Doktorca Haberin Adresi...
Doktorlar memur değildir. Memur gibi öğlen aramız memur gibi çalışma saatlerimiz yok. Sorumluluk alıyoruz her bir hasta için kafa yoruyoruz. Yaptığımız her işin sorumluluğu var. Siz memur kafası ile doktor çalıştırmak isterseniz malesef çok daha kötü şeyler olur.. Sağlık sistemini siz Ocak ayından sonra görün . Bu hafta arabamı muayeneye soktum an itibari ile 463 tl “nakit” para ödedim üstelik zorunlu.. doktor muayenesi 8 tl. Arada 50 kat fark varsa sağlık hizmeti alamamak normal değil midir?
Meslektaşımızın yaptığı bence yanlış olmakla birlikte, mevcut düzende zorunlu hizmetini bitiren özele zıplayacak belirli bir süre sonra. Dolayısı ile övündükleri sağlık sistemi özele kayacak ve parası olan iyi tedaviye ulaşabilecek. Ben de özel sağlık sigortamı yaptırdım. 1 apandisit 1 kolesistektomi geçirdim, özel sağlık sigortası istediğim özel hastanenin çıkardığı faturayı anında karşıladı. Üstüne aradılar eve nakil için araç yollayalım mı diye sordular taburculukta. El birliği ile ülkedeki sağlık sistemini özele kaydırdılar, artık doktorlar da özele geçip günde 100 hasta yerine 10 hasta bakar aynı parayı veya daha fazlasını kazanır. Bizim için hava hoş da olan hastalara olacak maalesef...