Doktorca Haberin Adresi...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9
Kullanıcı avatarı
Trans kadın doktor Larin Kayataş, meslekten 'genel ahlak' gerekçesiyle men edildi. Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra zorunlu hizmet için atandığı hastanedeki ilk iş gününde CİMER'e şikayet edilen trans kadın doktor Larin Kayataş, 'genel ahlak' gerekçesiyle meslekten men edildiğini duyurdu

Resim

Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra zorunlu hizmet için atandığı hastanedeki ilk iş gününde CİMER'e şikayet edilen trans kadın doktor Larin Kayataş, 'genel ahlak' gerekçesiyle meslekten men edildiğini duyurdu.

Doktor Larin Kayataş, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden (Çapa Tıp) mezun olduktan sonra, zorunlu hizmet için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanmıştı.

Sözcü'den Fahrettin Öztürk'ün haberine göre; Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile mesleğe başladığının ertesi günü, bir hastane personeli tarafından, CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayet edildiğini, bir ay sonra ise 3 aylık uzaklaştırma aldığını ve en sonunda 'genel ahlak' gerekçesiyle meslekten men edildiğini duyurdu.

"BİR YILDIR MOBBİNGE MARUZ BIRAKILDIM"

Doktor Larin Kayataş sosyal medya paylaşımında, "Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne zorunlu hizmetimi yapmak üzere atandım. 1 yıldır acil serviste pratisyen hekim olarak görev yapmaktaydım. Bugünden itibaren memuriyetten men edilip doktorluk görevime son verildi. 1 yıldır gerek hastane içi gerek hastane dışı sistematik baskıya ve mobbinge maruz bırakıldım. Atandığımın ertesi günü bir hastane personeli CİMER'e hakkımda şikayet dilekçesi yazıyor, hal ve hareketlerimi genel ahlaka uygun görmediği, doktorluk mesleğine yakışmadığını düşündüğü için. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de hukuken hiçbir dayanağı olmayan bu dilekçeye istinaden atandıktan sadece bir ay sonra 3 ay görevden uzaklaştırıyor, disiplin soruşturması açıyor" dedi.

Sözcü
Kullanıcı avatarı
“Her kim ahlak ve namus şövalyeliği yaparsa bilin ki en namussuzu odur.”

Doktoru ilk iş gününde “ben onu doktorluğa uygun bulmuyorum” diyerek şikayet ediyor. Ülkenin en iyi tıp fakültelerinden birinden mezun olurken o personele sormayı unutmuşlar bu kız doktorluk yapmaya uygun mudur diye.
En son kutsaclirapunzel tarafından 14.09.2021 - 17:57:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bu arkadaşın twitter ini bi inceleyip öyle yorum yapın.. sürekli sex ve uyuşturucu içerikli, nasıl zengin erkeklerle para karşılığı yattığını filan anlatıyordu sürekli
Kullanıcı avatarı
Trans olduğu/kendince marjinal bir özel hayatı olduğu için men edildiği algısını yaratmaya çalışsa da aslen memuriyete uygun olmayan davranışlar sergilediği ve işini aksattığı için ceza verilmiştir. Özel hayatı hekimlik yapmasına engel olmadığı sürece kimseyi ilgilendirmez. Ancak küçük bir araştırma yaparsanız, "madde etkisi altında" iken acil nöbetine gittiğine dair paylaşımlar yaptığını görebilirsiniz. Bir nöbette yüzlerce hastanın sorumluluğunu alan bir hekim için şakası bile hoş değil.
Kullanıcı avatarı
Dr_mars yazdı:
14.09.2021 - 18:31:14
dr_enivicivokke yazdı:
14.09.2021 - 17:42:48
bu arkadaşın twitter ini bi inceleyip öyle yorum yapın.. sürekli sex ve uyuşturucu içerikli, nasıl zengin erkeklerle para karşılığı yattığını filan anlatıyordu sürekli
Eee? Ozel hayatindan sana ne kardesim?
twitterda herkese açık yapınca özel olmuyor. hukukta bile böyledir. twitterından çocuk pornosu paylaşsın o zaman? özel hayat?
Kullanıcı avatarı
Bu kızcağızın paylaşımlarında üzülerek söylüyorum ki ciddi sıkıntı var. Sosyal medyada böyle içerikler paylaşan birisi Türkiye’de değil Amsterdam’da da doktor olarak tepki çeker. Ben trans ve eşcinsellerin toplumda yer bulmasını isteyen biriyim ama bu kızcağız çok farklı bir dünyada. Böyle olmaz. Daha çok genç, mesleğini gerçekten yapmak istiyor mu yoksa sosyal medya fenomeniymiş bu olay sayesinde takipçi sayısını mı arttırmak istiyor bilmiyorum iki durumda da kendisine başarılar dilerim. Doktorluk yapmak istiyorsa belki hatalarından ders çıkarır, başka bir ülkede denklik alır vs. İyi dileklerimle mesajımı bitiriyorum
İçinizdeki ahlakçıyı nasıl da kusmuşsunuz ya. Hepiniz de buz gibi biliyorsunuz kızın neden ihraç edildiğini de ama şöyle böyle diye bahaneler bulmaya çalışıyorsunuz. Daha kaç yıl önce insanları nedenli nedensiz bir torbaya atıp hukuksuzca khklarla ihraç etmemişler gibi vardır bi sebebi demeye devam edin siz. Bu bilinçle size az bile yapıyor bu adamlar.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9