Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Pendik'te acil serviste doktora saldırı

 #4574000  gönderen drhaber
 21.11.2021 - 19:06:29
İstanbul Pendik'te, alkollü olduğu iddia edilen kadın, acil serviste görevli Pratisyen Doktor Esma Demir'e saldırdı.
Resim

Olay İstanbul Pendik'te geçtiğimiz çarşamba günü yaşandı. Otelde kavga eden çift sağlık kontrolü için Pendik Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

İşlemleri yapılan çiftten alkollü olduğu iddia edilen kadın bir anda hastanede görevli Doktor Esma Demir'in saçını çekti.

Kadına polisler ve çevredekiler müdahale etti. Doktor, uzun uğraşlar sonucu kadından kurtarılabildi. Doktor Esma Demir, saldırgandan kadından şikayetçi oldu.

Bakan Koca'dan saldırıya tepki

Polis soruşturmasının sürdüğü olayı Esma Demir sosyal medya hesabından duyurdu.

"Artık yeter" diye haykıran Demir, saldırının güvenlik kamerasını görüntüleri de paylaştı.

Saldırıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da sert tepki geldi. Koca, sosyal medya hesabından Doktor Demir'e destek vererek "2020’de yapılan değişiklikle, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçlarının cezasını yasa 1,5’la çarpıyor. Sonuç alamadık. İki yıllık hekim arkadaşımız Dr. Esma’ya yapılan saldırı çok sayıdaki olaydan biri. “Artık yeter” çığlığı. Sorun tüm toplumun. Toplumu harekete geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Re: Pendik'te acil serviste doktora saldırı

 #4574226  gönderen skyret1
 22.11.2021 - 15:21:14
Neden kimse suratına bir tane çakmıyor afedersiniz ? Nasıl içim gitti anlatamam. Güvenlik görevsili değil şam babası. Hayır diğer doktorlar nerde ? Çakın bir tane karnına ağzına yüzüne. Ne bu ayırmaya çalışmalar falan. Bu meslektaşımın anası babası yok mu, içleri gitmedi hiç. Biz insan evladı değil miyiz? Neden korumuyorsunuz arkadaşınızı yanınızda çalışan insanı. Ben de Pendikliyim, yazıklar olsun sizin gibi servise de güvenliğine de