Doktorca Haberin Adresi...
Çıplak maaşlar düzeltilmeden yapılacak iyileştirmeler hiç bir işe yaramaz. Israrla 5500 lira olan uzman hekim maaşı düzeltilmiyor, olacak iş değil. Utandıkları için maaşımızı memur maaş listesinde sabit ödeme eklenmiş gösteriyorlar, millette ooo döner sermayesiz maaş 9500 üstüne de bu kadar alsalar etti 19.000 diye düşünüyor. Bilmiyorlar ki dönerin ahı gitmiş vahı kalmış, sabit düşülünce kalan üçün biri.
Yukarıda birine hücum etmişsiniz adam haklı. İstifa eden uzman sayısı önemli. Pratisyen hekimler zaten tus çalışma ayağına hep istifa ediyor. Ağrı devlet hastanesi acil yıllar önce 20 pratisyen hekim kadrosu açmış, 20 yerleşenden başlayan 4 kişi, o 4 kişinin de 2 si gelip 1 ay sonra istifa etmiş. Kontenjanlar 17.400, pratisyen hekim istifası hükümeti zor durumda bırakmaz, uzman istifası, emekliliği bırakır. İstifa eden emekli olan uzmanlar aranıyor bu arada. 184 in aradığı 1 tane pratisyen hekim duymadım.
dr_sinaps yazdı:
12.10.2021 - 21:14:13
8 bin hekimin ne kadar uzman hekim onu konuşmak lazım aslinda. Tus çalışmak için mecburiden istifa eden pratisyenler var, bölümü sevmediği için istifa eden asistanlar var. Bunlar pandemiden önce de olan rutin istifalar. Mezun sayısı arttıkça mecburiye başlayıp istifa eden kişi sayısı da artıyor. Bu istifalar sağlık sisteminde bir kaosa sebep olmaz. Ama devlet hastanesindeki bir uzmanın özele geçmesi halk için önemli bir kayıp. Bir uzmanın yerini doldurmak en az 4 yıl alıyor.

Daha önce psikiyatri ve acil uzmanlığından istifa eden sonrasında aile hekimliğine geçen ve halen SAHU ile aile hekimliği uzmanlığına devam eden bir doktor olarak şunu söyleyebilirim ki her doktorun yeri ve önemi ayrıdır. sağlık sisteminin yükünüde pratisyenler alıyor .onlara her türlü vaka geldiği için zamanla her alanda bilgi ve tecrübesi gelişiyor.uzmanlar kendi alanı dışında diğer alanlarda körelip gidiyor.hastaların %90 ı ya kronik rahatsızlıklarının takibi ya da toplumda sık görülen ÜSYE ,ASYE vb rahatsızlıklar için doktora gelir.her hasta açık kalp ameliyatı için doktora başvurmuyor.
Anladığım kadarıyla kompleksli bir uzmancıksın,komplekslerine ve sana hayatta başarılar…
Akil35 yazdı:
13.10.2021 - 13:05:04
Yukarıda birine hücum etmişsiniz adam haklı. İstifa eden uzman sayısı önemli. Pratisyen hekimler zaten tus çalışma ayağına hep istifa ediyor. Ağrı devlet hastanesi acil yıllar önce 20 pratisyen hekim kadrosu açmış, 20 yerleşenden başlayan 4 kişi, o 4 kişinin de 2 si gelip 1 ay sonra istifa etmiş. Kontenjanlar 17.400, pratisyen hekim istifası hükümeti zor durumda bırakmaz, uzman istifası, emekliliği bırakır. İstifa eden emekli olan uzmanlar aranıyor bu arada. 184 in aradığı 1 tane pratisyen hekim duymadım.
Pratisyen doktorlara tek basina hasta bile verilmemeli çok kotuler
Kullanıcı avatarı
seyyardoktor yazdı:
13.10.2021 - 14:30:59
Akil35 yazdı:
Abi dur Allah aşkına konumuz bu değil jskfj
Kullanıcı avatarı
Akil35 yazdı:
İstiyorlar ki hep romantik konuşalım. Biraz reel konuşunca linç başlıyor.
Kullanıcı avatarı
drtrgt yazdı:
13.10.2021 - 13:31:59
dr_sinaps yazdı:
12.10.2021 - 21:14:13
8 bin hekimin ne kadar uzman hekim onu konuşmak lazım aslinda. Tus çalışmak için mecburiden istifa eden pratisyenler var, bölümü sevmediği için istifa eden asistanlar var. Bunlar pandemiden önce de olan rutin istifalar. Mezun sayısı arttıkça mecburiye başlayıp istifa eden kişi sayısı da artıyor. Bu istifalar sağlık sisteminde bir kaosa sebep olmaz. Ama devlet hastanesindeki bir uzmanın özele geçmesi halk için önemli bir kayıp. Bir uzmanın yerini doldurmak en az 4 yıl alıyor.

Daha önce psikiyatri ve acil uzmanlığından istifa eden sonrasında aile hekimliğine geçen ve halen SAHU ile aile hekimliği uzmanlığına devam eden bir doktor olarak şunu söyleyebilirim ki her doktorun yeri ve önemi ayrıdır. sağlık sisteminin yükünüde pratisyenler alıyor .onlara her türlü vaka geldiği için zamanla her alanda bilgi ve tecrübesi gelişiyor.uzmanlar kendi alanı dışında diğer alanlarda körelip gidiyor.hastaların %90 ı ya kronik rahatsızlıklarının takibi ya da toplumda sık görülen ÜSYE ,ASYE vb rahatsızlıklar için doktora gelir.her hasta açık kalp ameliyatı için doktora başvurmuyor.
Anladığım kadarıyla kompleksli bir uzmancıksın,komplekslerine ve sana hayatta başarılar…
Öncelikle uzman değilim. Yılda kaç tane mezun verildiğinden haberiniz yok sanırım. 8 bin tane pratisyen istifa etse sistem kaosa sürüklenmez, en fazla 2 yıl önceki haline döner. 4-5 yıl önce 3-4 pratisyenle dönen acillerde şimdi 10-15 pratisyen var. Uzman değilim ve istifa etsem benim yerim çok kolay şekilde dolar. Batıda iseniz belki durumdan haberiniz yoktur. Doğuda bir şehirde o branştan bir tane oluyor. Hatta yandallar da bu çok daha azalıyor. Bir üveit takibi için insanlar 5 saat uzaklıktaki şehre gidiyor. Bir şehirdeki çocuk hematoloji hocası ayrılıyor, bundan en az 5-6 şehirdeki takipli hastalar etkileniyor. Ama ben hiç doktor istifa ettiği için üsye reçetesi yazdırmaya 5 saat mesafede başka şehre giden insan görmedim. Sayısı çok olan kıymetsizdir demiyorum, ama sayısı çok olandan 100 tane azalması bir şey yapmazken sayısı az olandan 1 tane azalması her şeyi etkiler.
Kullanıcı avatarı
seyyardoktor yazdı:
13.10.2021 - 14:30:59
Akil35 yazdı:
Kartvizitini gönder tüm hastaları sana gönderelim uzman kardeş.Ya da gel acilde beraber hasta bakalım her ne uzmanıysan