Aile hekimliginde sikca karsilastiginiz sorunlari ve sorulari burada paylasabilirsiniz...

İller arası atama ile aile hekimliği

#4562699  gönderen imge11
 13.10.2021 - 14:52:35
Merhaba iller arası atama ile aile hekimliği ile bir ile başlangıç yaptım nüfusumda 1000 puanı geçti , kadromun bulunduğum şehire gelmesi için tam 2 yıl dolmak zorunda mı? Yoksa yeni sözleşme dönemine geçmek yeterli mi ? Bu konuda tecrübesi bulunan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim

Re: İller arası atama ile aile hekimliği

#4562900  gönderen furion07
 14.10.2021 - 14:26:58
Öncelikle şunu söyleyeyim atandığın ile kadro gelmesi olayını artık yapmıyorlar. 10 yıl da çalışsan otomatik gelme olayı kalktı. Arkadaşların dediği gibi müdürlüğe önce dilekçe yazıp sonra dava açacaksın. Önce istifa etmeniz gerekiyor derler. Sakın istifa edip de dilekçe vereyim deme. Kadronu taşımazlarsa eski geldiğin yere gidersin ki taşınacağının garantisi yok. Taşısalar bile ilde pcd'nin en çok ihtiyaç duyduğu, çok atamanın yapılmadığı en perifer bir acile verirler ordan emekli olursun Allah muhafaza. Şu an Antalya'da bu işlerle uğraşan dernek avukatı yakın zamanda şöyle demiş diye duydum: ''Bakanlık bu konudaki davaların hemen hepsini kaybettiği için ilk çıkan yönetmelikte bu kadro aktarma işini temelli iptal edecek''. O yüzden kadronun gelmesi senin için önemliyse bir an evvel dilekçe verip, ret cevabına müteakiben dava açmaya bak. Başta biraz masraflı bir süreç ama sonunda genelde kazanılıyor.

#4562968  gönderen drinstagram
 14.10.2021 - 20:31:03
drinstagram yazdı:
13.10.2021 - 21:33:02
2 yılı geçmesi lazım ve istifa edip kadronuza dönüp bakanlığa dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz genelde 10 günde kadro nakil yazınız geliyor
Bizzat kendi deneyimimi yazdım 10 günde kadrom geldi istanbul a

#4563140  gönderen doctor1984
 15.10.2021 - 21:55:31
Ben yaptım bu yöntemi. Kadro istifa etmeden gelmiyor. Ben TUS kazanıp aile hekimliğinden istifa edince beni eski kadroma aldılar. Yani A şehrinde aile hekimiyken iller arası atamayla B şehrine atandım. B şehrinde TUS'u kazandım. Kadrom A şehrine geri alındı. Kadromu B şehrine aldırmak isteseydim alabilirmiydim bilmiyorum. Çünkü C şehrinde bir ili kazanmıştım uğraşmak istemedim. Kısacası il değiştirmek için asla tavsiye etmediğim bir geçiş şekli. Bunu düzenlemek lazım. Çok zor değil. İnsanlara zulmetmemek lazım