istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

yök kadrosundan istifa nasıl oluyor? yardım!

#4544132  gönderen wolverine26
 28.07.2021 - 21:01:30
Yök kadrosundan istifa etmek için ne yapmam lazım istifa dilekçesini verdikten sonra beklemem lazım mı yoksa dilekçeyi verip bir daha hastaneye gitmesem olur mu ?
hiç gitmemeyle istifa dilekçesi verip gitmeme arasında fark var mı ?
dilekçeden sonra onayı beklemem lazım mı beklemesem ne olur?
istifa dilekçesini verip bir daha uğramazsam ilk ay önden yatırdıkları maaşı nasıl geri ödemem gerek?
Genel olarak anlatabilir misiniz süreç nasıl oluyor
istifa dilekçesini anabilim dalı sekreterliğine verip ceketini alıp çıkıyorsun. O dilekçe anabilim dalı başkanlığından dekanlığa ordan da rektörlüğe gidecek. Rektör de imzaladıktan sonra seni personel daireden ayrılış işlemleri (maaş iadesi, promosyon iadesi, kimlik kartı iadesi vs) için arayacaklar.

Re: yök kadrosundan istifa nasıl oluyor? yardım!

#4553727  gönderen drmdr05
 05.09.2021 - 21:27:06
alitaran yazdı:
05.09.2021 - 21:22:20
istifa dilekçesini anabilim dalı sekreterliğine verip ceketini alıp çıkıyorsun. O dilekçe anabilim dalı başkanlığından dekanlığa ordan da rektörlüğe gidecek. Rektör de imzaladıktan sonra seni personel daireden ayrılış işlemleri (maaş iadesi, promosyon iadesi, kimlik kartı iadesi vs) için arayacaklar.
dilekçeyi işleme koymama ihtimalleri var mı? Personel daireden tarih sayı alsak ve dilekçeyi verdiğimiz gün mutemetliğe gitsek ogün tüm ayrılış işlemlerni yapabilir miyiz?
drmdr05 yazdı:
alitaran yazdı:
dilekçeyi işleme koymama ihtimalleri var mı? Personel daireden tarih sayı alsak ve dilekçeyi verdiğimiz gün mutemetliğe gitsek ogün tüm ayrılış işlemlerni yapabilir miyiz?
İster işleme al ister alma. Ben gidiyorum dersiniz. 10 gün üst üste işe gitmemeniz durumu zaten görevden el çekme sayılır.
drmdr05 yazdı:
alitaran yazdı:
dilekçeyi kabul etmemek suçtur. Sekreterliğe verdikten sonra kayıt numarası talep edebilirsiniz ya da doğrudan ebys sistemi üzerinden dilekçe yazıp gönderebilirsiniz. Tüm ayrılış işlemleri mutemetlikte yapılmıyor başka birimlere de gitmeniz gerekli.
Kullanıcı avatarı

#4553911  gönderen berildr
 06.09.2021 - 17:31:57
"Fakülteniz .... anabilim dalında asistan doktor olarak görev yapmaktayım. .... tarihi itibariyle istifa etmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim."

gibi bişey yeterli olacaktır.imza tarih

#4656473  gönderen dororo
 22.09.2022 - 21:36:42
Sizin verdiğiniz eğitime de size de ...diyip ceketini alıp çıkıyorsun.ben mesela ne dilekçe verdim ne de sözel istifa ediyorum falan dedim telefonu kapatıp 10 gün tatile gittim. Bu YÖK için tabi.