Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İzmir'in Konak ilçesinde, Ergin G.'nin (34), çocuğunu getirdiği hastanede fazla sıra beklediğini ileri sürüp tartıştığı Dr. Ebru Akar'ı (44) tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında açılan dava, uzlaşmayla çözüldü. Dr. Akar, ihtiyaç sahibi 2 öğrenciye tablet bilgisayar alınması karşılığında şikayetini geri çekti.

Resim

İzmir'de yaşayan Ersin G. hakkında 2019 yılı eylül ayında rahatsızlanan çocuğunu götürdüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nde, fazla sıra beklediği iddiasıyla tartıştığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Akar’ı (44) tehdit ettiği suçlamasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İlk duruşmaya katılmayan Ersin G. ve avukatı Dr. Ebru Akar ile iletişime geçip, uzlaşmak istediklerini söyledi. Dr. Akar, ihtiyaç sahibi 2 çocuğa tablet bilgisayar alınması karşılığında şikayetini geri çekebileceğini belirtti. Akar'ın şartı kabul görünce, alınan 2 tablet bilgisayar, Konak ilçesi Kahramanlar Mahallesi'nde ve Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 15 gün önce iki ilkokul öğrencisine verildi. Dr. Ebru Akar, "Sanığın ceza almasındansa 2 çocuğun sevinmesinin benim için daha önemli olacağını düşünüp, böyle bir karar verdim" dedi.

'BANA EMANET EDİLEN ÇOCUĞUN MAHREMİYETİ ZEDELENDİ'
Çocuk polikliniğinde diğer polikliniklere göre nispeten daha sevgi dolu bir ortam olduğunu ifade eden Uzman Dr. Ebru Akar, "Bizim servislerimizde sevgi, saygı ve güven duygusunun üst seviyede olduğu bir ortam olması gerekiyor. Çünkü insanlar canlarından daha da değerli olan çocuklarını bizlere emanet ediyorlar. Ancak söz konusu şahıs önce koridorda bana sinkaflı sözler söyledi. Odaya gelip, kişiliğime karşı hakaretvari sözler etti. 'Siz ne biçim doktorsunuz, hasta seçme hakkınız mı var? Sizi videoya çekiyorum, akşam kendinizi ana haber bültenlerinde görürsünüz. Bütün mahalleyi toplayıp geleceğim' gibisinden birtakım ifadeler söz konusu oldu. Sözlere çok takılmadım, çünkü o sırada pek çok bekleyen hastam vardı ve onları muayene etme derdindeydim. Hatta, 'Gidip numara alabilirsiniz. Çocuğunuz çok zor durumda ise bu seferlik bakacağım' dedim. Ancak hasta hala agresif bir tavır içerisindeydi. Akşam odamda bulunan ve serum için gönderdiğim hasta gelip bana 'O kişi bizi ve sizi videoya çekti' dedi. Bana emanet edilen bir çocuğun mahremiyetinin zedelenmesi beni çok rahatsız etti. Beni asıl rahatsız eden buydu ve şikayetçi oldum" diye konuştu.

'2 ÇOCUĞUN SEVİNMESİNİN DAHA ÖNEMLİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM'
Olayın ardından mahkemeye çıktıklarını ve karşı tarafında salona gelmediğini ifade eden Dr. Akar, "Avukatıma uzlaşmak istediklerini söylemişler. Ceza almasındansa 2 fakir çocuğun sevinmesinin benim için daha önemli olacağını düşünüp, böyle bir karar aldım. Ardından 2 çocuğa tablet bilgisayar alması karşılığında onu affedeceğimi söyledim. O da kabul etti" dedi.

Hürriyet
Kullanıcı avatarı
Saçmalık. Çocuğun mahremiyeti bizim can güvenliğimizden daha önemli değil. Sürekli fedakar olmak zorundaymış gibi saçmasapan söylemlerden gına geldi. Biz de insanız bizim de akşam gitmemiz gereken bir ev bakmak zorunda olduğumuz bir aile var. Kimsenin canı bizimkinden daha kıymetli daha kutsal değil
Bu tarz hareketlerden dolayı hekime şiddetli azalmak bilmiyor
Sonuna kadar şikayetçi olacaksın bak bakalım bir daha yaşanacak mı
Neden korkuyorsunuz ki bu kadar ?

Sonra vay efendim neden doktorlara şiddet var demeyin.
Bunu sizin tavrınız yaratıyor.
:roll:
En son TusTheWin tarafından 06.10.2021 - 14:02:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Çok yanlış, çok. 2 fakir çocuğun sevinmesi bu kadar önemli ise açarsın tazminat davası, tazminatı bağışlayacağını açıklarsın. Ama kamu davasında uzlaşmak bize büyük zarar veriyor. Çünkü bu orangutanlar ertelemeli cezayı yiyince bir sonraki sefere cezası ertelenmeyeceği ve para cezasına çevirilmeyeceği için yüzümüze karşı insan taklidi yapmak zorunda kalıyor. Ceza almalarının şart olmasının en önemli sebebi bu. Uzlaşmayı kabul eden her doktor diğer doktorların hakkına giriyor çünkü bu peçeteden kendi imkanları ile insan kılığına bürünmüş ‘şey’ artık 2 tablet karşılığında herhangi birimize yeniden aynı saldırıyı gerçekleştirme hakkına sahip oldu.