Mesleki konularda guncel bilgiler
Kullanıcı avatarı
arzthamburg yazdı:
07.09.2021 - 08:32:00
Bu sağlık uzmanı falan değil, bildiğin demagoji uzmanı
Madem o kadar biliyorsun hangi ülkelerde doktor dışı yardımcı sağlık personeline performans ödemesi yapılıyor onu da açıklasaydın, doktorlara özel muayeneleri kapattırmak için düzenlenen sisteme hemşiresinden masa başı memuruna kadar herkesi dahil ettiler, lan böyle bir uydurma sistem nerede var!
Maaşların düşüklüğünü performansla (sabit dönerle) kapatmaya çalışırsanız olacağı bu, yiyorsa desene yav aslında sabit döner denen şey mi olur, bunun zaten maaşa dahil olup hazine bütçesinden verilmesi lazım
Maaş zamlarını konuşurken maaş + sabit toplamını maaş diye sunmasını bilirsiniz ama
doktorları devlet ve özelin kölesi yapmak için uydurulmuş dandik bir sistem ve onu savunan başları ve ayakları izliyoruz :D sağlık sektörünün işçisi, çalışanı, patronu doktordur. gerisi dolgu maddesi, 10 günlük eğitimle veri giriş elemanı, hemşire, att, hastane müdürü hepsi yetişir. bir tane cerraha verilen emek ile 500 tane yardımcı personel yetiştirilir.
Valla arkadaşlar ben onu bunu bilmem de acil serviste eğitilmemiş şahıslar tarafından hakaret duymak, lise ya da 2 yıllık mezunu sağlık memuruyla aynı maaşı almak için üniversite sınavında derece yapmadım ben. Yarın acil servisten istifamı veriyorum o her şeyi çok iyi bilen sağlık memuru ve diğer yardımcı sağlık personeliyle hastalar birbirlerini tedavi eder artık.
drburaktk yazdı:
15.09.2021 - 02:29:32
Valla arkadaşlar ben onu bunu bilmem de acil serviste eğitilmemiş şahıslar tarafından hakaret duymak, lise ya da 2 yıllık mezunu sağlık memuruyla aynı maaşı almak için üniversite sınavında derece yapmadım ben. Yarın acil servisten istifamı veriyorum o her şeyi çok iyi bilen sağlık memuru ve diğer yardımcı sağlık personeliyle hastalar birbirlerini tedavi eder artık.
Pratisyen hekim olarak istifa etmek kolay. Nasıl olsa bir yeri kazanırsın ama kazanacağın branşın uzmanı olunca hatta asistanı olunca aynı tas aynı hamam. Öyle rezalet mesleğe girmişsin ki ölmeden kurtuluş yok. Bu saatten sonra başka meslek için yks ye de girilmez. Şu yapacağın atraksiyon günü kurtarmak olacak.
Akil35 yazdı:
07.09.2021 - 08:18:01
seyyardoktor yazdı:
06.09.2021 - 13:54:14
Kardeşim risksiz işler yapın o zaman bak ortam bu, kafanı yorma yap işini geç istiyolar iste.
Meslek baştan riskli nasıl risksiz iş yapacaksın? Herkes, dermatoloji, ftr, biyokimya uzmanı olabilir mi? Herkes aile hekimi olabilir mi? Acil servise kim atanacak? Bütün cerrahi branşlar, dahiliye, pediatri hiç kimse tarafından yazılmazsa herkesin pratisyen hekim olarak ataması yapılır mı sanıyorsun? Bugün pratisyen hekime mecburi hizmet kalksın, bir tane boş TUS kadrosu kalmaz.
