üniversitesi nin Kasım 2021 de yapılan mRNA aşılarındaki grafen taramasında da dikkatli bakılırsa her mRNA aşısı eşit miktarda grafen içermiyor.mRNA aşıları 1 flakonu 6 kişiye pay ederken ,payınıza ne kadar grafen aldığınız değişebiliyor.Aşı örneklerinin optik mikroskop incelemesinde aynı marka olmasına rağmen aşılardaki grafen miktarındaki farklılık gözleniyor.Her biyontech den sonra herkesde ağır yan etkiler olmaması bu nedenledir.
Ancak ,yoğun miktarda grafen aldıysanız vücudunuza kaşık yapışmakla birlikte Nöroloji ve psikiyatriden çıkamayabilirsiniz.
ya kaşıkçı kardeş kaşıkçı elmasıyla falan uğraşsana sana buralardan ekmek çıkmaz koçum
MONTJEU arkadaşım Bilimsel bir makale paylaşıyorum Makale elektronik imzalı ,görselleri eklenmiş, detaylı paylaşıma açılmış bir araştırma.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma cahaletini doktorlara yakıştıramıyorum.MONTJEU arkadaşın doktor olup olmadığı konusunda da şüphelerim var
Lütfen okuyun .Sonra gelin burada konuşalım