Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ ile Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretimi Üyesi Dr. Ayten Üstündağ'ın oğlu Kaan Üstündağ da tıp fakültesini kazandı. Anne ve babası gibi doktor olmak istediğini söyleyen Üstündağ "İlk tercihte Trakya'yı yazdım. Babam zaten yıllardır burada, o nedenle gönül rahatlığıyla yazdım. İyi ki yazmışım, çok mutlu oldum" dedi.

Resim
Trakya Üniversitesi'nde kayıt heyecanı sabah erken saatlerde başladı. Üniversiteye ilk kaydı Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretimi Üyesi Dr. Ayten Üstündağ'ın oğulları Kaan Üstündağ'ın kaydını yaptı. Anne ve babası gibi tıp fakültesini seçen Üstündağ, çok yüksek puan almasına rağmen Trakya Üniversitesi'ni tercih ettiğini söyledi.

"Evladımızın burayı tercih etmesi bizim için mutluluk kaynağı"

Oğlunun Trakya Üniversitesi'ni tercih etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Sedat Üstündağ, "Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi de eğitim açısından ülkemizin en güçlü kurumlarından biri. 22 yıldır bu fakültede eğitim-öğretime hizmet veriyorum. Eğitim hizmetinin geliştirilmesine katkı vermeye çalışıyorum. Evladımızın birinci tercihle burayı tercih etmesi bizim için mutluluk kaynağı oldu. Umarım süreç hayırlı devam eder. Hem ailemiz için hem ülkemiz ve milletimiz için hem de insanlık için iyi sonuçlar doğurur" dedi. Trakya Üniversitesi'ne kayıt olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Kaan Üstündağ da, "İlk tercihte Trakya'yı yazdım. Babam zaten yıllardır burada, o nedenle gönül rahatlığıyla yazdım. İyi ki yazmışım çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim" diye konuştu.

"Evlatlarını canı gönülden bize teslim ediyorlar"

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise 1,5 yıl aradan sonra kayıtlara başladıklarını belirterek "İnşallah yakında yüz yüze eğitime başlayacağız. İlk kaydımızı Trakya Üniversitesi’nin çok kıymetli iki hocası, Sedat Üstündağ profesörümüz ve eşinin kıymetli evlatlarını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, anne ve babasının görev yaptığı tıp fakültesine kaydı ile başlıyoruz. Bu bizim güçlü bir kurum olduğumuzun en önemli göstergesi. Evlatları çok yüksek bir puan aldılar ama tercihleri anne ve babasının hizmet ettiği kurum oldu. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum. Bu gerçekten gurur verici. Burada hizmet edenler evlatlarını bu kuruma teslim ediyorlar. Canı gönülden, severek, isteyerek teslim ediyorlar" dedi.
DHA
Ulenn ne çok yüksek puanı görende Hacettepelik, Boğaziçi Bilgisayarlık puanla Trakya tıbba girdi sanacak. Taban 445, tavan 475. 475 de Gazi tıp fakültesine ancak girer bir puan. Çok yüksek puanmış, neresi çok yüksek!..Taban puandan 100 puan fazlan olur ilk 200 e girip Trakya tıbba ilk tercih girersin çok yüksek puan dersin anlarım da 475 in neyi çok yüksek. Üstelik 475 le giren bu çocuk da olmayabilir.
Kullanıcı avatarı
seyyardoktor yazdı:
07.09.2021 - 08:47:21
tedi yazdı:
07.09.2021 - 08:40:41
Hacettepe'nin %50'si akraba
O ne hocam öyle Habsburg hanedanı gibi
Tabi hemen sıralayalım kraliyet ailesi;

Britanya kralı veya kraliçesi
Onun eşi
Eski monarklardan herhangi birinin dul eşi
Monarşinin çocukları
Erkek soyundan monarşinin torunları
Erkek soyundan gelen monarşinin çocuklarının kocaları veya dul kalan eşleri ve de onların çocukları
1917'ye kadar erkek soyundan gelen torunun torunu da kraliyet ailesine dahil sayılıyordu.
20 k sıralama ile tıp kazanılıyor bunun ne fibi bir haber değeri varki. Tıp bitti herkes doktor olcak artık . Anne baba doktor olupta çocugu bu sıkıntıya sürüklemenin nedeni nedir ki? Bizim hocalarda çocuklarını seneler e öxel okullarda okutup üstüne özel tıpa yolluyor , kıxım oğlum tıp okuyor demek için vir gencin hayatı yarış atı gibi geçiyor ,
İlk binde girdim üniye şuanda 300 k derece ile biyolojiye girmiş biriyle aynı işi yapıyorum . Mikrobiyoloji... aile baskısıyla tıp yazıp sonunda bulduğum acı çıkış yolu . Umarım kendi isteğiyle yazmıştır ama doktorların hali gelecekte anne babasınınki gibi olmayacak . Yurtdısı çalışsın