Hala ağzının suyu aka aka acil, kadın doğum, çocuk yazanlar var. Batıdaki kontenjanlar hiç boş kalmıyor. Bile bile belaya girene merhamet edilmez derler ya bizimki de o hesap. İlla derma radyo yazmaya gerek yok. En basitinden mesela halk sağlığı ile sağlık sistemine katkıyı minimuma indirebilir insan. Yada aile hekimi olup yine az bir eforla çalışılabilir. Temel branşlar da var. Alternatif çok ama bizim huyumuz Tokat atana diğer yanağımızı çevirmek oluyor.
X şehir hastanesinde pediatri uzmanı odada tek başına hasta çağırıyor, fizik muayene yapıyor, tekrar bilgisayara not giriyor, kapıdakilere laf yetiştiriyor, bela okuyana cevap veriyor.... Sekreter koridor girişinde başına bekleyen yok, soru sorana zorla kısa cevaplar verip geçiştiriyor... Kimileri sohbet muhabbet halinde, dr harıl harıl çalışıyor... Sahne bu, kim nasıl yorumlarsa yorumlasın.
Bunu kim demiş 2 sene önce elime geçen aylık total ücret hersey dahil 4100 idi yeri geliyor hekimler hekim dışı sağlık personelinden daha az alıyor görüldüğü gibi . Bi kişinin maaşı yüksek gelmiştir vay efendim hekimler daha yüksek alıyor e sen de sınavda derece yapıp Türkiye’nin en çalışkan yada en Zeki kategorisine girseydin sen de alırdın hem risk alacan hem her topun altına sen girecen sonra vay efendim hekimler yüksek alıyor ama suç da bizim sen ki en zekisin gidip ne halt yemeye kendini senden daha Zeki olmayan sendika başkanlarının yönetmesine izin veriyorsun
Kullanıcı avatarı
endoplazmikbirkulum yazdı:
15.09.2021 - 10:28:31
Benim çalıştığım yerde sekreterim 2 yıllık mezunu ve 9000 tl maaş alıyor. Maaş bordrosunu görmesem inanmayacaktım gösterdi inandım. Aynı yerde pratisyen daha az alıyor.
ülkede hak, adalet ve mantık zıvanadan çıkmış durumda.
Kullanıcı avatarı
aoera yazdı:
17.09.2021 - 09:10:35
Benim çalıştığım yerde sekreterim 2 yıllık mezunu ve 9000 tl maaş alıyor. Maaş bordrosunu görmesem inanmayacaktım gösterdi inandım. Aynı yerde pratisyen daha az alıyor.
Mantık yok, oy var. Bu yağmacılara ortamı bırakırsan oy için bütün elit sınıfı avamlara yedirirler, kaldı ki yedirdiler. Eğitim, adalet, sağlık hepsi çürümüş durumda.
aoera yazdı:
evet hocam akp torpiliyle başa gelen yavşak başhekim ve yardımcıları kendi akrabalarıyla çalıştığım hastaneyi doldurmuşlar ve akrabalarına fazladan nöbet mesai gösteriyorlar. depo nöbeti, süpervisor nöbeti vs daha bilmediğim bi sürü nöbet listeleri var sadece akp yalakası personel tutuyor ve ek gelirlerle min 10k alıyorlar. Aynı kurumda sözleşmesiz pratisyen 9k alıyor.
Kullanıcı avatarı
17.09.2021 - 12:53:44
aoera yazdı:
evet hocam akp torpiliyle başa gelen yavşak başhekim ve yardımcıları kendi akrabalarıyla çalıştığım hastaneyi doldurmuşlar ve akrabalarına fazladan nöbet mesai gösteriyorlar. depo nöbeti, süpervisor nöbeti vs daha bilmediğim bi sürü nöbet listeleri var sadece akp yalakası personel tutuyor ve ek gelirlerle min 10k alıyorlar. Aynı kurumda sözleşmesiz pratisyen 9k alıyor.
bu süreçte oy derdiyle yeter yetmez tartışılır ama her çalışana seyyanen zamlar, ödemeler havada uçuşurken doktorlara en ufak iyileştirme yapılmaması bize savaş açıldığını gösteriyor.