Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender'i (30) bıçaklayarak yaralayan hastası Bayram Nargüner hakkında, 'öldürmeye teşebbüs' suçundan 22 yıl hapis talebiyle hazırlanan iddianame Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, Nargüner'in kendisini dövdükleri için doktoru bıçakladığı yönündeki ifadesinin kamera görüntüleriyle örtüşmediğine dikkat çekilerek, şüphelinin savunmasının suç ve cezadan kurtulmaya yönelik olduğu belirtildi.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Bölümü'nde görevli asistan doktor Ertan İskender, 27 Mayıs'ta hastası Bayram Nargüner'in bıçaklı saldırısına uğradı. Sırtından ve sağ elinden yaralanan İskender ameliyat edilirken, Bayram Nargüner nöbetçi sulh ceza hakimliğince 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. Nargüner hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' ve 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçlarından 22 yıl hapis talebiyle iddianame hazırlandı.

3'üncü hamleyi yaparken etkisiz hale getirilmiş

İddianame, Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede şüpheli Nargüner'in kan dolaşımının bozulması nedeniyle tedaviye alındığı ve Ertan İskender tarafından yapılan ameliyatla ayağında 2 parmağın tedavi amacıyla kesildiği, şüphelinin olay günü ayağındaki diğer parmaklar yere basmadığı şikayetiyle tekrar hastaneye başvurduğu, Ertan İskender'in hastaya fizik tedavi önerdiği belirtildi.

Şüphelinin odadan çıkan Ertan İskender'i takip ettiği ve arkası dönük halde ilk hamlede bıçağı doktorun beline, ikincisinde parmaklarına sapladığı, üçüncü hamleyi yapacağı sırada güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi. Şüphelinin kendisini dövdükleri için korktuğu ve kendisini savunmak için bıçağı salladığı yönündeki savunmasının güvenlik kamerası görüntüleriyle örtüşmediği ve bu ifadesinin suç ve cezadan kurtulmaya yönelik olduğuna dikkat çekildi. 3'üncü hamleyi yapmak üzereyken etkisiz hale getirilmesi dikkate alındığında şüphelinin kasten öldürmeye teşebbüs suçunu işlediğinin anlaşıldığı ifade edildi.

"İşine devam edip etmeyeceği belli değil"

Ertan İskender'in avukatı Özge Kalyoncu Yılmaz, parmaklarından ve belinden ölüme sebebiyet verecek şekilde yaralanan doktorun ameliyat olduktan sonra uzun ve acılı fizik tedavi süreçleri geçirdiğini belirterek, "Ne fiziksel ne psikolojik olarak iyileşebilmiş değildir. Müvekkilime yapılan saldırı sadece yaralama amacı taşımamaktadır. Sanığın 'Beni dövdüler, ben de o yüzden bıçakla saldırdım' ifadesinin doğru olmadığı kamera kayıtlarıyla mevcuttur. Kalıcı hasar oluşup oluşmadığıyla ilgili kesin bir rapor henüz yok. Olay üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekmekte. Müvekkilim ağır psikolojik rahatsızlıklarla da boğuşmakta ve bu durum olağan yaşamını etkilemektedir. Henüz müvekkilimin işine devam edip etmeyeceği de belli değildir. Kendisi yüksek sesle konuşulsa dahi kendini güvende hissetmemektedir. Ertan Bey'in hem kariyeri hem de özel yaşantısı bu olay nedeniyle tehlikeye girmiştir. Umuyoruz ki yargılama aşamasında sanığın tutukluluğu devam eder ve müvekkilim güvenliği açısından bir tedbir sağlanır" dedi.
DHA
Yazın bu soy ismini aklınıza. NARGÜNER. Bu aşağılık itin kendisi ve ailesi herhangi birinizden güler yüz görmemeli. Ankara'daki hekimlerimize illaki denk gelecektir. Gördüğünüzde Ertan'ın elleri ve yüzü aklınıza gelsin. Hiç duyar kasmayın, memlekette olmayan etiğin savunucusu olmayın. Yarın size de iş çıkışı saplarlar, o zaman hukuk ararsınız